czwartek, 23 listopada 2017

3% na lokatach krótkoterminowych w... Nest bank


Robi się coraz ciekawiej na lokatach. Nest bank zaoferował nam prawdziwą niespodziankę, bowiem od dziś w ofercie pojawiły się nieoczekiwanie lokaty na 3%, a tego się nie spodziewałem.

Niespodzianka jest tym większa, że Nest całkiem niedawno bo w połowie miesiąca podniósł swoje stawki do 2,80% co i tak praktycznie było już najlepszą stawką na rynku. A mimo to po kilku dniach mamy kolejne podwyżki:)

Jest jednak pewne zastrzeżenie. Po pierwsze najwyższe stawki o których piszę zarezerwowane są zawsze dla posiadaczy kont. Kto takowego nie posiada musi się zadowolić stawkami o 0,20pp niższymi.

Być może to jest prawdziwy powód podwyżek. Kto nie posiadał konta w Nest bank po podwyżkach w połowie miesiąca do 2,80% mógł liczyć co najwyżej na 2,60%. A to przecież mniej niż 2,70% jakie cały czas mamy w Getin na koncie oszczędnościowym, więc mało komu opłacało się zakładać tutaj lokaty bez konta.

Tutaj założysz konto w Nest dla 3% na lokatach na Nowe środki

Teraz to się zmienia, bowiem po obecnej podwyżce opłaca się przenieść środki z konta oszczędnościowego w Getin na lokaty w Nest bank. Stawki dla posiadaczy konta są następujące.

Kto nie ma konta w Nest musi od powyższych stawek odjąć 0,20
Kto w dalszym ciągu nie chce mieć konta w Nest musi się zadowolić stawkami o 0,20 niższymi. Innymi słowy na najatrakcyjniejszych terminach: kwartalnym i półrocznym dostanie nie 3,00% lecz 2,80% co i tak jest lepsze niż 2,70% w Getin.

Jest jednak warunek dodatkowy dla nowych stawek: muszą to być nowe środki. Nazwa wręcz zdradza, że bank adresuje ofertę dla posiadaczy kont z niższymi stawkami czyli Getin, Millennium czy Optima. Tam wszak bezkarnie można 

Przypominam, że kto nie miał jeszcze nic do tej pory w Nest bank, powinien zacząć od lokaty Witaj, która dla całkowicie nowych klientów oferuje 4,00% do kwoty 10.000 zł. Potem można zakładać dalsze lokaty.

Tutaj założysz lokatę Witaj w Nest z oprocentowaniem 4,00%

To dobra nowina przed spodziewanym na przyszłym tydzień ruchem ze strony niebieskich. W Idea bank kolejne lokaty kończą mi się już w poniedziałek. Ciekaw jestem jaka będzie odpowiedź tego banku, który już miesiąc temu zaprezentował stawkę 3,00%.

17 komentarzy:

 1. I to się nazywa konkurencja:) BGŻ może przemyśli te swoje śmieszne "do 2,7%"...

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, fetysz "nowych środków". Moje saldo jest w tej chwili niższe niż 15.10., więc nie skorzystam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Może ktoś się orientuje jak to jest z tym kontem rodzinne oszczędności. Planuję wypłacić z niego teraz środki, ale czy po jakimś czasie jeśli zechcę wrócić to co będzie - premie od początku, ale jaka wysokość wkładu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wypłacisz środki poniżej sumy już dokonanych wpłat nie dostaniesz premii po kolejnym , noworozpoczętym roku oszczędzania. Nie ma tak, że zaczniesz od początku wpłaty od zera. kwota deklarowana ma być taka jak zadeklarowana w momencie otwierania rachunku

   Usuń
 4. Jak tak dalej pójdzie to KO w GB będzie puste przez 4 miesiące :)
  Super !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie KO w Getin Bank już jest puste. Okres promocyjny na 2,70% rozpoczął się 15.11.2017r.

   Usuń
 5. Widzę, że Idea Bank dobrze zapamiętał lokatę BF z ubiegłego roku i chyba w tym roku już nie planuje niespodzianek.
  A tak dobrze się bawiliśmy - na kilka milionów lokat otworzyłem na złość bankowi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz tak się już nie da? Przecież dalej można wpisywać dowolne kwoty do przelewu z innego banku.

   Usuń
  2. Da się zapewne tylko nie ma powodów do tego tum razem. Pamiętasz zapewne jak black friday był reklamowany w ib. A w sumie to jaja z klientów sobie zrobili. Miałeś ponad 100 komentarzy pod artykułem.
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2016/11/lokata-black-friday-w-idea-bank-tylko.html?m=1

   Usuń
  3. Dopiero jak podałeś link to sobie przypomniałem. Black Friday już jutro, może znów będzie okazja coś skomentować?;)

   Usuń
 6. NeoBank - energoLOKATA 3M dla nowych klientów - stawka podniesiona z 2,9% na 3% od dziś.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pytanie do Autora bloga: Czy nowe środki liczone są w odniesieniu do stanu środków ulokowanych w "czystych" lokatach czy też w odniesieniu do wszystkich pieniędzy ulokowanych w banku na kontach ROR i oszczędnościowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie banku jest taka informacja:
   "Pamiętaj, że takie oprocentowanie otrzymasz wyłącznie wtedy, gdy Twoja lokata zostanie zasilona nowymi środkami, które są wyliczane jako różnica między Twoim łącznym saldem w dniu założenia lokaty, a saldem w dniu 15 października 2017 r."

   Jak dokładnie Nest traktuje saldo to raczej pytanie do aktywnych użytkowników lokat w Nest bank.

   Usuń
 8. No właśnie! Co to są 'nowe środki'? Na dzień dzisiejszy mam lokatę na 4%, konto oszczędnościowe oraz ROR. Nie chcę się wkanalić z jakiś dziadowski %.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli nie mam konta w nest i nie miałem w ich wcześniejszych wcieleniach, to jak założę lokatę bez konta, to będę już ich klientem?
  W razie gdyby była kiedyś jakaś oferta z bonusem za założenie?

  OdpowiedzUsuń
 10. I już po ofercie, dziś obniżyli do 2,7%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...