sobota, 5 października 2019

Nowa edycja 3% na KO do kwoty 100.000 zł przez pół roku za latwe warunki w Citi


Wraca do nas hitowa promocja w Citi, która powoduje, że to tutaj na dziś mamy najlepszą ofertę konta oszczędnościowego. Co więcej tę promocję można powiązać z opisaną wczoraj ofertą do Rossmana.

Dobrze, że 3% nie idzie w niepamięć, lecz dalej jest dostępne. W innych bankach dla tej stawki mamy małe ograniczenia kwotowe: w Alior do 20k, w Pekao do 30k za to w Citi mamy dużo fajniejsze ograniczenie bo 100k.


Kto może brać w tym udział? Niestety nic się nie zmieniło w porównaniu do poprzedniej edycji, dale z promocji wyłączone są osoby, które posiadały tutaj konto po 1 stycznia 2018 - dotyczy to kont: Priority, Gold, Private Client lub Rachunek Oszczędnościowy. Nie dotyczy to CitiKonta, które można przekonwertować na wymagane do promocji Priority. 

Tutaj założysz konto ze stawką 3% w CitiHandlowy

Promocja ma potrwać jeszcze do 31 stycznia 2019. Citi słynie z tego, że dotrzymuje terminów, więc jeśli podaje koniec stycznia jako zakończenie promocji to raczej nie należy się spodziewać, że stanie się to szybciej.


Co trzeba zrobić by mieć 3% do 100k?
Jak zwykle należy skorzystać z dedykowanego linku, takiego jaki możecie znaleźć w niniejszym artykule. Cały trick polega na tym, że bank chce byśmy posiadali zarazem konto i kartę kredytową, taki pomysł jak widać chwycił, skoro mamy drugą edycję tej promocji.

Mamy jednak to szczęście, że karta Citi jest jedyną kartą tego typu, która przyznawana jest darmowo. Co więcej na start można na niej zarobić i zgarniać dodatkowe zyski za korzystanie z niej, więc z nią nie powinno być żadnego problemu. Sam jej używam od lat.


Konto zaś posiada dwa warunki, które o dziwo w Citi ma dwa tym razem łatwe. Przy czym są one do wyboru i wystarczy spełnienie tylko jednego z nich by mieć zagwarantowane 3%. Są to dwa pierwsze z poniższych:
 • wpływy w wysokości 8.000 zł LUB
 • utrzymywanie salda na poziomie 100.000
 • jednokrotne zalogowanie się do bankowości do końca miesiąca następującego po miesiącu w którym założyliśmy nowe konto
Pierwszy warunek to typowe wymagania dla konta dla VIPów. Wystarczy przelać sobie 8k, po czym kasę zwrócić sobie na dowolne konto lub przelać na KO w Citi. Tak robimy od lat w wielu bankach i wszystko gra.

Jest jednak inna opcja. Jeśli chcemy od razu wpakować 100k na KO, to warunek dla 3% mamy z głowy. Jeśli jednak ruszymy kasę w dowolnego powodu, to pamiętajmy, że naruszymy drugi warunek, ale możemy się wspomóc warunkiem pierwszym, by dalej mieć 3% dla kwoty poniżej 100k.

Dodatkowo Citi w każdej ofercie ma banalny warunek logowania się do bankowości. To robi chyba każdy z nas jeśli bierze udziału w promocji, więc nie ma chyba sensu przypominanie o tym. Ten warunek spełni się sam:)

Tutaj założysz konto ze stawką 3% w CitiHandlowy

Regulamin podaje dwa warunki osiągnięcia 3%. Najpierw za spełnienie np. warunku przelewu 8k na konto oprocentowanie zostaje podniesione do 2%. Później za warunek posiadania karty kredytowej i jej spłaty stawka rośnie do 3%.

Oferta wydaje się być bardzo ciekawa i na pierwszy rzut oka wygląda na must have dla wisienkowicza. Należy jednak dowiedzieć się, czy adresatem może być osoba, która posiada już kartę kredytową, a nie ma konta. Jak się okazało odpowiedź brzmi tak:)

Regulamin oferty Citi Priority - Razem lepiej edycja II
Tabela Opłat i Prowizji dla kont w Citibank

54 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwaga, bo można się zagapić: CitiPhone to usługa płatna 6 zł/miesiąc. Warto z niej zrezygnować od razu zważywszy, że kontakt mailowy lub rozmowa na czacie dobrze działa.
  Ponadto przestrzegam przed zbyt szybkim zamknięciem kont zaraz po zakończeniu promocji a przed dniem naliczenia promocyjnego oprocentowania czyli do 12 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu w którym zostały spełnione warunki jego otrzymania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według Regulaminu można przez to być o 1 miesiąc oprocentowania w plery. Innymi słowy bank nie naliczy procentów.

   Usuń
 3. konieczna jest wizyta w odziale by założyć konto i skorzystać z promocji ?

  OdpowiedzUsuń
 4. https://www.online.citibank.pl/konta/citi-priority/witaj/zakladanie-konta.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez internet - brak odzewu, przez telefon - za czorta nie można się połączyć z konsultantem. W końcu wybrałam się do Oddziału i tam załatwiłam co chciałam i jeszcze dorzucili prezent. A za kilka dni drugi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez internet odzew jest, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo czas reakcji jest dłuższy niż w innych bankach.

   Usuń
  2. 3 razy aplikowałam, czekałam, czekałam i nic!
   Kiedy już moja cierpliwość była na wyczerpaniu a potrzeba zaczęła naglić pofatygowałam się do Oddziału.

   Usuń
 6. "Cały trick polega na tym, że bank chce byśmy założyli zarazem konto i kartę kredytową ..."
  to nie jest do końca zgodne z prawdą. Ne musimy założyć sobie karty kredytowej, wystarczy ją mieć. Czyli jak mamy, to nie musimy zakładać. Doprecyzowałbym to w treści artykułu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, zamieniłem więc słowo 'założyli' na 'posiadali' co mam nadzieję rozwieje wszelkie wątpliwości.

   Usuń
 7. Oczywistą oczywistością jest że jeśli klient ma kartę kredytową a nie ma konta to zakłada tylko konto a nowalijki zakładają konto i wnioskują o kartę, no proste jak drut.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepraszam za pytanie, ale jestem nowicjuszką w temacie kart kredytowych. W jaki sposób można ją spłacić bez posiadania Konta? (oczywiście bez żadnych prowizji). Czy ona ma jakiś numer do spłaty na wzór zwykłych kont?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Wystarczy zrobić przelew na rachunek karty i po problemie.

   Usuń
 9. A ja mam i konto i kartę. Czy kartę mogę spłacać z konta zewnętrznego czy z ROR w Citi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można z zewnątrz. Wejdź w szczegóły karty i zobacz numer rachunku karty. Ślij na to DOKŁADNIE tyle ile w zestawieniu. Kiedyś był problem z „nadpłaceniem” w citi. Można „na zapas” spłacić karty, ale, co gorsze, za ta nadpłatę była prowizja! Nie wiem czy to jeszcze działa...
   Fik

   Usuń
  2. Można też zrobić przelew wewnętrzny. W tym przypadku zamiast przelewy na KO wybieramy numer karty. Tak robię czasami w T-mobile, gdzie mam konto i kartę. W Citi mam tylko kartę, ale jak sądzę działa to podobnie.

   Usuń
  3. O ile dobrze pamiętam bezkarnie można nadpłacić do 200 zł, ale po kiego?

   Usuń
 10. W mojej umowie mam tak: 
  "Opłata miesięczna z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku karty kredytowej, naliczana w przypadku wystąpienia w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego równego lub wyższego niż 200 zł.: 20 zł"   

  OdpowiedzUsuń
 11. Każdy mówi co innego. Jeśli trzymać się terminologii regulaminowej to określenie "Bank" dotyczy Banku Citi Handlowy, i tak:
  "10. Każdy Uczestnik, który spełni warunki wskazane w pkt 4 niniejszego Regulaminu będzie miał prawo do uzyskania podwyższonej stawki oprocentowania środków na Koncie Oszczędnościowym w PLN („Oprocentowanie Promocyjne”) w wysokości:
  a) 2,0 %, („Nagroda 1”), z zastrzeżeniem pkt 11 lub
  b) oprocentowanie w danym miesiącu zostanie podwyższone do 3.0 % („Nagroda 2”), z zastrzeżeniem pkt 11, jeżeli Uczestnik spełni dodatkowy warunek - posiada w Banku dowolną kartę kredytową oraz dokonał spłaty karty kredytowej z dowolnego rachunku w Banku".

  ... z dowolnego rachunku w Banku, a czy można w ogóle mieć jeszcze jakieś inne oprócz City Priority lub KO?

  OdpowiedzUsuń
 12. UWAGA !! Po rozmowie z konsultantem: warunek spłaty karty z konta Citi jest bardzo istotny. Jeśli zaistnieje miesiąc bez spłaty - warunek nie zostaje spełniony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedna płatność na dowolną kwotę załatwi przecież sprawę. Bank co miesiąc generuje plik pdf z kwotą i terminem do zapłaty, więc nie powinien to być żaden problem.

   Usuń
  2. Jedna płatność w ogóle czy raz na miech przez pół roku?

   Usuń
  3. Chodzi o to, żeby ludzie nie robili przelewów na okoliczność spłaty kk z konta zewnętrznego bo promocję szlag trafi, znaczy nie załapią się na 3% na KO. Niby taka popierdółka a potrafi popsuć szyki. Myślę, że jest to obliczone na to, że nie jeden klient na tym się walnie a bank zyska. Wyjątkowo perfidne zagranie.

   Usuń
  4. Cały dowcip nie polega na jednej płatności kartą tylko na spłacie karty z konta WYŁĄCZNIE w Citi.

   Usuń
  5. Może być tylko jedna płatność kartą w miesiącu ale przez sześć miesięcy aby spełnić warunek promocji.
   Nawiasem pisząc to cholernie ‚czytelne’ są te regulaminy skoro ludzie mają multum wątpliwości i pytań.

   Usuń
 13. Dowolny rachunek w Banku oznacza, że nie można dokonać spłaty kk z dowolnego banku zewnętrznego.
  Ale misz-masz. Chyba się pochlastam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie można ale się nie opłaca bo nie policzą 3% na KO.
   A więc proszę Państwa: robimy przelewy na okoliczność spłaty kk z konta osobistego w CITI i po sprawie.
   A przelew min. 8000 zł koniecznie na konto osobiste z dowolnego konta zewnętrznego. Nadwyżkę ponad 8000 zł można oczywiście już pompować od razu na KO jeśli kto ma taką wolę.
   Cała filozofia.

   Usuń
 14. Diabeł tkwi w szczegółach i na tym szczególe nie jeden się wywali.

  OdpowiedzUsuń
 15. W KAŻDYM miesiącu musi wystąpić spłata karty kredytowej. Spłata MUSI nastąpić z konta w Citi. Spłata MUSI wystąpić, choćby na 1 zł, nawet gdyby w danym miesiącu nie wystąpiła zapadalność spłaty karty. W praktyce, przez 6 miesięcy promocji, mamy wymuszone korzystanie z karty kredytowej przynajmniej raz w miesiącu, choćby na 1 zł. Oczywiście tylko po to, by mieć co spłacać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrzysz na to w krzywym świetle mimo iż bank oferuje Ci darmową gotówkę. W moim przypadku jest tak, że do kwoty 500 zł płacę kartą w T-mobile, a potem zwykle przerzucam się na kartę Citi. I co miesiąc spłacam obie i jest to bardzo optymalne rozwiązanie.
   Z początku może się to wydawać dziwne bo działa się pod przymusem, ale jak wejdzie to w krew to można zauważyć, że to lepsza opcja niż marnować własną kasę płacąc kartą debetową. Jakby nie patrzeć więcej środków pracuje dzięki temu na KO.

   Usuń
  2. Płacenie kartą kredytową to sama radość.

   Usuń
 16. Na czym polega wyższość karty kredytowej Citi nad kartą kredytową w Getin?

  OdpowiedzUsuń
 17. Citi nie dość, że jest za friko to oferuje dużo bonusów np. 300 zł na zakupy w Rossmannie, 400 zł na zakupy w Leroy Merlin, Smartfon OPPO za wyrobienie karty, Voucher 400 zł na zakupy w Allegro, 400 zł na zakupy w sklepie Xiaomi. Nadmienię, że jeśli chodzi o telefon to należy wykonać w ciągu 3 mies. zakupy na kwotę 4000 zł, reszta - za mniejszą kwotę.
  Natomiast Getin tego nie ma ale też jest za friko.
  Jeśli komuś zależy na którymś z bonusów to wybrałabym Citi, zważywszy, że nie ma obowiązku wykonywania co miesiąc transakcji.

  OdpowiedzUsuń
 18. UWAGA : ten bank to w moim przypadku jakaś porażka, owszem założyli mi konto z dostępnego tutaj linka prawie miesiąc temu, ale już karty kredytowej nie dostałem pomimo kilkukrotnych monitów telefonicznych... przyjmują zgłoszenie i.. wyjaśniają do tej pory...dla mnie to na razie beznadzieja... Bez karty kredytowej to same prowizje mnie czekają tylko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego wynika, że najpierw warto założyć sobie kartę kredytową do której są liczne bonusy, a dopiero potem założyć konto w promocji dla 3%. Wszak czasu do zakończenia promocji na jest sporo.

   Usuń
  2. Citi mnie nie zachwycił. Nie dzwonią, myślę sobie: bez łachy. Pojechałem do Oddziału aby założyli mi konto. Uprzedzam, że trwało to (w moim przypadku przynajmniej) kilka godzin, no ale nie wyszedłem z pustymi rękoma. Dali mi souvenir za otwarcie konta, więc już nie stękam. Apka prymitywna, telefonem nie mogę póki co płacić. Ma się to zmienić jeszcze w tym roku! Łaskawcy, 21 wiek i nie potrafią ogarnąć prostej funkcji.
   Plusem jest darmowa karta kredytowa z bonusem i 3% na KO. Po pół roku spadam do konkurencji która jak wiadomo nigdy nie śpi.
   No może zostawię tylko kk jak będę miał jeszcze dobry humor.

   Usuń
 19. Mam pytanie dotyczące karty kredytowej w citi bank.? Zalezy mi na promocji środków do 3%...to którą kartę kredytową najlepiej założyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Citi Simplicity. Jest całkowicie darmowa, a na dodatek możesz zgarnąć bonus na start np. 400 zł do biedronki.

   Usuń
 20. Witam,
  na podstawie wypowiedzi innych osób konto najlepiej byłoby otworzyć w listopadzie, a przelew zasilający konto (tj. 100 tys.) wykonać 01 grudnia.
  Problem jest tylko taki, że 01 grudnia to niedziela, czyli przelewając w tym dniu 100 tys. nie zostaną one i tak przez citi zaksięgowane, a tym samym nie zostanie spełniony warunek utrzymywania salda przez cały miesiąc grudzień na poziomie 100.000... Trzeba więc będzie przelać kasę jeszcze w listopadzie - najpóźniej 29... Czy mam rację?...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto otworzyłem we wrześniu a 1.X. poszedł przelew zgodnie z instrukcją, kk spłacona w X. Obiecanych procentów brak, reklamacja w toku.
   Śmierdzi mi tu coś na odległość.

   Usuń
 21. Witam,
  czy ktoś się orientuje jak oprocentowane są odsetki od tych 100 tys. PLN? Również na poziomie 3%? Warto je trzymać na KO, czy lepiej wypłacić od razu po naliczeniu i zostawić jedynie 100 tys. na koncie?

  OdpowiedzUsuń
 22. Witaj Polcan,
  chciałbym Cię zapytać, czy przed datą wypłaty odsetek za ostatni miesiąc promocji (przykładowo powinno to nastąpić 12 czerwca) można wcześniej złożyć wypowiedzenia umowy? Myślałem np. o złożeniu wypowiedzenia w dniu dzisiejszym tj. 1 czerwca.
  I jeszcze trzy pytania:
  1.czy do momentu wypłaty ostatnich odsetek (teoretycznie np. 12 czerwca) można wypłacić (bez żadnych konsekwencji) z dniem 1 czerwca te 100 tys (plus wcześniejsze odsetki), czy też też trzeba tę kasę trzymać na KO do dnia wypłaty ostatnich odsetek?
  2. czy – jeśli oczywiście można bez jakichkolwiek negatywnych konsekwencji – składając wypowiedzenie umowy w dniu 1 czerwca i wypłacając w tym samym dniu całą dotychczasową kwotę (tj. jw. 100 tys. + wcześniejsze odsetki), aby Konto Osobiste było darmowe w miesiącu czerwcu, będę musiał jeszcze dokonać wpłaty na nie w wysokości 5 tys. zł?
  3. czy składając wypowiedzenie dotyczące obydwu kont (Konta Osobistego i Oszczędnościowego), można zachować posiadaną kartę debetową? Mam ją od wielu lat, w przeciwieństwie do w/w kont, które założyłem jedynie ze względu na promocję…
  Z góry dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, chociaż nie rozumiem jak odsetki mogą być wypłacone 12 czerwca, skoro zwykle banki robią to na koniec miesiąca.
   1 pamiętaj, że jak wypłacisz 1 czerwca 100k + odsetki to wykorzystujesz jedną darmową wypłatę w miesiącu, a każda kolejna jest płatna, więc na Twoim miejscu poczekałbym z wypłatą do 12 czerwca.
   2 Teoretycznie w miesiącu wypowiedzenia umowy nie obowiązują nas już warunki spełniania konta, ale na Twoim miejscu zrobiłbym ten przelew bo to żaden warunek, a zaoszczędzisz sobie zachodu z potencjalnymi reklamacjami a banki nie o takie pierdoły lubią się czepiać licząc na to, że nam nie będzie się chciało pisać reklamacji.
   3 Można. Mam całą kolekcję kart w szufladzie, nie liczyłem ale będzie ich około 100 sztuk. Niektóre banki żądają zwrotu ale jak się uprzesz to podarują. W Pekao chcieli koniecznie, a nie oddałem.

   Usuń
  2. Jeśli klient złoży wypowiedzenie przed dopisaniem przez bank odsetek np. 1 czerwca to odsetki nie zostaną naliczone.
   Czyli wypowiedzenie należy złożyć gdy % znajdą się na koncie np. 12 czerwca (za maj).

   Usuń
  3. Dziękuję Ci bardzo za szybką odpowiedź i wyjaśnienie:)
   Jeśli chodzi o ten wspomniany 12 czerwca - to wynika on poniekąd z regulaminu tejże promocji (pkt. 13: Oprocentowanie Promocyjne za dany miesiąc kalendarzowy będzie naliczane przez Bank na Koncie Oszczędnościowym nie później niż do 12 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki jego otrzymania".
   Jeszcze jedno krótkie pytanie mi się nasunęło - otóż czy biorąc pod uwagę termin powyższy wypłaty odsetek - nie wstrzymać się jednak z dyspozycją zamknięcia obydwu kont tj. KO i Priority, do momentu gdy ostatnie odsetki nie pojawią się na KO?
   W regulaminie jest bowiem taki zapis - pkt. 16:"Jeżeli Konto lub Konto Oszczędnościowe w PLN zostanie zamknięte lub jeżeli zostanie złożona dyspozycja zmiany typu konta zgodnie z pkt 9 powyżej, przed dniem naliczenia Oprocentowania Promocyjnego za dany miesiąc, Oprocentowanie Promocyjne za dany miesiąc nie zostanie naliczone". Na jednym z blogów ktoś wspomniał, że to oznacza, iż dyspozycji zamknięcia konta nie można (chcąc otrzymać należne odsetki) wydać przed otrzymaniem tychże odsetek... Jednak wg. mnie powyższy zapis regulaminu nic o takim scenariuszu nie mówi, stąd moja wątpliwość..
   Z góry raz jeszcze dziękuję za wyjaśnienie:)

   Usuń
  4. Zapis który cytujesz mówi wprost, że faktycznie nie możesz złożyć takiej dyspozycji, bo będzie to skutkować utratą odsetek. To dość nietypowy zapis, bo wiele kont zamykałem przed pobraniem ostatnich odsetek.
   Zatem poczekaj aż pojawią się odsetki i dopiero wtedy złóż dyspozycję zamknięcia. Przelew na 5k to chyba nie problem. Mi już szkoda, że już od lipca nie będę robić 15 wymaganych przelewów do WBK.

   Usuń
  5. @Polcan - wielkie podziękowania za Twoje odpowiedzi i szybkość reakcji:) Duży szacunek za Twoje podejście:)
   Dziękuję również Anonimowemu (1 czerwiec 2020 21:09) za pomoc w rozwikłaniu wątpliwości:)

   Usuń
  6. Przerabiałam to na sobie więc wiem jak to działa. Ja już się wymiksowałam z KO i ROR, z kk próbowałam ale przytrzymali mnie 10% cashbackiem.
   Po otrzymaniu cashbacku znów wypowiem umowę.

   Usuń
 23. A co do tej karty, o której wspomniałem, to nie chodziło mi o zatrzymanie jej w celach kolekcjonerskich, by leżała w szufladzie;), lecz abym mógł z niej dalej (mimo zamknięcia kont) korzystać, jak niegdyś - gdy nie miałem ani konta Priority, ani KO...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście nie znam konta w którym można używać karty debetowej, do której konto zostało zamknięte. Z definicji debetówka wymaga konta, bo korzysta z kasy która jest na koncie. Jedynie karty kredytowe mogą działać niezależnie, ale to dlatego że takie karty mają swoje konto, na którym odnotowywane jest zadłużenie do spłaty w terminie zwanym grace period.
   Gdy zamykałem jakiekolwiek konto, zamykano też kartę. Jak było w Citi nie pamiętam, bo zamykałem tu konto kilka lat temu. Została mi tylko kredytówka.

   Usuń
  2. Wie ktoś ile razy można dostać propozycję 10% cashback do karty kredytowej Citi?

   Usuń
  3. @Polcan - dziękuje Ci raz jeszcze za odpowiedź:) Wszystko się zgadza jeśli chodzi o w/w kartę. Pomyliłem się pisząc o karcie debetowej, podczas gdy miałem zapytać o kartę kredytową:) Dziękuję za pomoc i wyjaśnienie wszystkich moich wątpliwości:)

   Usuń
 24. Nie warto dusić w nieskończoność karty kredytowej. Warto wypowiadać na okrągło umowę aby korzystać z propozycji miłej premii w postaci 10 % cashbaku. Poleca to na tym, że w ciągu 4 miechów od otrzymania w/w propozycji należy wydać kk 1 tys. zł. Premia trafia na konto kk 15 dnia miesiąca po tej imprezie z kk. Można wykręcać kartą tyle transakcji ile się chce i na ile limit pozwala rzecz jasna a można od razu kupić coś za 1 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OK, po wypowiedzeniu umowy dotyczącej kont, spróbuje też wypowiedzieć kartę (żeby skorzystać z tego cashbacku;)) Mam nadzieję, że Citi złoży mi taką propozycję;)
   A co konkretnie oznacza że można "na okrągło" wypowiadać umowę dot. karty? Z doświadczenia - można to robić bezpiecznie co jaki czas, aby cashback został każdorazowo zaproponowany?

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...