poniedziałek, 27 listopada 2017

3% na Lokacie Poczekalnia w Idea bank czyli pokerowa zagrywka niebieskich


Oczekiwaliśmy na 3% od dziś u niebieskich i mamy trójkę z przodu na lokacie do końca miesiąca. To jednak oznacza, że jest to lokata zaledwie maksymalnie trzydniowa, a na pewno nie takiej wypatrywaliśmy.

To dość niecodzienne posunięcie Idea bank. Na domiar złego lokata pojawiła się zdecydowanie za późno, by można ją było założyć. W efekcie bank sam się pogubił w tym jak zatrzymać odpływające depozyty.

Dziś zakończyły się lokaty na 3% jakie Idea bank uruchomił dokładnie miesiąc temu. Z rana więc porobiłem przelewy do WBK oraz Getin oraz wypatrując czy czasem nie pojawi się lokata na minimum 3%.


Gdy takowa już się pojawiła, stało się to w momencie, gdy zrobienie przelewu zwrotnego nie miało już najmniejszego sensu. Powód jest prosty, wysłana z powrotem kasy do IB po ogłoszeniu nowej lokaty nie doszłaby tego samego dnia, lecz dopiero jutro.

To oznacza stratę jednego dnia. Druga sprawa to krótkość samej oferty. Lokatę można oczywiście założyć jutro, ale we założona we wtorek lokata do końca miesiąca będzie już trwać zaledwie 2 dni. Nie ma więc sensu zwracać kasy z kont w WBK. W Getin co prawda jest możliwość darmowego przelewu, ale na 2 dni jest to nieopłacalne.

Jutro kończą mi się kolejna lokata w IB i tę faktycznie mam zamiar przelać na dwudniówkę. Na dobrą sprawę powinna ona nosić nazwę Lokata Poczekalnia, służy bowiem do przeczekania ze środkami z zakończonych lokat i wypatrywania nowych ruchów banków na pudle.

Jak zasugerował Anonimowy w komentarzach Idea bank prawdopodobnie liczy na to, że Nest bank zakończy swoją promocję lokat na 3%, zaś z 3% w neoBANKu mało kto się liczy. Wtedy będzie mieć możliwość zaniżenia obecnej stawki 3%.

Jakby nie było kasa, która dziś odpłynęła z moich lokat już nie wróci do Idea bank i jak przypuszczam podobnie jest z innymi osobami, którym zakończyły się dziś lokaty. Przeczekać mogą tyko lokaty zapadające jutro i pojutrze.

Pytanie co będzie w czwartek, gdy zakończą się lokaty z poczekalni? Czyżby to na ten dzień szykowana była niespodzianka? I znów będzie to za późno jak było dziś, gdy wszyscy się już ewakuują do innego banku?

19 komentarzy:

 1. Że też Ci klawiatury nie szkoda :):):)

  OdpowiedzUsuń
 2. I tu powinno być zgranie dużej grupy ludzi -słaba oferta banku i wycofanie kończących się depozytów do konkurencji co wymusi podwyżki % banku i leży recepta na lepszy zysk dla szarego zjadacza chleba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tiaaa, pobożne życzenia. Jak taka grupę ludzi skrzyknąć? Każdy "orze jak może" każdy szuka najlepszej oferty. Ja np o mało co nie otworzyłem konta w Getinie bo BYŁ dobry % a teraz? Miałbym martwe konto bo szykuje się na koniec grudnia. Już mam lecieć zakładać w Nest? Mimo wszystko liczę na Niebieskich bo wpompowałem gdy był moment szczytowy kiedy wielu pakowało więc mam nadzieje że trafię w dobry % jak nie.... cóż, takie życie. Jak mawia Polcan "to tylko pieniądze"

   Usuń
  2. I przy okazji też fajna zabawa. Idea bank jest bardzo nieprzewidywalny, nigdy nie wiadomo co nowego wymyślą i zwykle robię inaczej niż początkowo planuję na pierwszy rzut oka na nową ofertę, po namyśle widzę bowiem nowe możliwości.
   Ostatnio zaoferowanie 3% umożliwiło uwolnienie środków z WBK i zrobienie niezłej jazdy dodatkowej. Teraz można podciągnąć zyski o dodatkowe dwa dni z zapadającej jutro lokaty i poczekać co nowego wymyślą.

   Usuń
 3. Mam pytanie: czy 'starzy' klienci BZWBK mogą jeszcze zakładać konta 123?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety już nie. Był na to czas do końca października...

   Usuń
 4. to nie lokata tylko żart ib,
  takie przedświąteczne jaja sobie bank robi.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie było w tym roku black friday to zrobili poczekalnię do końca miesiąca ...
  Co będzie dalej - Jak to kiedyś mawiali -
  поживем увидим

  OdpowiedzUsuń
 6. Zalogowałem się do IB i nie ma oferty lokaty 3% do końca miesiąca. Nie mam konta w IB i mam stary system. To dlatego jej nie mam w ofercie lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie tak, po kliknięciu w Lokaty pojawia się na liście jako pierwsza więc nie da się jej przegapić.
   Właśnie zerwałem odnowioną dziś lokatę na 0,01% i założyłem ją przed momentem.

   Usuń
  2. Polcan. Przyznam że cię nie rozumiem. Przecież jest w Nest 3% do wyboru na 3 lub 6 mies. Na co liczysz zakładając lokatę na 2 dni w Idei. Czyżbyś liczył na to, że po 30 listopada Idea da więcej niż 3 procent? Bo w Nest Banku może już wówczas oferty 3% nie być. Mi jutro się kończy 3 miesięczna Tylko Teraz na 2,6 i skoro Idea nic nie daje to spadam z tą kasą do Nesta jak tylko bedzie aktualna oferta.

   Usuń
  3. Nest wymaga założenia założenia konta, którego tutaj nie mam.
   Inna sprawa, to fakt, że w dalszym ciągu inwestuję poza bankami. Grudzień to okazja do największych zysków, ale tutaj okazje zaczynają się dopiero od Barbórki i ciągną się przez Mikołaja, święta po Nowy Rok. Czy wypłacę kasę z Getin czy z Idea bank jest mi obojętne. A skoro przez dwa dni mogę mieć więcej o 0,30pp to odpowiedź jest oczywista.

   Usuń
 7. Ja tam chyba do neogangu pójdę. Mają 2,7 na 3 miechy. W nest jeszcze nie mam konta, a getina nie lubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Nest dają 2,8 bez potrzeby posiadania konta.

   Usuń
 8. @Aninimowy - od 1.11.2017 nie można już zakładać Konta 123, ale klienci w dalszym ciągu posiadający konto, mogą z niego skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ponoć do kwietnia...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...