wtorek, 22 października 2019

Kosmiczna pożyczka na 0% w Alior - prześwietlamy ofertę


Osoba, która jako pierwsza poinformowała mnie o przypomnianej wczoraj świetnej ofercie darmowej stówki do Biedry, przesłała mi niedawno kolejną. Na pierwszy wygląda ona ciekawie i daje do myślenia czy mamy jakąś nową modę na której da się zarabiać. 

Oferta była rzekomo nagrodą dla wyselekcjonowanych klientów Aliora i nazywana jest kosmiczną pożyczką z oprocentowaniem 0%. Czy faktycznie jest tak dobrze jak w omawianej niedawno promocji Oddaj mniej niż wziąłeś w CA?
To tylko z pozoru dobra oferta - co tu jest niekorzystne dobrze ukryto

Kto może z niej skorzystać. W Credit Agricole oferta jest tylko dla nowych klientów, w Aliorze mamy ofertę dla każdego, co zapala już czerwoną lampkę w głowie. Dobre pożyczki są zwykle zarezerwowane tylko dla nowych, więc skoro tutaj nie ma tego ograniczenia, można się spodziewać, że coś tu jest nie tak. Zajrzyjmy na stronę promocji.

Link promocyjny do pożyczki bez oprocentowania w Alior

Jak widzimy parametry pożyczki wyglądają lepiej. Trwa ona dwa razy dłużej i dostać można większą kwotę niż w CA. Francuzi dają do 3.000 zł na rok, tutaj zaś mamy możliwość zdobycia do 20.000 zł na 2 lata.

Zwraca tutaj z pewnością uwagę hasło: pożyczka bez oprocentowania dla aktywnych klientów czyli nie jest typowa oferta pożyczek jakie lubimy. Lubimy zaś tylko takie w których jedyny problem to pamiętanie o terminie spłaty, bez dodatkowych warunków. 

Według regulaminu pożyczka jest darmowa przez pierwsze 3 miesiące. Dopiero po pierwszym kwartale będą nas czekały warunki do spełnienia by była darmowa przez resztę okresu.  

Jakie to warunki? Aktywny klient, to dla banku zwykle taki co wykonuje przelewy i płaci kartą. W przypadku melonika pożyczka będzie darmowa jeśli:
 • przelejemy 1500 zł
 • zrobimy zakupy kartą na 300 zł
Z pierwszym warunkiem nie ma problemu, spełnia go praktycznie każdy z nas by mieć tutaj dodatkowo 3% na KO. Ofertę psuje drugi warunek, nie ma bowiem tutaj ilościowego płacenia kartą do czego zdążyliśmy przywyknąć. Gdyby była to jedna płatność ofertę można by uznać za fajną.

Ale pożyczka jest darmowa przez pierwsze 3 miesiące i wtedy warunków spełniać nie trzeba. Może więc warto wziąć pożyczkę tylko na kwartał i oddać po trzech miesiącach by uniknąć konieczności płacenia kartą?

Niestety nie opłaci się nawet takie okrojenie oferty. Uważniejsza analiza pokazuje, że oferta już na start okazuje się bardzo być kosztowna,  Alior pobiera bowiem prowizję od przyznanego kredytu i wynosi ona 7,9%. W stopce drobnym druczkiem można znaleźć informację o przykładowej kwocie 344,41 zł.

Ten fakt praktycznie grzebie tę promocję przez co z pewnością nie jest godna polecenia. Nikt z nas nie lubi płacić jakichkolwiek prowizji na rzecz banku. Co gorsza nie da się jej nijak ominąć. Jak widać nie każda pożyczka za zero jest nią w rzeczywistości.

Musiałem więc rozczarować informatora, który po wzięciu pożyczki w Credit Agricole oraz w Net Credit już chciał brać trzecią. Alior to fajny bank, ale tutaj się nie popisał i lepiej kosmiczną pożyczkę wysłać w kosmos.


Z tej oferty na pewno warto skorzystać

W Aliorze warto za to polecić dziś za to konto z premią na start. Tutaj nie ma ukrytych pułapek, za to można mieć dwa fajnie oprocentowane konta na 3% oraz 2,60% oraz zgarnąć 200 zł na start.


Kto może skorzystać z tej promocji? Karencja u melonika jest w miarę krótka wynosi bowiem jeden rok. Ściślej bank sprawdza, czy nie mieliśmy konta w Aliorze po 31 sierpnia 2018, jeśli więc nie miałeś tu konta możesz śmiało zgarnąć 200 zł.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta w Alior bank

Promocja ma potrwać do 15 listopada 2019.  czylZainteresowanych tą odsyłam do artykułu, który opublikowałem na PP4.

5 komentarzy:

 1. heheh Polcan, przecież nawet w ty, linku odsyłającym jest jak byk wielkimi literami - RRSO 9,9% :) Faktycznie kosmos :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te RRSO mogło być informacją, że takie będzie realne oprocentowanie, jeśli nie spełnimy warunków czyli przelewu i płatności, na to przynajmniej liczyłem.
   Mam w Aliorze od wielu lat darmowe pożyczki i ostatnią spłacam już za miesiąc. Miałem nadzieję, że przedłużę ją tą promocją, ale wygląda to na pożegnanie niczym z lokatami w IB.

   Usuń
 2. W tej chwili jedyne darmowe pożyczki to chwilówki. Niestety są to jednorazówki na kwotę maks 3-4 tysiące z terminem spłaty do 60 dni. Czyli jakby brać je jedną za drugą, a darmową kasę wrzucać na KO na 3% to w skali roku będzie to tylko około 80zł zysku. Pożyczka w CA lepsza ale jak ktoś się chce w to pobawić to czemu nie

  OdpowiedzUsuń
 3. Alior to nie jest fajny bank. Hasło wyższą kultura bankowości można parafrazować jako wyrobimy cię tak, że nawet się nie zorientujesz. Dzisiejszy artykuł jest tego potwierdzeniem. Ja mam u nich lokatę i rachunek techniczny. Jest on bezpłatny ale wysyłka comiesięczną wyciagu kosztuje 5pln. Żeby jej uniknąć trzeba się boksować z bankiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. "W Credit Agricole oferta jest tylko dla nowych klientów" nie musi być nowy klient , tylko nowy pożyczkobiorca a to różnica

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...