piątek, 18 października 2019

Powrót niebieskich: 2,70% na lokacie na nowe środki w Idea bank


Dziś planowałem wpis o nowej promocji Aliora, który wybitnie skrócił karencję do pół roku i daje łatwe do zgarnięcia 200 zł. Wpis przeniosłem jednak wyjątkowo na PP4, tam więc należy go szukać, bo dziś mamy miłą i co więcej nieoczekiwaną niespodziankę.

Po długiej przerwie mamy bardzo miły powrót do rozsądnych stawek u lubianego przez nas Idea bank. Po kilku drobniutkich podwyżkach po 0,10pp każda wreszcie dostaliśmy minimalną stawkę, której można już poświęcić osobny wpis.

Nareszcie jakaś rozsądna stawka w IB
O każdym wahaniu stawek w Idea bank piszecie w komentarzach. Dotyczy to tak drastycznych obniżek jak i mozolnego pnięcia się w górę. Przyznaję, że nie sądziłem by ruch w górę był jeszcze na tyle długi by dotrzeć do godnych uwagi stawek.

Wczoraj głośno w komentarzach było o podwyżce z 2,50% do 2,60%. A dziś od rana informujecie o 2,70% na lokacie na nowe środki i to nie tylko w komentarzach lecz także w mailach, a pierwszy taki mail pojawił się już o 6:11.

Stawka 2,70% dotyczy tylko jednego rodzaju spośród lokat na nowe środki i to tej najciekawszej czyli na 3 miesiące. Pozostałe, dłuższe okresy nie są już ciekawe więc pominiemy je milczeniem. 

Warto tutaj podkreślić, że dla założenia tej lokaty trzeba posiadać konto w Idea bank. Dla niektórych czytelników ma to znaczenie o czym piszecie w komentarzach. Co prawda konto jest tutaj całkowicie darmowe, ale nie każdy chce mieć dodatkowe konto w swojej kolekcji.

Do tej pory starałem się unikać lokat na nowe środki. Większość środków trzymałem w tym banku, zaś liczne lokaty kończyły się w różnych okresach co powodowało, że warunek nowych środków łatwo można było zburzyć a co za tym idzie stracić prawo do promocyjnej stawki.

Jednak po obniżkach wyzerowałem konto u niebieskich całkowicie. Teraz więc nie jest już straszny warunek salda badanego na 20 dnia poprzedniego miesiąca. Dziś jest zatem mowa o dniu 20 września 2019.

We wtorek napisałem artykuł o lokacie specjalny procent 2,70% w Getin, które jak się okazuje dostają w ofercie tylko nieliczni i to według nikomu nie znanej procedury. Od dziś ta oferta przestaje być ciekawa, skoro taka sama stawka jest obecnie dostępna dla każdego, kto spełnia warunek nowych środków:)

Mamy zatem bardzo miły powrót lubianego banku. Dla mnie to jeszcze za mało by przelewać tu środki, bowiem mamy jeszcze Millennium z tą stawką. Ale środki trzymane Na KO w Aliorze na 2,60% warto już przenieść. 

Niektórzy z czytelników piszą o codziennym zrywaniu lokat i zakładaniu ich na nowo kolejnego dnia ze względu na wyższą stawkę. Nie mam nic przeciwko by działo się to dalej. Być może trzymane wciąż wyzerowane konto może się jeszcze przyda?

Zainteresowanych codziennymi promocjami w bankach dziś wyjątkowo odsyłam na PP4.


200 zł w promocji Aliora w Nami Najlepiej II w bardzo krótką karencją

44 komentarze:

 1. Konto w CA już wyzerowane bo akurat dziś skończyła mi się stawka 3%, ale środki poszły do Millennium, a nie do Idea bank.

  OdpowiedzUsuń
 2. 2.7 to wciąż za mało aby przenosić z aliora 2.6. Czekam na min 3%

  OdpowiedzUsuń
 3. W którym momencie przeprowadzone jest "badanie" czy środki na lokacie są "nowe"? W momencie opłacania lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale weryfikują te nowe środki wg. stanu na dzień 20 - poprzedniego miesiąca - czyli w tym przypadku na pt. 20 września.

   Usuń
 4. Nie mam na razie dylematu "lać czy nie lać" do Idei. Ostatnia lokata skończyła mi się tam 30 września. Tak więc dopiero w listopadzie mogę tam założyć lokatę na nowe środki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czemu ktoś miałby zrywać codziennie lokatę NA NOWE ŚRODKI PLUS w Idea Banku skoro nie są do niej naliczane odsetki?

  Wyciąg z regulaminu:
  Zerwanie Lokaty przez Posiadacza Rachunku przed upływem Okresu Umownego skutkuje zwrotem całości wpłaconych przez Posiadacza Rachunku środków pieniężnych w ramach Lokaty. W przypadku zerwania Lokaty przed upływem Okresu Umownego Bank nie nalicza ani nie wypłaca odsetek.

  https://www.ideabank.pl/uploads/doc//Lokata_NA_NOWE_SRODKI_PLUS_Regulamin.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Czemu ktoś miałby zrywać codziennie lokatę NA NOWE ŚRODKI PLUS w Idea Banku skoro nie są do niej naliczane odsetki?"

   Nie zrozumiałeś. Zrywa - bo codziennie bank podnosi oprocentowanie. To ma sens, ale tylko w przypadku gdy skalkulujemy, że stracone w ten sposób odsetki - pokryje w skali 3 m-cy - to wyższe jej oprocentowanie ;)

   Usuń
 6. Po ile chodzi teraz "zawrotna"?

  OdpowiedzUsuń
 7. Akurat wczoraj wyczyściłem dwa konta w IB.
  Czyżby zabrakło im mojej kasy :) ?
  Fajnie jak by ta promocja utrzymała się do początku listopada - wróciłbym do IB zapewne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fajnie że wyzerowałeś, bo mamy lepszą ofertę. Niech inni też wyzerują, to będziemy mieć 2,80% na początku listopada:)

   Usuń
 8. Na Zawrotnej 2,7% lub 2,5% zależy od kwoty i banku. Regulamin z 17.10.2019 r.

  OdpowiedzUsuń
 9. z ciekawości sprawdziłem po poprzednim artykule lokatę na 2,7 w Getinie. Nic takiego nie było. Ta na 2,7 w IB faktycznie jest. Tyle, że autor zapomniał dodać, że dla tych co mają tam aktywne konto. Zatem nie dla wszystkich. Wartość tego pisarstwa jest taka jak tej lokaty w Getinie na 2,7, najpierw sprawdzamy później piszemy. A jak już piszemy to dokładnie. Ten marketing szeptany jest nic nie wart. ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do Getin to dzięki wpisowi dowiedzieliśmy się z komentarzy, że oferta jest dla wybranych według nikomu nie znanych reguł innych niż lokata zawrotna w IB. Zawrotna też była dla wybranych, ale wszyscy mieli tę samą stawkę. W Getin zaś specjalna ma różne stawki w zależności od tego kto przelewa.

   Natomiast co do Idea bank, to nie ma problemu by informację o konieczności posiadania konta dodawać do wpisów. Jednak w samej nazwie 'nowe środki' jest zawarta informacja o posiadaniu konta, wszak nowe środki to zawsze suma salda na kontach, lokatach. Inna sprawa to fakt, że konto w IB można założyć w kilka chwil i jest to konto o którym można zapomnieć, bo nie wymaga żadnych przelewów ani płatności kartą.

   Usuń
  2. nie zgadzam się z tą tezą. Lokata na nowe środki nie zawiera w nazwie konieczności posiadania konta. Wiem bo moja przygoda z IB trwa już jakiś czas. Nowe środki jest to stan ponad to co mamy w odniesieniu do jakiejś daty. I tyle. Jeszcze kilka miesięcy temu aby ulokować tam lokatę na nowe środki nie trzeba było mieć konta. Tak to wygląda. Nowe środki to nowe środki, a konieczność posiadania konta to jednak coś innego. Każdy kto zajmuje się tym "chwilę dłużej" wie o co chodzi. I nie każdy ma potrzebę zakładać kilka kont w różnych bankach.

   Usuń
  3. Mam tu konto od dawien dawna, więc nie zwróciłem na to uwagi. Ale po tym co mówisz to faktycznie należy zwracać uwagę na fakt posiadania konta i postaram się taką informację zamieszczać w przyszłych wpisach na ten temat.

   Usuń
  4. Dopisek w nazwie "PLUS" oznacza że potrzebne jest konto.Bez tego dopisku konto nie jest wymagane.Nowy klient może tego nie wiedzieć ale pozostali raczej o tym wiedzą.

   Usuń
  5. Zgadzam się, wskaż zatem gdzie w artykule jest wpisany ten "PLUS". To raz, stały klient raczej też nie musi o tym wiedzieć, to dwa. Może ale nie musi.
   Blog "wyskakuje" w Discoverze w googlach, zaintrygowała mnie lokata na 2,7 w Getinie. Sprawdziłem ją minutę później, zajęło mi to tyle ile wpisanie loginu i hasła do bankowości elektronicznej GNB. I niczego takiego tam nie było. Zatem wpis pochodzi z jakichś informacji. Bo autor tam nie ma konta, albo ma i nie sprawdził. Jestem w stanie uwierzyć, że GNB oferuje wybranym lepsze warunki. Wartość tego dla ogółu jest żadna, jedynie dla tych co mają tam konto. Potwierdza to,że być stałym klientem w banku to jak być pariasem w Indiach. To czy w IB lokata ma "plus" czy nie też nie ma większego znaczenia, sprawdzenie jej to kwestia wpisania loginu i hasła, a do tego jak na razie nie trzeba konta. Wartość informacji z bloga jaka jest niech każdy sam sobie oceni. Discover pozwala na wyłącznie obserwacji co też uczyniłem.

   Usuń
  6. Do artykułu dodałem dodatkowy akapit podkreślający fakt konieczności posiadania tutaj konta.

   Usuń
 10. A co z Viena Life? Jest szansa na odzyskanie pieniędzy? Straciłam zaufanie do Idea Bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polisolokaty i wszelkie ubezpieczenia, to okazja dla myślących inaczej.

   Usuń
 11. Już nawet skostniały mBank przyłącza się do walki o kasę. Daje na KO nawet 2,7% ;) I co na to Idea?
  https://prnews.pl/mbank-podniosl-oprocentowanie-rachunkow-oszczednosciowych-446385

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mBank ma zniknąć z rynku, więc nie dziwi to aż tak bardzo.

   Usuń
  2. *tylko dla klientów z mKontem INTENSIVE

   Usuń
  3. Zaczyna się szukanie kasy na frankowe wyroki. Te banki będąś musiały szukać kasy po prostu

   Usuń
  4. "*tylko dla klientów z mKontem INTENSIVE"

   Dlatego napisałem, że daje nawet 2,7% - bo na "zwykłych" kontach 2,3% - co i tak nie jest złe jak na ten bank ;) PS Z tego co widzę - to konto INTENSIVE zwolnione jest z opłaty przy trzymaniu tam kwoty min. 100k, wiec chyba dla większości na tym blogu warunek do spełnienia. Dodatkowo dla tych z większymi oszczędnościami spora kwota maksymalna - bo aż 0,5 mln zł.

   Usuń
 12. Dziś zakończyła mi się lokata w IB, przy przelewie do GB, dostałem propozycję lokaty zawrotnej na 2,7%, czyli tak jak na nowe środki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tak z ciekawości - to dałeś się skusić? Swoją drogą to jak IDEA chce zatrzymać środki procentem 2,7 - jak ktoś transferuje je do Getinu na KO 2,8%??

   Usuń
  2. Nie dałem się skusić, jutro kończy się kolejna lokata, też nie dam się skusić, ale pod koniec października, przy zakończeniu kolejnych na 400 kzł, to już być może tak, a może do tego czasu IB podciągnie oprocentowanie nowych środków, to wrzucę na konto żony.

   Usuń
  3. Zuch chłopak!

   Usuń
 13. jedyna opcja to KO w GB pod korek, wtedy 2,7 w IB wygląda przyzwoicie

  OdpowiedzUsuń
 14. W idei 3% na 3m-ce do 400 tys. 3.8 %do 20 tys.na 3m-ce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "W idei 3% na 3m-ce do 400 tys. 3.8 %do 20 tys.na 3m-ce"

   Tak, ale to oferty tylko dla całkowicie nowych klientów. Mało tego, od dziś tą lokatę do 400 tys. podnieśli do 3,30% ;)

   Usuń
  2. Zaczyna im brakować kasy przez te obniżki, jeszcze trochę i będą oferować standardowo 2,5-2,7%

   Usuń
  3. "Zaczyna im brakować kasy przez te obniżki, jeszcze trochę i będą oferować standardowo 2,5-2,7%"

   Dodatkowo nie ma już chętnego na akcje Idei o czym donosi Bankier.pl:
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fundusz-private-equity-zrezygnowal-z-potencjalnego-nabycia-akcji-Idea-Banku-7763444.html

   Usuń
 15. A zawrotna dziś na 2,8% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A przy przelewie do jakiego banku? Do Getinu?

   Usuń
  2. Przy przelewie do którego banku taka stawka?

   Usuń
  3. Millenium i tylko 30 k było.

   Usuń
  4. To wcale nie tak mało, oferty przy przelewach się od 10k. Ja robiłem wczoraj serię przelewów z Aliora i dostawałem oferty: 1,7% przy pierwszym przelewie, 1% przy drugim, 1,8% przy trzecim. Inne stawki przy kolejnych, ale wszystkie nieciekawe.

   Usuń
  5. To co wcześniej mówiłem. Jak IB z kłopotami chce zatrzymywać kasę 2,7% na lokacie - jak w dobrej, a nawet b. dobrej (biorąc pod uwagę wczorajsze wyniki) kondycji jest Mille, które daje 2,7% na KO? Mnie dalej nie skusi ich 2,8% - bo być może w poniedziałek taka stawka utrzyma sie na EKO w Getinie, na którą mam nadzieję się załapię. Jak nie to też nie ma spiny - bo mam jeszcze do wyboru 2,7% na KO w mBanku ;)

   Usuń
 16. Myślałem, że większe kwoty są promowane. A to były pieniądze, które wczoraj się pojawiły na koncie i tak "na próbę" kliknąłem czy wyskoczy zawrotna i się od razu pojawiła na 2,8%.
  Wniosek z tego że w dowolnym momencie możemy zasilić konto w IB i zrobić ewakuację środków aby dostać propozycję zawrotnej...

  OdpowiedzUsuń
 17. Wystarczy zrobić przelew do Millenium, mi automat od razu zaproponował 2,8

  OdpowiedzUsuń
 18. Lokata Come Back w Idea juz 2.60%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...