niedziela, 5 listopada 2017

300 zł za darmo czyli jak podkręcić zysk na przelewach do WBK z 3% i nie tylkoPod ostatnim wpisem o tym jak zapewnić sobie 3% nawet po wycofaniu z oferty Lokaty Tylko Teraz rozgorzała dyskusja o 3% w WBK. Jak pamiętamy warunkiem zwalniającym z opłaty za konto jest dokonanie przelewu na każde z nich.

Każdy z nas posiada wiele takich kont i robi tutaj przelewy tylko po to by nie płacić za konto, a zarazem korzystać z fajnej stawki. A gdyby tak dodatkowo zarobić na każdym takim przelewie?:)

Pamiętacie świetną promocję z nagradzaniem za przelewy w BOŚ? Bank za każdy przelew nagradzał nas złotówką, zaś skoro przelew to czynność banalna bez problemu można było zgarnąć dychę robiąc 10 takich przelewów w miesiącu. 

Płatnością może być także przelew zamiast płatność za towary:)

Okazuje się, że podobną promocję ma obecnie BGŻ BNP Paribas na koncie Optymalnym. Mało tego w jednym miesiącu mamy możliwość uzyskania premii nie 10 zł, lecz nawet 25 zł. A skoro promocja ma potrwać przez rok, do zgarnięcia jest w sumie aż 300 zł i to praktycznie za darmo.

Tutaj założysz konto Optymalne i zgarniesz 300 zł na przelewach

Link będzie aktywny do 29 grudnia 2017, nie jest jednak dostępny dla każdego. Bank wprowadził nową bardziej restrykcyjną definicję Nowego Klienta i w tej promocji może to być tylko klient, który nie posiadał tutaj konta od 36 miesięcy.

Jak zgarnąć bez problemu 300 zł bez płatności kartą? Wszak i tak zwykle płacimy kartą T-mobile, gdzie mamy 5% cashback, a później inną kartą, która przynosi fajny cashback więc po co obarczać się nowymi przymusowymi wydatkami?

Plusem oferty jest fakt, że bank daje nam kilka możliwości, które omawiałem ostatnio tutaj. Dziś jednak skupimy się tylko na najciekawszej z nich czyli na premiowanych przelewach.

Cały trick kryje się w zapisie, który w załączonym regulaminie brzmi tak:
7) Transakcja Aplikacją Mobilną GOmobile
– transakcja bezgotówkowa obciążająca Konto Posiadacza, za wyjątkiem płatności poprzez system BLIK i założenia lokaty, realizowana poprzez aplikację o nazwie GOmobile instalowaną na Urządzeniach Mobilnych (wielofunkcyjne urządzenie przenośne z dostępem do internetu, integrujące w sobie funkcje komputera lub telefonu komórkowego) z oprogramowaniem Android lub iOS, którą to aplikację Bank udostępnia Posiadaczowi.


Co to oznacza? Ano prosty fakt, że możemy dokonywać przelewów (czyli obciążać Konto Posiadacza) ze smartfona, z tabletu lub z... komputera
 • ze smartfona i tabletu zrobimy to bez problemu, jeśli mamy zainstalowanego Androida/iOS
 • z komputera zrobimy przelew, jeśli mamy zainstalowany emulator androida 
Myślę, że każdy czytelnik ma już smartfona z Androidem lub iOS. Jeśli jednak jest wśród was ktoś, kto jakimś cudem jeszcze go nie ma, może sobie przypomnieć trick jaki kiedyś stosowaliśmy przy używaniu Sprytnego Billa. Ściągaliśmy wówczas emulator na kompa, który udawał androida, dzięki czemu można go było używać bez posiadania smartfona.

Kluczowe dwa zapisy z regulaminu

Taki emulator może się zresztą dalej przydać, wszak z kompa robi się przelewy wygodniej. Bardziej szczegółowo omawiałem to na PP3 przy okazji Emulatora Blue Stacks oraz nieco łatwiejszy Virtual Box, którego onegdaj używałem do płatności Sprytnym Billem.

Bez względu na to w jaki sposób będziemy dokonywać przelewów ważna jest jedna rzecz. W regulaminie w sekcji Ograniczenia mamy zapis:
1 W przypadku kilku transakcji Aplikacją Mobilną GOmobile wykonanych na ten sam rachunek beneficjenta w tym samym roku miesiącu kalendarzowym Premia wypłacana jest tylko za pierwszą transakcję.

Innymi słowy bank premiuje przelewy na różne konta. I tu właśnie  okazują się pomocne nasze liczne konta w WBK. Jak widzimy ograniczenie jest  identyczne jak w przypadku BOŚ, który wymagał przelewu na konta o różnych numerach. Wówczas używałem pierwsze 10 kont z Eurobanku, które w 2012 pozwalały podkręcić zysk z 4,05% do 7% przez trick z zaokrąglaniem zysku.

Konta mam zresztą do dziś nie warto bowiem zamykać rachunków, które nie wiadomo kiedy mogą się jeszcze przydać. Dokładając do tych 17 kont z Eurobanku kolejne 15 z WBK okazuje się, że bez problemu mogę się wyrobić owe 25 przelewów w tylko dwóch bankach. 

Poszukajcie i podliczcie ile macie swoich kont, wliczając w to konta oszczędnościowe. Każdy z Was bez problemu powinien mieć 15 kont o różnych numerach. Średnio bowiem mamy po 3 konta w jednym banku, a premii za zakładanie nowych kont wciąż nie brakuje.


Jak zgarnąć to razem z dodatkową premią od organizatora
Na koniec przypomnę, że owe 300 zł można podkręcić o dodatkową stówkę. W akcjach specjalnych organizator dodaje przecież 100 zł, jeśli skorzysta się z dedykowanego linku i spełni dodatkowe, a co ważniejsze banalne warunki. Mamy 3 możliwości:

Tutaj zarejestrujesz się w akcji z ekstra100 zł do H&M za Stylowe Konto
Tutaj zarejestrujesz się w akcji z ekstra 100 zł do IKEA za konto do domu
Tutaj zarejestrujesz się w akcji z ekstra 100 zł za W drogę z kontem

Zainteresowani mogą zajrzeć jak zwykle na Nieprzegapkę do sekcji Oferty Specjalne gdzie owe oferty można znaleźć pod punktami 4-6 (z czasem numery mogą się zmienić). Przypomnę, że pierwszy link kieruje do artykułu na temat szczegółów danej promocji.

Dwie akcje są ważne do 22 grudnia 2017, zaś jedna z nich nawet do 12 stycznia 2018. Daty więc nie pokrywają się z 300 zł która potrwa do 29 grudnia. W każdym razie warto podkręcić zysk o dodatkową stówkę.

Podsumowując mamy fajną możliwość upieczenia 3 pieczeni na jednym ogniu. W końcu jeśli co miesiąc i tak robimy przelewy do WBK by uniknąć opłaty i mieć 3%, to lepiej zarobić za każdy taki przelew, a dodatkowo zgarnąć stówkę do IKEA czy H&M:)

Regulamin akcji zgarnij 300 zł za przelewy w promocji Mobilna premia

31 komentarzy:

 1. Konto 123 ma być tylko jedno oprecentowane resztę bank mi proponuje lokatę negocjowane na dwa lata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby jak? Jak Ci proponuja? Ze zamkna Ci ppzostale konta 123?
   Czy ze obniza Ci % na innych?
   Na jaka podstawe sie powoluja?

   Usuń
 2. A ja dostałem w banku zachodnim lokate negocjowana na dwa lata na 4

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedz na pytanie odnosnie tego ze niby bank BZWBK pozwala Ci miec tylko jedno konto 123 z 3%. Jak? Dlaczego? Masz wiecej, czy dopiero chciales zalozyc wiecej?

   Usuń
  2. admin, możesz zbanować spamera ?

   Usuń
  3. Ok, jeśli poda logiczną odpowiedź to ją opublikuję. W przeciwnym razie będzie ban.

   Usuń
 3. A bank in bank daje przy odnowieniu 0.10 więcej czy komuś już odnowily lokaty w inbanku

  OdpowiedzUsuń
 4. Idea profitów za przelewy jest dobra, jednak poniższy zapis regulaminu rozumiem tak iż...
  Tylko jeden przelew na konkretny rachunek w roku. Wiec w grudniu przelewy będą premiowane jako jeden rok kalendarzowy, w styczniu jako następny, w lutym możnaby płatnośći czynszów wykonać z tego konta i to tyle :) Skorzystamy przez 3miesiace.

  " W przypadku kilku transakcji Aplikacją Mobilną GOmobile wykonanych na ten sam rachunek beneficjenta w tym samy roku kalendarzowym Premia wypłacana jest tylko za pierwszą transakcję".

  A na marginesie sprawdzone - wbk wewnętrzny przelew tą sama kwota 2tys po kolei na wszystkie rachunki nie generuje prowizji za prowadzenie rachunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego miałoby to być tylko raz w roku? BOŚ premiował to co miesiąc, a tutaj nigdzie nue ma ograniczenia. Chyba, że coś przeoczyłem.

   Usuń
  2. no przeoczyłeś to że przelew na konkretne konto można zrobić raz w roku kalendarzowym wiec de facto bank zabezpieczył się przed klientami którzy wykorzystują konto tylko do przelewów między własnymi rachunkami bo zakąłdać 25 kont miesiecznie to raczej mało praktyczne

   Usuń
  3. Anonimowy6 listopada 2017 07:01 - napisał:
   "A na marginesie sprawdzone - wbk wewnętrzny przelew tą sama kwota 2tys po kolei na wszystkie rachunki nie generuje prowizji za prowadzenie rachunków"
   Jeśli to prawda, to co sądzić o odpowiedzi konsultantki z BZ WBK, która twierdzi, że przelew własny wewnętrzny nie zwalnia z opłaty za Konto 123?

   Usuń
 5. >>>>>>>>>>1 W przypadku kilku transakcji Aplikacją Mobilną GOmobile wykonanych na ten sam rachunek beneficjenta w tym samy roku kalendarzowym Premia wypłacana jest tylko za pierwszą transakcję.<<<<<

  Jeśli dobrze to rozumiem to każde posiadane własne konto można wykorzystać jeden raz w ciagu roku kalendarzowego. Innymi słowy te 25 własnych kont do wachlowania przelewami przyda się tylko raz bo w następnym miesiacu kazdy przelew na nie nie bedzie już premiowany. mamy listopad więc zdążymy je 2 razy obsłużyć. W tym miesiącu i w styczniu
  Gdyby tak było to chyba dam sobie spokój bo posiadanie 25 kont nie jest problemem ale 25 co miesiac to chyba jednak za dużo :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Konsultantka wychodzi na to ambitna ale jednak niedoinformowana stażystka :) Nikt konsekwencji jeszcze jej nie wyciągną za rozpowszechnianie takich informacji, oficjalnie w imieniu Banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadałem dzisiaj ponownie pytanie na Kontakt w BZ WBK w sprawie zwolnienia z opłaty za Konto 123 i otrzymałem odpowiedź na e-maila cyt:
   Od: Kontakt BZWBK

   Do:
   mnie ............
   Temat: ...............RE: #EXT# Formularz kontaktowy - Klient indywidualny - Obecnie posiadane produkty

   Szanowny Panie,

   dziękuję za przesłaną wiadomość.

   Odpowiadając na otrzymane zgłoszenie, informuję, że przelew własny ale z innego banku będzie zwalniał z pobrania opłaty.
   Przelewy pomiędzy rachunkami prowadzonymi w naszym banku nie uprawniają do zwolnienia z opłaty za prowadzenie Konta 1 2 3.

   W razie dodatkowych pytań zachęcam do ponownego kontaktu, e-mailowo lub telefonicznie pod numerem 1 9999 /+48 61 81 19 999.


   _____________________________________________________

   Twój głos jest Twoim hasłem, którego nie musisz pamiętać - zachęcam do kontaktu telefonicznego, celem wprowadzenia hasła do identyfikacji w formie komunikatu głosowego.
   _____________________________________________________   Z poważaniem

   Imię i nazwisko

   Bank Zachodni WBK

   ul. Rynek 9/11, 50-950 Wrocław
   telefon 1 9999 (+48 61 81 1 9999)

   Usuń
  2. Ja mam 35 kont 123 i od zawsze robię przelewy z jednego konta na drugie po kolei i jeszcze nigdy nie miałem pobranej opłaty za prowadzenie konta więc konsultantka pier... głupoty. Nigdy nie przelewałem z zewnątrz (chyba że większy przelew na jedno z kont,a później już pomiędzy swoimi)ponieważ regulamin tego nie wymaga i nie miałem co do tego najmniejszych wątpliwości.Z konsultantami w tej sprawie się nie kontaktowałem.Zawsze czytam regulamin.

   Usuń
  3. Nie wiem co sądzić, teraz odpowiedź otrzymałem od innej konsultantki BZ WBK. Imiona i nazwiska nie chcę publikować.

   Usuń
  4. Najlepiej przekonać się samemu. Zrób sobie przelewy zewnętrzne na wszystkie konta z wyjatkiem jednego.
   Na to ostatnie zrob sobie przelew wewnętrzny. Jak za to jedno konto nie będzie opłaty, to znaczy, że nie ma opłat za przelewy wewnętrzne. Wtedy od przyszłego miesiąca możesz zrobić już wszystkie wewnętrzne.

   Usuń
  5. I jak prawdę mówią konsultantki, zapłacisz 20 zł za konto 123?

   Usuń
  6. Mamy tutaj wiele potwierdzeń innych czytelników, więc jest to dość wiarygodna informacja.
   Żeby być pewnym na 100% warto podjąć to ryzyko i stracić 20 zł zamiast "x kont * 20 zł".

   Usuń
 7. Polcan pomyliłeś się nie roku, a miesiącu kalendarzowym.
  Cyt:"1 W przypadku kilku transakcji Aplikacją Mobilną GOmobile wykonanych na ten sam rachunek beneficjenta w tym samy roku kalendarzowym Premia wypłacana jest tylko za pierwszą transakcję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc do zgarnięcia byłoby tylko 50 zł.
   25 zł w tym roku i 25 w przyszłym...

   Usuń
  2. W tym roku jest do zgarnięcia 25 zł za listopad i 25 zł za grudzień, czyli 50 zł. Za grudzień nagroda zostanie wypłacona do 08.01.2018r. W 2018 roku od stycznia do października 10 x 25 zł, czyli pozostałe 250 zł. Ostatnia będzie wypłacona do 08.11.2018r.

   Usuń
  3. czemu... to jest do obejścia. Są banki gdzie można zakładac konta z poziomu bankowosci internetowej - czyli cos w rodzaju podkont do głownego. W Inteligo i Getinie chyba tak można. I co miesiąc możesz sobie zakładać 25 kont a resztą sobie zamykasz ( i czekasz miesiąc na zamknięcie wiec jakiś katalog tych rachunków sobie trzeba stworzyć :-)). nie wiem tylko czy bank nie założy jakiejś blokady jeśli w takim tempie ktoś będzie spamował niczym boot :-) Nie bardzo tez sie orientuję po jakim czasie można zamknąc konto nie narażając się na nieprzyjemności finansowe. Tak czy siak jest to dośc kłopotliwe, ale do zrobienia

   Usuń
  4. Zgadza się Jerzy pomyliłem się. Na szczęście regulamin mówi o miesiącu a nie roku kalendarzowym:)
   Wprowadziłem już poprawkę.

   Usuń
 8. Pod warunkiem, braku opłat za prowadzenie konta i możliwości nie wyrabiania karty...

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak rozumieć opłatę w BGŻ BNP Paribas za Obsługę Nośnika Zbliżeniowego (miesięcznie) 1 zł - karty debetowej.
  Jest taka opłata w Tabeli Opłat i prowizji.
  Czy ta opłata pobierana jest bez względu na korzystanie z Nośnika Zbliżeniowego karty debetowej, czy tylko w przypadku z jego skorzystania? Jeśli ktoś ma wiedzę, proszę o informację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłata ta dotyczy naklejki zbliżeniowej. Płatność zbliżeniowo kartą debetową jest wolna od opłat.

   Usuń
  2. Dziękuję za informację.

   Usuń
 10. A gdzie w regulaminie potwierdzone jest iż

  Płatnością może być także przelew zamiast płatność za towary:)
  Hmmm
  Premia przyznawana jest za transakcje mobilne - transakcja czyli zapłata za towary bądź usługi, wiec nie za przelewy.

  1 Transakcja mobilna – transakcja w wysokości co najmniej 1 zł w postaci: 1) Transakcji Aplikacją Mobilną GOmobile z wyjątkiem płatności poprzez system BLIK i założenia lokaty, 2) Transakcji Android Pay, 3) Transakcji MasterPass w ramach usługi Cyfrowego Portfela Banku „e-Portfel”

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj Komunikat z BGŻ BNP Paribas.
   Link:
   https://www.bgzbnpparibas.pl/repozytorium/komunikaty/Nawet-do-30-zl-zwrotu-rocznie-dla-nowych-klientow-BGZ-BNP-Paribas-lap-zlote-z-GOmobile

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...