niedziela, 12 listopada 2017

Czy łatwo jest zgarnąć 200 zł premii w Credit Agricole?


Nareszcie mamy jakąś inną promocję niż w Paribasie. Nie jest to jakaś nowość, ale dobrze nam znany powrót oferty w której zgarnąć można 200 zł na start, a korzystając z polecania teoretycznie nawet kolejne 500 zł.

Oferta jest dobrą alternatywą dla osób, które nie zarabiają na tym, że dostają wynagrodzenie od pracodawcy. Gdy istniał jeszcze BGŻ hitem bloga była premia 1% od pensji łatwo podkręcalna do 50 zł na miesiąc.

Odkąd Paribas przejął BGŻ oferta niestety zniknęła z rynku i większość z byłych uczestników premii za otrzymywanie wynagrodzenia dostaje pensję bez premii od banku. Warto więc zadbać, by także nasza pensja była dodatkowo premiowana.

Być może premię da się zgarnąć jak w dawnym BGŻ
Każdy z nas zakłada kolejne konta w banku i do każdej umowy banki dodają formularz przekazywania wynagrodzenia. Sęk w tym, że mały który bank premiuje fakt przelewania wynagrodzenia, a jeśli już to to robi, wówczas są to mało ciekawe benefity jak w Nest bank. Najciekawszą propozycję ma bez wątpienia Credit Agricole, które za ten fakt przyzna nam 200 zł.

Co do definicji nowego klienta nic się tu nie zmieniło od ostatniej takiej promocji. Nowy to taki, co nie miał tutaj konta od 12 miesięcy, więc jak widać można pensję przenosić wielokrotnie i zgarniać premię za to samo:) 

Tutaj założysz konto w Credit Agricole i zyskasz do 700 zł

Tym razem link będzie aktywny do 31 grudnia 2017 więc do końca roku można wybrać konto które rzekomo wybierają Polacy. Credit Agricole szumnie chwali się, że podobno 60% Polaków przeniosło tutaj konto.


W zasadzie do wyboru jest kilka kont, ale osobiście wybrałem konto PROSTOszczędzające PREMIUM. Co prawda wymaga zrobienia przelewu na 10.000 zł, ale w zamian mamy wszystko całkowicie za darmo. Wraz z wypłatami z bankomatów na całym świecie.

Co trzeba zrobić by dostać minimum dwie stówki a max nawet 700 zł?

Podstawowa rzecz to przeniesienie wynagrodzenia. Należy w tym celu wypełnić Zlecenie przekazywania środków i wskazać nazwę i adres naszego Pracodawcy. To cała nasza robota bowiem Credit Agricole sam poinformuje naszego pracodawcy, że odtąd to do tego banku ma trafiać nasza pensja.

Trudniej jest z drugim warunkiem, CA wymaga bowiem, by nasza pensja wynosiła aż 3000 zł co jest bardzo wygórowanym wymaganiem. Do przyznania nagrody 200 zł wystarczy by bank dostał trzy takie przelewy w trzech kolejnych miesiącach, przy czym pierwszy z nich ma dojść najpóźniej do drugiego miesiąca po otwarciu konta.

Nie ma co ukrywać, że wymagana wysokość pensji jest dość zaporowa. Wszak mało kto otrzymuje pensję 3000 zł na rękę od jednego pracodawcy. Czy można zatem jakoś to obejść?

W regulaminie na 2 stronie mamy zapis:
2) zapewni Wpływ na Konto co najmniej raz w każdym miesiącu kalendarzowym ... kwoty nie mniejszej niż 3000 zł.

Być może zatem wystarczy, by zrobić to samo co w dawnym BGŻ? Tam wystarczyło zrobić prosty trick bowiem bank nagradzał najwyższy przelew. Dostaliśmy od pracodawcy np. przelew na 2.000 zł, my dodatkowo robiliśmy sobie sami przelew na 5.000 zł. BGŻ nagradzał nas 50 zł nie sprawdzając czy jest to przelew nasz czy od naszego pracodawcy. Ważne było, że pensja i tak wpływała.

Tutaj założysz konto w Credit Agricole i zyskasz do 700 zł

Możliwe zatem że podobnie jest w CA. Tutaj mamy zapis 'co najmniej raz', więc być może wystarczy, że spełnimy warunek przelewu na 2.000 zł, a dodatkowo przelejemy sobie owe wymagane 3000 zł potrzebne do wypłaty premii. Oznaczałoby to odpowiedź twierdzącą na pytanie zawarte w tytule.

Sprawdzał ktoś z Was taką możliwość? Czy bank Credit Agricole wypłacił komuś premię, za przelew od pracodawcy na mniejszą kwotę niż 3000 zł, przy jednoczesnym naszym przelewie przekraczającym lub równym 3000 zł?  Byłaby to cenna informacja dla wielu potencjalnych chętnych na łatwą do zgarnięcia premię.


2. 500 zł za polecanie  
Druga część premii jest za polecanie konta znajomym. Jeśli zadziałałby trick z przelewem własnym, wtedy premia byłaby banalna do zgarnięcia. Łatwiej też byłoby polecić konto innym i zgarnąć dodatkową premię po 50 zł za każdą osobę. W sumie zaś można zrobić nawet 10 takich poleceń co daje owe 500 zł.

Kto ma dochód poniżej 3000 zł dostanie minimum 100 zł premii

3. Gwarantowane100 zł za małą pensję
Jeśli trick z własnym przelewem nie przejdzie, na pewno dostaniemy 100 zł premii. Mówi o tym  regulamin Przenieś konto II. Dla stówki wymagane jest przelew na poziomie 1500 zł, co jest o wiele łatwiejszym warunkiem do spełnienia.

Podsumowując jak widać warto zrobić test, który przeszedł w BGŻ. Jeśli mamy dochód w wysokości 1500 zł na pewno dostaniemy 100 zł. Spróbujmy jednak przelać sobie 3000 zł. Być może nasza premia będzie dwa razy wyższa... 


1. Regulamin promocji Polacy wybierają Credit Agricole
2. Regulamin promocji przenieś konto II 
3. Regulamin programu poleceń

5 komentarzy:

 1. Bank nie sprawdza, czy faktycznie jesteśmy zatrudnieni w danej firmie, więc wystarczy wpisać firmę mamy/wujka/kolegi, który dostanie od banku wypełniony przez nas wniosek o przelew wynagrodzenia i może go wrzucić do niszczarki. A sami robimy sobie przelew z konta w innym banku w tytule 'wynagrodzenie' i już.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak dokładnie to wyglądało i w moim przypadku

   Usuń
  2. a pozniej Urzad Skarbowy po kilku latach zada pytanie - gdzie sa skladki i podatek od tego "wynagrodzenia"? :)

   Usuń
 2. Przy otwieraniu konta wpisałem kod polecającego i tym sposobem mamy 200zł za przeniesienie i 50zł za polecenie

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, mam kod polecający do tej promocji, zainteresowanych proszę o kontakt na e-maila kterelak (małpa) o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...