wtorek, 15 października 2019

2,70% na lokacie specjalny procent w Getin


Już nie w Idea bank lecz w Getinie można teraz liczyć na lepsze stawki na lokatach. Zgodnie z obietnicami zawartymi w komentarzach czytelnik przysłał mi potwierdzenie założenia lokaty specjalny procent, więc mogę się nim z Wami podzielić.

Chociaż Idea bank ma od czasu do czasu jakieś drobne podwyżki, to jednak nie przekraczają one stawki uznawanej za minimalną czyli 2,70%. Tyle od dawien dawna ma Millennium, ale ponieważ mamy tutaj limit, wszelkie podobne oferty są warte już omówienia.

Powód jest prosty, limit w Millennium jest ponad czterokrotnie niższy od gwarancji BFG, więc jest jeszcze dużo miejsca na bezpieczne lokowanie naszych środków. Jeśli podobna oferta pojawia się w innym banku, to limit jest jeszcze wyższy, skoro dla obu banków gwarancje są niezależne.


Omawiana lokata specjalny procent nie jest w standardzie. Pojawia się w modnych ostatnio ofertach pojawiających się tylko przy przelewach do innego banku. Modnych nie oznacza wcale atrakcyjnych. W Millennium dostaniemy tak tylko 2%, zaś w Aliorze jeszcze mniej bo zaledwie 1,9% więc takie oferty są z marszu odrzucane.

Trudno jednak odrzucić lokatę kwartalną ze stawką 2,70% w przypadku, gdy konto w Millennium mamy zapełnione do maksymalnej kwoty 100k. Co prawda w Millennium mamy dostęp do środków, ale w Getinie możemy mieć podobnie.

Można założyć wiele lokat na 2,70%

Dlaczego? Bowiem bank pozwala na nieograniczoną ilość lokat na 2,70%. Jeśli więc zakładamy, że w niedalekiej przyszłości być może będziemy potrzebować określoną kwotę, możemy założyć wiele lokat, a zakładaną kwotę możemy mieć dostępną przez zerwanie tylko jednej lokaty. 

Co prawda nie dostaniemy za to odsetek, ale wszystkie pozostałe lokaty pracować będą dalej. Jest to więc przypadek na czarną godzinę. Lepiej wszak zerwać jedną lokatę na mniejsza kwotę aniżeli wszystkie środki. Jeśli jesteśmy pewni, że tej kasy będziemy potrzebować, to warto ją wpakować na dowolne oprocentowane KO.

Ciekaw jestem, czy podobnej lokaty będziemy mogli się doczekać w Idea bank. Swoją drogą zastanawia mnie, czy jeśli zamkniemy tutaj konto, które zostało anulowane do prezentowania lokat specjalnych, to założenie nowego konta spowoduje ponowne przypisanie ofert promocyjnych lokat przy przelewach do innego banku.

Testował już ktoś taki wariant? Idea bank i tak nie premiuje swoich kont, więc żadna karencja nie gra tu żadnej roli, zaś trzymanie konta wykluczonego z promocyjnych przelewów nie ma najmniejszego sensu.


Warto przypomnieć, że od niedawna Getin wprowadził nowe konto Elastyczne, gdzie można liczyć na jeszcze lepszą stawkę 2,80% i to do kwoty 200 tysięcy. Warto więc najpierw skorzystać z tej opcji przed założeniem lokat na 2,70% jeśli bank je zaoferuje.

Tutaj założysz Konto Elastyczne w Getin na 2,80% do 200.000

Za informację o lokacie w Getin dziękuję Przemkowi, który przesłał mi materiały na jej temat.

30 komentarzy:

 1. 2.50% przy próbie przelewu do Millennium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam też miałem 2.5 do Mile . To przy przelewie do jakiego banku było te 2.7?

   Usuń
  2. Przy Przelewie do Idea Bank nie dostałem wogóle oferty. Przy przelewie do Aliora dali 2,2% ale nie skorzystałem. Przy kolejnym przelewie do Millenium dali 2,4%.

   Usuń
 2. Jak wpłynie otwarcie takiej lokaty na zerowanie konta gdy będzie potrzeba wejścia do nowej promocji? Taka lokata pewnie zaliczać się będzie do stanu konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Taka lokata pewnie zaliczać się będzie do stanu konta."

   Oczywiście, że tak. Dlatego zakładanie jej jest ryzykowne - jak ktoś myśli o oszczędzaniu w kolejnych promocjach na EKO.

   Usuń
 3. Powtórzę swój komentarz z artykułów wcześniejszych. Dziś rano (tj. 14 paźdz.) - 3 różne osoby przelewy po 100k do Mille i 3*propozycja lokaty 3m-cznej na 2,5%. Przy przelewach do IDEI już tylko na 2,2%. Od czego to może zależeć, że nikt z nas nie dostał tej propozycji na 2,7%??
  PS Zadałem wcześniej w komentarzach pytanie - czy te propozycje padały przy przelewach za pomocą aplikacji mobilnej? - lecz niestety nie uzyskałem odpowiedzi :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też propozycja tylko 2,2% przy przelewie do Idei.

   Usuń
  2. ktoś tu chyba nieźle ściemnia z tą ofertą na 2,7%...

   Usuń
  3. W Getin Banku wystarczy założyć dodatkowe konto elastyczne i wtedy dostaniemy nawet 2.8% na 4 m-ce dla nowych środków.

   Usuń
  4. Zgadza się. Dodałem więc do artykułu link do tego konta.

   Usuń
 4. Dostaliście mail ze zmianami opłat w idea bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co tam istotnego się zmienia? Widziałem tylko coś o sepa i expressach i kartach. Z tego nie korzystam więc się nie wgłębialem

   Usuń
 5. Tak dostałem na maila zmiany opłat w Idea Banku....
  i PYTANKO.... czy skuteczne będzie złożenie sprzeciwu w formie pisemnej przez bankowość internetową?????
  "W przypadku niezaakceptowania powyższych zmian należy zgłosić sprzeciw na zasadach określonych w dotychczasowym Regulaminie bądź do 14 grudnia 2019 r. wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym Umowę Produktową („Umowa”). Sprzeciw bądź wypowiedzenie w formie pisemnej należy złożyć w oddziale Banku lub wysłać na adres siedziby Banku."

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi zaproponowali 2,7% . Może to zależy od kwoty i od klienta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może taką stawkę dostaje tylko ktoś komu zakończyła sie promocja na KO

   Usuń
 7. Ja dostaję max 2,5% . Można poprosić o regulamin tej lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Polcan sprostuje, ale oferta pojawiła się przy przelewach do millenium banku. Przelewy robiłem z poziomu bankowości elektronicznej (czyli nie z aplikacji) nie wiem co wpływa na wysokość oferowanej lokaty. U mnie najpierw robiłem przelew na dużą kwotę do aliorbanku i dostałem ofertę na 2,2%, z której nie skorzystałem i kasa poszła do tego banku. Później przy przelewie do millenium banku pojawiła się ta oferta na 2,7% i ofertę miałem za każdym razem. Jedynie przy ostatnim przelewie na kwotę 5 tysięcy w ogóle oferta się nie pojawiła. Co do salda to wiadomo, że to będzie się liczyć przy wyliczaniu nowej promocji (do obecnej i tak się nie łapałem bo w momencie badania salda miałem pod kurek BFG).

  OdpowiedzUsuń
 9. A w IDEI już 3-ci raz z rzędu symboliczne podwyżki - tradycyjnie o 0,1% ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc czekamy na kolejną by móc poświęcić im osobny artykuł. Nowe środki teraz już nie będą straszne:)

   Usuń
 10. Idea bank znowu podniósł oprocentowanie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uważam, że 2,6%/3M to już nie jest źle. Wczoraj reżimowe radio promowało obligacje państwowe, że podobno ludzie się tak rzucili we wrześniu....
  Zajrzałem tam 2,1%/2lata i 2,3%/3lata.... a podatek Belki! Wolę już kilkumiesięczne ryzyko prywatnego banku, niż kilkuletnie ryzyko państwa.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przed Świętami będzie 2,8% w Idea Banku. Muszą czymś robić w kredytach.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ktoś z Was się skusił na lokaty facto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak skusiłem się na pięcioletnią na 4%

   Usuń
 14. Niestety - w GB otrzymałem dziś max 2,4% przy przelewie do Millenium i 2,1% do innych banków :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nawet przy 2,5% się nie skusiłem - bo jak bank chce mnie zatrzymać 2,5% na lokacie - gdy kasa leci na KO 2,7%? Tak więc część kasy już pracuje w Mille, a część czeka na lepsze czasy - tj. na start następnej promocji EKO w Getinie ;)

   Usuń
 15. Idea bank znowu podniósł oprocentowanie:) Wczoraj o 0,10% i dziś znów o 0,10% do 2,70% na 3 m-ce nowe środki.

  OdpowiedzUsuń
 16. konto intense mbank i konto oszczednosciowe na 4 msc na 2.7%

  OdpowiedzUsuń
 17. To oferta widmo. Nierozpracowana lub trwająca chwilowo w czasie zbyt dużych odpływu kapitału z banku. Nie ma obecnie nic poza 2.0 - 2.2 %. Zwykła standardowa propozycja.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...