czwartek, 30 listopada 2017

Nieoczekiwane 3,15% na lokacie Noworocznej w Idea bank


Idea bank znów pozytywnie zaskoczył. Od dziś mamy w ofercie lokatę Noworoczną z oprocentowaniem które po raz pierwszy w tym roku przekracza 3,00%. I to nie o symboliczne 0,01 czy 0,05 lecz od razu o 0,15pp.

Kto założy ją dziś otrzymuje lokatę miesięczną, bowiem wzorem poniedziałkowej lokaty Poczekalnia okres trwania jest zmienny i potrwa do końca tego roku, więc na dziś jest to znów lokata miesięczna. Innymi słowy im wcześniej ją założymy, tym więcej można zyskać.


Brak jeszcze tutaj obrazka z fajerwerkami
Znów lokata adresowana jest tylko dla posiadaczy konta, najważniejszy jest jednak fakt, że nie muszą to być nowe środki. Więc kto założył lokatę, którą nazwałem Poczekalnia, teraz ma możliwość jej przedłużenia na jeszcze lepszej stawce.

Poprzednia oferta lokaty na Nowe Środki była mocno niepokojąca. Tutaj od dawien dawna można było lokaty odnawiać bez problemu, zaś warunek na nowe środki wyklucza takie możliwości. 

Na szczęście ktoś w IB poszedł po rozum do głowy i znów mamy fajną lokatę, która nie ma ograniczeń kwotowych i można zakładać czy to z zakończonych lokat czy z kont. Te zresztą i tak powoli dogorywają, bowiem od połowy grudnia tak Zośka Pro jak i Idea Saver będą się nadawały do zamknięcia

27 komentarzy:

 1. Jakie konto w IB radzicie założyć, aby skorzystać z możliwości założenia tej lokaty na 3,15%?. Do niczego innego te konto nie jest mi potrzebne. Najlepiej, gdyby założenie, prowadzenie i późniejsza likwidacja tego konta były darmowe. Jak dobrze pamiętam, to w IB nie miałem jeszcze konta, ale miałem i mam lokaty, w starym systemie.
  A może nie warto zakładać konta?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto idealne. Mimo to przeczytaj regulamin. Zawsze należy czytać regulaminy przed podjęciem decyzji.

   Usuń
 2. A jeśli nie potrzebuję konta w IB bo mam tylko same lokaty to czy jest sens jego zakładania/tak na szybko czy są jakieś opłaty/niedogodności itp z tym kontem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnych opłat. Też założyłem konto. Konto idealne.

   Usuń
 3. Dla posiadaczy starego systemu znow nic nie ma, takze konczace sie lokaty mowia good-bye do IB.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zamykałbym Zośki Pro: przyda się od 31.12. do 2.1. na przechowalnię środków z lokaty noworocznej (kończącej się w niedzielę) - o ile Idea nie będzie miała w tym czasie atrakcyjnej propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 5. lokuję środki w ID od lat, nigdy nie miałam z tym bankiem problemu, teraz nie podoba mi się to, że bank wymusza zakładanie konta, żeby pozyskać środki. Nie rozumiem polityki banku, czy moje pieniądze są gorsze ? Po co tworzyć wciąż nowe konta bankowe, tylko po to aby założyć lokatę, to jest chore.

  OdpowiedzUsuń
 6. W czasie zakładania tej lokaty jest 3,15% a po założeniu 3%. O co tu chodzi? Napisałem wiadomość do Idei, na razie odpowiedzi brak.

  OdpowiedzUsuń
 7. to jest absurd, co wyprawiają z nami banki

  OdpowiedzUsuń
 8. Bylo do przewidzenia. Zaczyna się okres zaciągania kredytów na zakupy świąteczne i okołoświąteczne. Bank potrzebuje pieniędzy na kredyty z depozytów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Inflacja 2.5% I jak ... Zadowoleni? Oczywiscie usłyszymy zaraz że stopy bez zmian do końca 2018. Fajna perspektywa

  OdpowiedzUsuń
 10. Zakładając lokate na 3,15% do końca roku Idea nam dwa dni kradnie, środki będą dopiero naprawde dostępne 02 stycznia więc tak na dobra sprawe realne oprocentowanie będzie poniżej 2,95% przy założeniu ze założymy ją już jutro i z każdym dniem realne oprocentowanie będzie maleć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mów za siebie. Ja mam konto idealne

   Usuń
 11. Nie dawajcie się nabierać! Przecież IB od dawna działa wg tego samego, sprawdzonego schematu:
  Krok 1: „wygłodzenie” rynku – okres 3-4 tygodni bez żadnych ciekawych lokat,
  Krok 2: oferta średnio atrakcyjnej lokaty. Oprocentowanie bez szału, ale i tak lepsze niż standardowe lokaty dostępne w okresie wygłodzenia. Mniej wytrzymali klienci, którzy nie mogą/nie chcą dłużej czekać lub szukać innych alternatyw, zakładają wtedy lokaty a IB tanio pozyskuje jakiś tam kapitał,
  Krok 3: super lokata, ale tylko dla posiadaczy ROR. Kolejni klienci pękają i zakładają konta, a IB buduje sobie portfel rachunków (w końcu niedługo bank idzie pod młotek więc im większy portfel, tym wyższa wartość banku),
  Krok 4: super oferta dla wszystkich. Na tym etapie IB uzupełnia sobie kapitał pod korek
  Tak więc lada chwila będzie „Lokata Mikołajkowa” z 3,1% dla wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna analiza. Jest tak w IB systematycznie od dłuższego czasu z małym ale. Rzadko dają teraz lokaty okolicznościowe. Np. dziś byłaby Andrzejkowa, a nie dali... ;)

   Usuń
  2. Nie do końca. Analizuję wszystkie oferty Idea bank na bieżącą i jak dotąd nie przypominam sobie by była jakakolwiek w tym roku lokata promocyjna na początku miesiąca. Wszystkie okazje były pod koniec miesiąca, a dzisiejsza jest najpóźniejsza z dotychczasowych.

   Rok temu nie było lokaty mikołajkowej. Zamiast IB mieliśmy Mikołaja w Toyota bank.
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2016/12/lokata-na-mikoaja-50-z-dodatkowej.html

   Właśnie to, że IB jest nieprzewidywalne jest w tym banku najlepsze. Ostatnio niespodzianek przybywa, ale tak dobrych jak dzisiejsza, jak i złych co widzieliśmy wczoraj.

   Usuń
  3. Chyba Marcinie tym razem nie jest do końca tak dobrze z tą lokatą
   3,15<2,95 - tak wynika z analizy czytelnika z 17:47.
   Kolejny trik IB ?
   Mi jutro kończy się niewielka lokata i idzie na konto żony na 3% na nowe środki !

   Usuń
  4. Nie liczyłem tego jeszcze, być może Anonimowy założył, że te dwa dni kasa leży na ror. My jednak przyjmujemy, że przez dwa dni skorzystamy z konta np. Zośki Pro, trzeba by wówczas wziąć stawkę bieżącą Zośki na dwa dni nowego roku.
   Ja tej lokaty i tak zakładać nie będę, choć kończy mi się kolejna w sobotę, chyba że będzie w ofercie cały grudzień, to wtedy na kilka dni coś wrzucę.
   Nigdy też nie wiadomo co się tutaj wydarzy. Była lokata Poczekalnia na 3% i skończyła się akurat w dniu gdy pojawiła się dzisiejsza na 3,15%. Kto wie co będzie po zakończeniu powyższej...

   Usuń
  5. A to nie jest tak, że wreszcie ktoś w idei poszedł po rozum do głowy i przesunął happy day na początek miesiąca?
   Dzięki temu będą w rankingach lokat.
   Do tej pory najlepszy % kończył się koło 24-28, a pierwszego już tylko było wspomnienie.

   Usuń
 12. Uwaga! Idea Bank przysyła SMS-y z hasłem przy zerwaniu lokaty z fałszywą wartością lokaty obcinając jedną cyfrę. Bank nie reaguje na wpisy. Dziś dopiero po 13 SMS-sie wartość lokaty wpisano prawdziwą.

  OdpowiedzUsuń
 13. No to mamy ripostę: Neobank 3,2% dla nowych klientów ale dla nowych środków też niezłe 3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra oferta dla również dla starych klientów Neobanku, 3% i bez ROR, bez problemów bez limitów 1mln, problemów że lokata kończy się w nowym roku itp. Myślę, że do końca roku nikt nic ciekawszego nie da, chyba że ideabank się przebudzi. W neobanku wystarczy plan depozytowy, wszystko można online załatwić, pamiętajcie io opłatach za przelewy i smsy(raptownie 2 się zdarzą).

   Usuń
 14. A żona rozwód weźmie i po pieniądze

  OdpowiedzUsuń
 15. a ja jakoś tej lokaty u siebie nie widzę. Możliwe, że już ją zdjęli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lokaty na 3,15 % w IB już nie ma

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...