wtorek, 24 kwietnia 2018

3,20% na Lokacie Wielki Procent Plus w Idea bank


No i proszę. Idea bank jednak nie zapomniała o dobrych ofertach i zaoferowała nam coś bardziej sensownego niż lichą majówkę. Mamy oto powrót dobrze nam znanej Lokaty Wielki Procent, gdzie stawki są całkiem przyjemne.


Przez ostatnie miesiące niebiescy stawiali na wydłużanie czasu trwania lokat. 3% które na przełomie roku było dostępne w dowolnych wariantach ostatnio było dostępne tylko na pół roku, a od ubiegłego piątku na majówce dopiero na rok. 

Tak dobrej lokaty w Idea bank dawno nie było

Rok to jednak szmat czasu, a my lubimy jak odsetki dostaniemy jak najwcześniej by pracowały na nas na nowej lokacie. Przy dużym kwotach na jakie można liczyć w Idea bank ma to dość duże znaczenie, bo podnosi zysk przy kolejnej lokacie.

I mamy wreszcie krótkie terminy. Obecnie do wyboru są:
  • miesiąc: 3,00%
  • 45 dni: 3,20%
Szczególnie drugi wariant jest ciekawy, oferuje bowiem jeszcze więcej niż Lokata do końca miesiąca, która w grudniu i styczniu dawała nam po 3,15%. Na kolejną ofertę przekraczającą 3% przyszło nam więc czekać grubo ponad 3 miesiące.

I w końcu jest jak zwykle w dwu wariantach. Drugi wariant lokaty czyli bez Plusa w nazwie jest oferowany dla tych co nie posiadają konta, ale tam stawki są liche niczym na majówce bo odpowiednio 2,50% oraz 2,70%.

Oczywiście zyski z każdej lokaty w Idea bank w dalszym ciągu można podkręcać korzystając z platformy yb. Jak zwykle logujemy się do yb z linku poniżej, przechodzimy na zakładkę lokaty i wybieramy 

Tutaj podniesiesz swoje zyski na lokatach w Idea bank 

Przyznaję szczerze, że zacząłem realnie myśleć, że dodatkowy zysk z yb skończy mi się w maju, wtedy bowiem kończą mi się ostatnie depozyty w Idea bank. Zacząłem już planowanie jak rozlokować kasę z kończących się w połowie maja lokat u niebieskich.

Dodatkowy zysk każdemu się przyda:)

Teraz jednak ma sens przenoszenie wszystkich środków z kont na 3% czy to z Alior banku czy z WBK. W końcu te konta można zasilić w dowolnym czasie, a Wielki Procent Plus może się skończyć w dowolnym momencie, którego nigdy nie da się przewidzieć. Idea to nie Nest czy neo, gdzie z góry wiadomo do kiedy atrakcyjna oferta.


Przypomina się sytuacja z Toyotą, gdzie dopiero nasze narzekanie na aktualną ofertę przynosi poprawę. Toyota od czerwca zniosła opłatę za konto, Idea podwyższyła stawkę. Tylko że tutaj stało się to po kolejnych spadkach notowań...

66 komentarzy:

  1. Próbowałem przed momentem założyć lokatę w IB i niestety nie da się tego zrobić przelewem z innego banku. Trzeba najpierw zasilić konto, a dopiero potem założyć lokatę.

    Ech w kwestii logowania nic się tutaj nie zmieniło, dalej mamy Wielki Test Cierpliwości...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja najczęściej loguję się przez apkę w telefonie i trwa to 3-4 sekundy. Z poziomu telefonu można bez problemu zakładać lokaty więc dzisiaj koło południa będę to robił !

      Usuń
    2. Jest to jakieś wyjście. Chociaż ja nie lubi instalować czegoś z czego korzystam sporadycznie. Ostatnio zakładałem lokatę na początku roku.
      Wczoraj instalowałem apkę z WBK, bo z tego konta korzystam praktycznie codziennie i musiałem coś odinstalować bo już brakło miejsca.
      Cóż będę ćwiczyć cierpliwość z IB...

      Usuń
    3. Trzeba tylko mieć nadzieję (w nawiązaniu do poprzedniego artykułu wspominającego o problemach IB), że IB nie padnie się w ciągu tych 45 dni ;-). Na rynku nie ma nic za darmo i większy procent może oznaczać większe ryzyko...

      Usuń
    4. Po to masz BFG, byś nie musiał się martwić czy bank padnie czy nie.
      Fakt, że nie powinniśmy lokować więcej niż 100.000 euro to chyba każdy czytelnik już wie i nie muszę tego przypominać.

      Usuń
    5. A ja pierdziele zabieram szmal z IB i noga do innego banku. Nie mam zamiaru myśleć, czy przetrwa te 45 dni, czy nie. To nie na moje nerwy.

      Usuń
  2. chodzi ci o generalne logowanie do Cloud? ja do banków loguję się z czystego linuxalive i zalogowanie się do Getinu czy IB trwa czasem i 4-5min. Kółeczko się kręci i kręci... To i tak dobrze bo do Deutsche loguje się znacznie szybciej ale pod jakimkolwiek linuxem funkcjonalność ich serwisu jest mocno ograniczona
    Natomiast 3.2% w końcu idea dała - tyle ze 45 dni tyłka nie urywa. Podejrzewałem że oni będa musieli coś zrobić bo atmosfera robi się nieciekawa wokół IB... Może dadzą na dłużej . Mi się kończy lokata w IB 31 maja więc jeszcze trochę czasu mam niestety. 38 dni :-(
    Nie wiem czy mogę taką prośbę kierować do ciebie, ale masz może wiedzę dot przenoszenia konta w Credit? 200zł można zgarnąć, ale nie wiem jakie tam sa 'miny' i na co się przygotować. W sumie dam chyba sobie z tym spokój bo coś czuję ze to więcej roboty będzie niż korzyści z tego
    MM

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, kółeczko się kręci długo przy każdym nowym ekranie i szlag człowieka trafia czy czekać czy też nie. W pracy to w międzyczasie internet zdąży się stracić i w koło macieju...

      Co do okresu to im krótszy tym lepszy. Szybciej odsetki będą, większy kapitał będzie pracował. 3% dostępne w Aliorze i WBK można pakować środki z limitów, kredytów, pkzp, czy z wypłat.

      Niestety nie mam praktycznej wiedzy co do Agricole, bo nie testowałem tego. Jeśli teraz skorzystam z CA to dla 3% na KO a wybierając opcję na pewno zdecydowałbym się na CA Savera, można zgarnąć więcej kasy. Za wynagrodzenie więcej płaci WBK bo 300 zł i raczej tę opcję wybiorę.

      Usuń
  3. IB bedzie walilo w kierunku 5zl i nizej, bo na wyscigi insiderzy ktorzy maja wiedze o trupach w szafie IB wyprzedaja akcje.
    Spadek z 24zl ponizej 10 zl to nie przelewki.
    Upadlosc bliska...
    Angazowanie kapitalu w IB liczac na BFG w obecnej sytuacji geopolitycznej wybuchajacych konfliktow na okolo jest delikatnie mowiac nierozsadne.
    SW oferowal lokate w 12' w sytuacji podbramkowej 8% na pare miesiecy, ale zagrozenia wojnami nie bylo wtedy.
    Dzis sytuacja zgola odmienna. Spojrzcie sobie jak od poczatku wojny Ukrainska waluta poleciala na pysk.
    Gdy tu sie zacznei jakiekolwiek zarzewie to nie dosc ze bedziecie mogli o BFG zapomniec to jeszcze dostaniecie po kieszeniu na utracie wartosci zlotego.
    Lokata 3,2% to ochlaplo dla naiwnych. Niepelnosprawnych intelektualnie jednak nie brakuje.
    Przy takiej sytuacj okolorynkowej minimalnym oprocentowaniem przy widmie upadku to 10%.
    Polecam chlodne podejscie do sprawy i nie nabieranie sie na tego typu zagrywke.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A kolega, z którego banku? Coś nie w smak? Czy też wariant nr 2 - gdzieś zza wschodniej granicy?

      Usuń
    2. Kolego, wzajemnie zalecam ochłonięcie i przemyślenie sprawy na nowo.
      IB jest rzeczywiście w lipnej sytuacji, lecz jak wspomniał Polcan, od tego jest BFG by zapewniać stabilność systemu. Jeżeli bezpiecznik zawiedzie, to oznaczać będzie załamanie wiarygodności systemu bankowego w Polsce, a zbyt wiele osób na nim zarabia, by to od tak mogło się stać. Podejrzewam (trochę hiperbolizując), że szybciej rząd wstrzyma realizację innych wydatków, niż miałoby zabraknąć środków w BFG.
      A porównywanie sytuacji PL i UA, mimo pewnych podobieństw i wspólnych ryzyk, jest przesadzone.

      Usuń
    3. x24 kwietnia 2018 11:52
      Z zadnego banku, ale rozumiem ze trzezwe myslenie jest tobie obce. Grales kiedys na futach i wiesz o co tam chodzi?
      Jesli nie to nawet nie odpowiadaj, bo malo duszyczko wiesz i nie kreuj politpoprawnej atmosfery w temacie IDA, bo bierzesz na swoje sumienie tych wszystkich, ktorzy bez refleksji wchodza, bo ktos rzucil im jakis ochlap 0,2 % przy ryzyku nieporownywalnym. Getback, IDA, Getin maja tego samego pociagajacego za sznurki z mentalnoscia WSI.

      Anonimowy24 kwietnia 2018 12:08
      Przy calym szacunku dla Polcan'a za stworzenie tego bloga ktory czesto obserwuje, nie jest dla mnie autorytetem w kwesti zaufania do BFG, choc przyznam ze ma intuicje i zmysl inwestycyjny (po wspolnych rozmowach). Niestety ten ryneczek masonski w masonskim systemie ekonomicznym nie jest samotna wyspa, male tapniecie za granica, spowoduje tu niezla zawieruche.

      Domniemam jednak, ze to wy we dwoch jestescie slupami banksterow, bez zadnych skrupolow namawiajacych naiwne dusze do topienia kasy w tonacych statkach i tonowania nastrojow odpalajac orkiestre na zanurzajacym sie Tytaniku.

      Usuń
  4. Lokaty 3,20% założone. W regulaminie lokaty jest podany minimalny czas oferty do 24 kwietnia z opcją przedłużenia oferty. Ciekawe, jak długo będzie ta lokata oferowana?.
    Spojrzałem na 2012 rok, gdzie lokaty w bgz optima były na 5,8%. Łza się w oku kręci.
    Surowce, szczególnie ropa(40% w ciągu roku) idą ostro w górę. Z tego musi przyjść wyższa inflacja.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też w końcu się udało, chociaż jak to w IB nie bez problemów. System tak muli że zdążył przyjąć dwie lokaty choć nie powinien, bo nie było wystarczającej ilości środków na ror.
      Warto przypomnieć, że Lokata na 45 dni kończy się w piątek 8 czerwca. Z tego wniosek, że lokaty zakładane jutro będą się kończyć w sobotę, a w IB nie ma fajnych kont na przechowanie środków...

      Usuń
  5. To prawda, ale jedyna opłacalna opcja tej lokaty - to ta z koniecznym u nich ROR-em, a tu mamy 2 darmowe przelewy ekspresowe, więc możemy i w sobotę puścić je na jakieś inne KO w banku obsługującym Express Elixir ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak. pamiętam o tym. Nie pamiętasz czy przelewy natychmiastowe dochodzą do WBK? Odkąd dodali KO na 2,70% bez limitu to mój bank główny.

      Usuń
    2. Tu masz Polcan pełną tabelę: http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

      Usuń
    3. Tak więc WBK w pełnym wymiarze ;)

      Usuń
    4. No to mogę zaszaleć z IB. Rano wyzerowałem konta w Alior i Millennium. W południe poszedł pierwszy przelew z WBK. Jutro pójdą kolejne jak oferta będzie dostępna.

      Usuń
    5. Ja wyzerowałem Mille ;)

      Usuń
    6. W piątek po 6 latach kończą mi się obligacje w Getin, ale pewnie kasa wpłynie na konto dopiero po południu, więc już nie wpłynie do IB.

      Usuń
    7. A na jaki procent wtedy były? Promocja na KO w Getin już Ci się skończyła?

      Usuń
    8. Złożyłem zapis na pierwszą turę o czym dużo pisałem na blogu, gdzie do zyskania było 3,75% + WIBOR6M, niestety sprzedały się na pniu.
      Udało mi się załapać dopiero na trzecią turę, ale wówczas marża spadła do 3,45% + WIBOR6M czyli na dziś 5,15% (początkowo było to ponad 8%).

      Usuń
    9. To i tak ładnie jak na dzisiejsze czasy :)

      Usuń
    10. No tak, ale nerwów to się najadłem. Wyżej masz nagonkę na Idea bank, a przecież Getin był w gorszej sytuacji i sprzedawał co się da by wyjść na prostą. Zakładając lokatę nie interesuje Cię czy bank upadnie czy nie, a posiadając obligacje masz produkt jak lokata rentierska bo wypłata co pół roku, ale jak bank by upadł, to byłbyś na końcu listy wierzycieli bo to obligacje podporządkowane.
      Mam jeszcze obligacje Aliora, ale tu mam nadzieję, będzie spokojnie. Notowania dużo powyżej nominału, więc nawet jakbym je sprzedał to byłbym znacznie do przodu. Nie musiałbym nawet z tego podatku odprowadzać.

      Usuń
    11. To zrozumiałe. Ryzyko było, ale teraz już tylko odliczasz dni ;) Pamiętam zawirowania wokół Getinu, ale na szczęście w tamtym czasie nie miałem u nich nawet jednej lokaty.

      Usuń
    12. Na ile "puścisz" te dwa przelewy lokatorze.

      Usuń
    13. 2 razy po 50 tys. zł jeśli to o to mnie pytasz. To nie tak mało - jak w innych bankach.

      Usuń
    14. Obligacje gnb0418 wg harmonogramu mają być wypłacane 27.04.18, tj. w piątek.

      Usuń
  6. Co za dziadostwo. Mam idea i ta lokata jest na 2.7%. Dlaczego idea gorzej traktuje starych klientów, którzy nie mają cloud, tylko zwykły system? Tak jestem nagradzany za bycie lojalnym klientem?

    OdpowiedzUsuń
  7. Od długiego czasu mam dostęp do IB przez stary system logowania a nie przez Cloud, więc oferta lokat jest jeszcze gorsza. Dzwoniłem, pisałem ale nie zmieniają mi sposobu logowania. Czy możecie poradzić co można zrobić aby przejść na Cloud. Już myślałem aby wypowiedzieć umowę na konto a potem wejść ponownie. Co radzicie koleżanki i koledzy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wiem nawet co Ci poradzić :( Może to zamknięcie i otwarcie na nowo jest jakimś wyjściem z tej sytuacji. Ja wcześniej się wkurzałem, że mnie przenieśli na siłę do "Clauna", ale teraz z perspektywy czasu nie żałuję. Nie rozumiem dlaczego oni tak wybiórczo traktują swoich klientów i też bym się denerwował na Twoim miejscu.

      Usuń
    2. usunąć konto i założyć nowe.

      Usuń
  8. Tak się zastanawiam nad otwarciem konta w BZWBK. Generalnie mam teraz konto w Deutsche Bank który jak wiadomo do końca roku zostanie przejęty właśnie przez BZWBK. Jak już będę miał tam konto to przenosiny chyba byłyby bardziej proste?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To powinieneś się przestać zastanawiać i założyć z prostego powodu, możesz jeszcze zarobić.
      Teraz zgarniesz coś na wejściu, a po fuzji będziesz darmowym klientem bo bank zapłaci nie Tobie, ale Deutsche bank za Twoje dane osobowe.

      Usuń
  9. Anonimowy1: Okres 45 dni jest niekorzystny! Lokata bowiem zakończy się w połowie czerwca. A ciekawe lokaty są zawsze pod koniec miesiąca. Zatem pieniądze z lokaty, która zakończy się w połowie miesiąca, trzeba będzie ulokować na lokacie oprocentowanej około 1,5% (na około 15 dni).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No co ty? Kasa wróci na konta ze stawką 3,0%.

      Usuń
    2. Anonimowy1 do Polcan: jak to kasa wróci na konto ze stawką 3%? Jak to rozumieć? W połowie czerwca pieniądze pozostaną na rachunku (np. konto idealne) i trzeba będzie wybrać niezwłocznie jedną z dostępnych wówczas lokat (a - jak wiadomo - w połowie miesiąca w IdeaBank nie ma tych najbardziej atrakcyjnych lokat (one są zwykle pod koniec miesiąca).

      Usuń
    3. Napisałem na konta, a nie na konto. Oczywiście nie mam na myśli Idea bank, bo to bank tylko i wyłącznie do lokat, a nie do kont. Tutaj bank spalił sobie mosty w grudniu ubiegłego roku.

      Mamy liczne konta w WBK na 3% oraz w Aliorze. Do tego dochodzi nowe w CA. Oferta lokaty w Idea jest atrakcyjna tylko dlatego, że daje więcej niż 3% które mamy w innych bankach, więc dziś warto wyzerować całkowicie te konta. Jak lokaty się pokończą, to wrócą na konta na 3% w innych bankach. Proste.

      Usuń
    4. Anonimowy1 do Polcan: Rozumiem. Słuszny zabieg. Rozważę zatem to zagadnienie.

      Usuń
  10. IB wyraźnie się broni ale czy ma szansę się wydostać z dołka? W maju kończy się masa lokat ze stycznia zakładanych na 100 dni. Jak i czym oni klientów przyciągną? Myślę, że 3,2 to nie koniec w górę, bo niepewność zasiana i wystarczy plotka i pójdzie lawina ale z czego oddać....

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. no ale z jakiego dołka? To jest bank. Dotąd miał opinię świetnego wynikowo co odbijało się na dobrych wycenach. Wszystkie banki od stycznia słabują na GPW bo Glapinski nie chce stóp podnosić wiec perspektywa podniesienia marży odsetkowej i wyższych zarobków oddala się ad acta. Problem z IB pojawił się ze zmianą szefa i aferą getbacka. Rynek dyskontuje potencjalne kłopoty, ale wiekszy problem ma myślę Getin, tak samo umoczony w Getbacka i ze złymi wynikami w raportach. natomiast wiązanie tego z potencjalnym upadkiem któregoś z tych banków jest na razie nieporozumieniem. Upadek Getinu pociągnałby za sobą pierwszy default bankowego funduszu gwarancyjnego. To Getin w tej chwili jest gorącym kartoflem n rynku bankowym i to z nim beda ewentualnie pierwsze kłopoty a że system bankowy to system naczyn połączonych w którym banki udzielają sobie pożyczek to wiadomo co się stanie... Za długo by o tym pisać
      w skrocie - jak Getin się zachwieje to BGK,PKO, PEKAO, Alior, i być może jakiś bank o zagranicznym kapitale będą robić zrzutkę na postawienie go na nogi bo inaczej padnie cały system bankowy w tym kraju. A to bedzie koniec swiata. a z czego ta zrzutka? Z Lokat depozytariuszy prawdopodobnie. procentowo od depozytu powyżej progu. Jak na Cyprze. Dlatego jakieś większe problemy z płynnością któregoś z dużych banków w Polsce to sygnał alarmowy zeby kasę wytransferować tam gdzie MINFin, KNF, NBP i cała ta reszta nie mogła się do niej dobrać. Jakiś fundusz lokujący w zagraniczne papiery choć nie jestem pewien czy w takim kryzysie rząd nie będzie mógł zająć i jednostek uczestnictwa funduszy. Pierun ich wie. natomiast upadek IB to na razie opowieści z mchu i paproci.

      Usuń
  11. zrobiłem niewielką symulację dotyczącą lokaty 3,2% w stosunku do konta oszczędnościowego 2,7% np. w BZWBK. Może komuś się przyda :
    Wariant 1:
    Wartość portfela: 50.000 PLN
    IDB zysk po 45 dniach: 200 PLN
    BZWBK zysk po 45 dniach 169 PLN
    różnica 31 PLN
    Podsumowanie: czy czas jaki spędzicie na zakładanie lokaty dla takiej różnicy jest ego wart? W tym czasie możecie zrobić coś ciekawego z dziećmi, żoną, rodziną przyjaciółmi. Będzie to na pewno warte więcej niż 31 PLN

    Wariant 2:
    Wartość portfela: 100.000 PLN
    IDB zysk po 45 dniach: 400 PLN
    BZWBK zysk po 45 dniach 338 PLN
    różnica 63 PLN
    Podsumowanie: patrz podsumowanie z wariantu 1

    Wariant 3:
    Wartość portfela: 200.000 PLN
    IDB zysk po 45 dniach: 800 PLN
    BZWBK zysk po 45 dniach 675 PLN
    różnica 125 PLN
    Podsumowanie: Spory kapitał jak na ryzyko jakie dzisiaj jest związane z IDB i jego niepewną przyszłością

    Wariant 4:
    Wartość portfela: 400.000 PLN
    IDB zysk po 45 dniach: 1600 PLN
    BZWBK zysk po 45 dniach 1350 PLN
    różnica 250 PLN
    Podsumowanie: Ktoś mousiałby być głupcem aby za 250 PLN ryzykować kapitał na poziomie 400.000 PLN. Nawet Jeżeli zadziałałby BFG to i tak na dużo dłużej będziemy mieli zamrożony kapitał bez odsetek zanim zwróci nam BFG. A to scenariusz przy założeniu że BFG nam odda.

    Sorry lepsze konto oszczędnościowe na 2,7% niż strata czasu na zakładanie nowych lokat i ryzyko jakie jest obecnie związane z IDB



    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Masz w 100% rację. Najbezpieczniej jest w pko bp lokata na 0,7%. Ten bank upadnie jako ostatni.

      Usuń
    2. Zobacz anonimowy z 19:47 ile czasu poświęciłeś na te wyliczenia. Troszkę na pewno, a tak go niby szanujesz ;) Ale do rzeczy. Na tym polega optymalizacja naszego (bezpiecznego) zysku - aby wkładać kasę tam - gdzie dają najlepszy %, ale koniecznie uwzględniając limity gwarancji BFG. Ja np. nigdy nie brałem pod uwagę SKOK-ów dopóki ich nie objęto tym systemem. Jak tylko weszły pod BFG systematycznie przerzuciłem do Wołomina większość swoich środków - bo to on "dawał najwięcej". Wypróbowałem na własnej skórze wypłaty z BFG nie likwidując jeszcze niezakończonych tam lokat - jak już zrobiło się gorąco. Z wypłatą z BFG nie było problemu, a całość nie trwała nawet tygodnia. Dlatego kierując się tą zasadą - mam zamiar zawsze lokować tam - gdzie dają najwięcej. Jeśli kiedykolwiek BFG nie wypłaci kasy - będzie to KONIEC całego systemu finansowego i nikt już w żadne gwarancje nigdy nie uwierzy. Twoje wyliczenia (abstrakcyjne) - bo ile tych KO w WBK musiałbyś założyć uwzględniając limit, nie odnoszą się też do skali roku. Takich 45 dni jest w rok ponad 8! Przemnóż teraz swoje obliczenia przez te 8 i policz ile tak naprawdę przez to przy większych kwotach możesz stracić? Każdy zarządza swoimi finansami tak jak uważa za słuszne. Ja akurat od lat korzystam na zawirowaniach i "słabszych dniach" niektórych banków - bo dają one wtedy lepsze %-ty, ale to tylko (lub nie) moja taktyka. Pozdrawiam

      Usuń
    3. Ja popieram TomTom'a i zgadzam się z jego podejściem.
      Wielu starych czytelników bloga przerabiało już wypłaty z BFG. Swego czasu miałem wszystkie swoje oszczędności w 4 skokach i bardzo dobrze na tym wyszedłem :)
      Co prawda dwukrotnie dostawałem zwrot z BFG ale zawsze kwota była wypłacana z pełnymi odsetkami do momentu ogłoszenia zawieszenia działalności. Wypłata odbywała się w ciągu kilku dni.
      Jedyne co to musiałem osobiście pofatygować się do banku.

      Usuń
    4. Też się dziwiłem, że wypłata była szybciej niż BFG miał ustawowo czas. Wypłacili ją w piątek przed godziną 14:30 więc nawet zdążyłem ewakuować środki z PKO do banku, który miał lepszą stawkę:)

      A co do czasu spędzonego na założenie lokaty w Idea bank, to pstryk i gotowe, a zrobiłem to w pracy. Zysk zaś nawet przy najprostszym wariancie podanym przez anonimowego w moim przypadku jest wyższy niż miesięczna opłata za internet.

      Usuń
    5. "Jedyne co to musiałem osobiście pofatygować się do banku" To prawda Arku, ale na szczęście miałem do niego (oddział PKO BP) nawet bliżej niż do SKOK-u Wołomin ;)

      Usuń
    6. @ Tom Tom - ja poświeciłem czas raz, a Ty (podejrzewam) poświęcasz go ciągle szukając "okazji" - każdy robi ze swoim czasem co lubi

      @ polcan - Fajnie że masz czas na takie rzeczy w pracy. Ja wolę optymalizować czas w pracy i zarabiać z wypracowanej wartości dodanej w pracy = wyższa pensja. Szanuję Cię za to co robisz fajny blog który pozwala mi często znaleźć najlepsze okazje dla mnie, a więc wystarczający zysk o najmniejszym ryzyku z jak najmniejszym zaangażowaniem czasowym i za to Ci dziękje.

      @ do was oboje - przedstawianie skrajnej sytuacji typu lokata w PKO na 0,7% jest kiepskim nie niewnoszącym nic w tą dyskusję argumentem.

      Oczywiście wiem że 99% czytających tego bloga nie zgodzi się ze mną, ponieważ są to tacy poszukiwacze "perełek" jak Tom Tom czy Polcan. Po prostu wyraziłem swoje zdanie i proszę aby je też uszanować bez ucisków.
      Każdy robi to co chce i sam decyduje o swoim ryzyku/inwestycjach.
      Moim wpisem chciałem tylko ożywić dyskusję jednak widzę, że chyba się pomyliłem co do konstruktywnej dyskusji.

      Usuń
    7. Zaprezentowałeś zdroworozsądkowe podejście do życia. Tak być powinno.
      Z drugiej strony znam wielu ludzi, którzy dla dodatkowego grosza zostają nadgodziny w pracy, przyjmują na siebie dodatkowe obowiązki, które prowadzą do zawalenie dodatkową robotą za grosze, które tutaj zarobisz za kilka kliknięć i rozsądnym podejściem do finansów.

      Jedni wolą poklikać i być zadowolonym że wykorzystuje się najlepsze okazje na rynku. Inni wolą brać na siebie dodatkowe obowiązki. Żeby nie szukać daleko brat robi po dwie zmiany, a nie chce słyszeć o zakładaniu dodatkowych kont dla dodatkowej kasy. Słowem ile ludzi, tyle pomysłów na życie.

      Usuń
    8. @ Polcan
      Precyzując chodziło mi o optymalizacje 8h pracy, a nie siedzenie po godzinach.

      Absolutnie się z tobą zgodzę ile ludzi, tyle sposobów na życie, Dzięki temu że jesteśmy tak różnorodni życie nie jest nudne, bo jakie by ono było
      gdyby wszyscy ze wszystkimi się zgadzali. Pewnie dziś nie bylibyśmy na tym poziomie rozwoju społecznego/technologicznego na jakim jesteśmy.

      Usuń
    9. Odnoszę wrażenie, że różnica między nami jest taka, że dla Ciebie zakładanie lokaty jest traktowany jako praca, a dla nas to rodzaj hobby.
      To hobby łączącego przyjemne z pożytecznym. Cieszy nas, że możemy 'oskubać' banki jak się da i nie jest to traktowane jako praca, ale jako zabawa. Gdyby tak nie było nie prowadziłbym tego bloga.

      Usuń
    10. Do anonimowego 22:01. Ja naprawdę nie chciałem nikogo urazić czy coś. Sam napisałem, że to moje podejście do sprawy, a każdy i tak sam decyduje o swoich finansach. Najważniesze to nikogo nie obrażać w dyskusji i szanować zdanie odmienne i tu się z Tobą całkowicie zgadzam! :)

      Usuń
  12. Ty polcan jesteś zdrajcą Polski trzymasz pieniądze w obcym kapitale

    OdpowiedzUsuń
  13. Prawda jest taka, że korzystanie z tych super ofert zakładania rachunków na chwilę dla zysku jakiegoś bonu za 100zł, jakiejś karty podarunkowej za 50zł, czy jednorazowej premii np.100zł to nie skubanie banku tylko skubanie kredyciarzy i nieświadomych klientów banków, którzy trzymają pieniądze na rachunkach oprocentowanych poniżej inflacji.
    Generalnie posiadacze powyżej miliona złotych tu nie zaglądają, a przedział posiadaczy więcej niż 500 000zł to może 1-2 forumowiczów. Reszta posiada 40,50, może 100tyś. złotych i bawi się w lokaty tasując je i ufając, że im przybywa.
    Przyjdzie tąpnięcie PLN/$US i wszyscy tu na forum będą w plecy ale bawić swoimi pieniędzmi się można.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. masz rację. Ja mam kilkaset tys i nie trzymam wszystkiego na lokatach. Póki co wychodzę na tym dobrze, ale cały czas trzymam rękę na pulsie bo moze i u mnie zdarzyć się taki getback. Tyle że ja w bondy nigdy nie inwestuję samodzielnie bo w funduszach masz dużą dywersyfikację... jak firma padnie to niewiele odczujesz a jak czytam ze ludzie powsadzali w tego getbaka 500tys jako oszczędności życia to się po głowie drapię. Dla 5-6% bo tyle dawali na pocz zeszłego roku. Przecież to głupota była
      Na okoliczność osłabienia się złotego mam już zaplanowany fundusz pod ten scenariusz, ale problem jest taki że aby zrobić longa w tym kierunku to trzeba mieć w miarę przekalkulowanie ryzyko i wiedzieć czy ten trend na PLN się nie odwróci i nie zostaniemy z taniejącym dolarem w łapie. Spekulacja walutami to nie jest łatwa sprawa a w perspektywie długookresowej liczy się odwrócenie trendu. Za rok prawdopodobnie dopiero złoty trwale będzie się oslabiał choć jak zaczniemy się wykopywać z UE to i niedługo zobaczymy USD po 4.20. Ale kto to wie?
      mm

      Usuń
    2. A można wiedzieć skąd kolega ma wiedzę kto tutaj zagląda??

      Usuń
    3. @Anonimowy24 kwietnia 2018 23:05
      Oj, zdziwiłbyś się ile osób z siedmioma zerami na koncie tu zagląda ;-). Sam wiele lat w latach 80-tych mieszałem za granicą. Wówczas moje dzienne zarobki (120-130 DM) stanowiły wartość 1-2 miesięcznej pracy w Polsce. ładny domek, lub duże mieszkanie kupowało się za 1-2 miesięczną wypłatę.
      Nie gram, nie inwestuje w giełdową ruletkę, żadne złodziejskie obligi, czy inne śmieciowe papiery... Z netu korzystam od samego początku na wydzwanianej Tepsie 1998, od początku wieku pierwsze banki online mBank Inteligo, VWbank, żongluję kasą i wyobraź sobie, że już ją podwoiłem, ale traktuje to wszystko - jak pisał Polcan- jako hobby. Nigdy nie dałem się naciąć na nic, ani BKO Baksika, ani Amber Gold, czy złodziejskie polisolokaty. Sporo inwestuję w kruszec, dużo zainwestowałem w $ w kryzysie 2008r kupowałem po ~2zł dziś zaraz zacznie się podwajać, zyskałem dziś po 10 latach realnie rocznie ~8-10% wartości. Blogi takie czytam, bo tu zawsze coś nowego można wyhaczyć, czegoś nauczyć...

      Usuń
  14. Pytanie nr 1: Mam lokatę z kwotą mieszczącą się spokojnie w BFG na trzy lata, po dwóch latach bank upada - z BFG dostaję tylko wpłacony kapitał czy również wypracowane odsetki?
    Zestaw pytań nr 2: Czy był przez ostatnie powiedzmy 10 lat na naszym podwórku jakiś upadek, porównywalny rozmiarami z tym, gdyby teraz upadł Idea? No bo jakieś tam SK Banki to chyba nie ma co równać. Na ile myślicie że to rzeczywiście realne? I jeśli jakkolwiek realne, to horyzont czasowy bardziej tygodni czy miesięcy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie o to samo chciałem zapytać - myślicie, że BFG wytrzyma upadek IDEI? Pod koniec 2014 BFG miało 9,2 mld zł. W tym samym okresie Idea miała sumę depozytów na poziomie 13,04 mld zł. Pewnie teraz proporcje będą na podobnym poziomie, choć być może BFG trochę uszczuplił się przez wypłaty dla skoków. Na ewentualną wypłatę pójdą więc całe zgromadzone dotąd na BFG środki plus pewnie będzie składka od każdego z funkcjonujących banków, ale czy wtedy uda postawić system na nowo?

      Usuń
  15. Tu masz odpowiedź polcana na Twoje wątpliwości, co prawda sprzed 4 lat ale pewnie nadal aktualną. http://moneyafterhours.blogspot.com/2014/07/ile-srodkow-ma-bfg-na-wypaty-czyli-jak.html

    OdpowiedzUsuń
  16. Jak upadnie duży bank to zamiast gwarantowanych do 100tyś. euro otrzymasz równowartość Twoich depozytów ale w papierach wartościowych tego banku. Wówczas jeśli upadający bank zostanie wykupiony przez inny podmiot to mooooże odkupi od Ciebie te papiery. O odsetkach zapomnij, bo będziesz się modlił żeby ktoś wkład oddał. Równocześnie PLN osłabi się o 30% więc tyle będziesz w plecy. A jak nastąpi panika i ludzie zaczną wybierać z banków gotówkę to banki pozamykają drzwi i pokażą środkowy palec.

    OdpowiedzUsuń
  17. Ojojoj, widzę, że banksterka od konkurencji robi co może, aby ratować swoje premie, podczas gdy pieniądze uciekają do IB

    OdpowiedzUsuń
  18. W IB lokata na 3,5% na 1 i 3 miesiące

    OdpowiedzUsuń
  19. A może warto nieco poczytać najnowsze informacje na temat kondycji IdeaBank. Oto jedna z nich:
    Nie ma fundamentalnych przesłanek uzasadniających ostatnie wahania kursu akcji. Sytuacja banku pozostaje stabilna - ocenia zarząd Idea Banku w komunikacie prasowym.

    W środę akcje Idea Banku o 10.35 tracą 10,1 proc., a w ciągu ostatnich trzech dni straciły łącznie 18,5 proc.

    "W związku ze znaczącą zmiennością notowań giełdowych Idea Bank S.A. Zarząd Banku oświadcza, że nie zachodzą fundamentalne przesłanki uzasadniające takie wahania kursu giełdowego. Sytuacja Banku jest stabilna, Bank kontynuuje realizację strategii" - napisano w opublikowanym we wtorek przez bank komunikacie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A nasz bak który napisze CI komunikat że jest źle jak jest źle ?
      Może jakaś spółka giełdowa ?
      GetBack pisał do ostatniej chwili że wszystko ok i nawet negocjują wsparcie finansowe w dużych bankach.
      AmberGold czy powiedziało CI że jest piramidą i nie ma kasy ?

      Życzę dużo szczęścia w inwestowaniu jeżeli pokładasz wiarę w komunikaty spółek, bo naprawdę Ci się ono przyda.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...