piątek, 31 sierpnia 2012

Antidotum Pro na 7% w Credit Agricole


'Taki zysk, że usiądziesz z wrażenia', tak reklamuje obecnie Credit Agricole swój najnowszy produkt. Zajrzałem jaki a tu zaledwie 7%:) No, ktoś tu ma chyba wysokie mniemanie o sobie. Nie powiem, gdy rok temu zobaczyłem zysk do 60% to usiadłem z wrażenia, dziś ograniczono go tylko do 35% ale trzeba czekać w kolejce. Pisałem o tym szeroko na Polak potrafi tutaj.

Ale przywykliśmy już że bankowcy mają swój dziwny świat. Ich zdaniem 2% to już sukces (PKO) a za 4% wysyłają specjalne listy gratulacyjne (ING). W takim wydumanym świecie i patrząc przez pryzmat wspomnianych gigantów bankowych 7% może robić wrażenie.

Powód prosty. Banki obwarowały się kurtyną na której widnieje 6,50% i odbijają się od niej niczym piłka. Tylko nielicznym udaje się przez nią przedostać. 7% dostaniemy w Noble Bank ale za 50 tys. Co więc żąda Credit Agricole za swoją siódemkę?

Żąda założenia polisolokaty, a to niezbyt lubiany przez nas produkt. Ale trzeba przyznać, że to najlepszy produkt tego typu na rynku, chociaż nie bez wad. Niżej podzieliłem warunki założenia tej polisolokaty na przyjazne, neutralne i nieprzyjazne. Choć niekoniecznie w tej kolejności.


Dziwny świat bankowców Źródło: Credit Agricole


1 Ciemne strony
Przede wszystkim musimy założyć konto ror. Kolejne do kolekcji. Jeżeli masz już 5 lub więcej kont ror zastanów się czy chcesz męczyć się z kolejnym. Przy ilości większej niż 7 robi się to męczące. To zdecydowanie olbrzymia wada tego produktu.

Po drugie polisolokata trwa dość długo bo aż 18 miesięcy. W zasadzie ten punkt może być zbawienny, jeżeli oprocentowanie lokat zacznie spadać a jest takie prawdopodobieństwo. Wówczas z zadowoleniem będziemy patrzeć jak banki obwarują się kurtyną z napisem 6% i będą się bawiły lokatami, które będą się odbijały od tej liczby.

Po trzecie standardowe pytanie co się stanie jeśli zerwę przed terminem? W końcu to długo.
 • do 20 dni całkowita utrata odsetek
 • po 20 dniach spadek oprocentowania do 1%
pozostawię to bez komentarza.

2 Blade strony
Nie napiszę jasne strony bo zalety są marne. Po pierwsze mamy tylko w miarę dobry zysk względem lokat 7% czyli 5,67% na rękę. Jak na bank to dość dużo.

Po drugie oprocentowanie jest stałe. Jak już wspomniałem wyżej spodziewamy się obniżania lokat w dłuższej perspektywie ze względów makroekonomicznych. Nie jest to oczywiście pewnikiem ale RPP będzie raczej obniżać stopy, Inflacja docelowo ma znajdować się na poziomie 2,5% więc wówczas ten punkt może być dużym plusem..

Po trzecie praktycznie brak limitu. Polisolokatę można zakładać od kwoty 1.000 zł do miliona więc wątpliwe, żeby ktoś był niezadowolony z górnego ograniczenia. 

3 Neutralna strona
W zasadzie ten punkt można wstawić tak do ciemnej strony jak i bladej. Można założyć do 3 polisolokat. Pytanie po co? Nie ma możliwości optymalizacji, które oferowały lokaty antybelkowe. Ograniczenie jednej z nich to milion zł. 

Sens jest wtedy gdy przewidujemy, że może jedną czy dwie polisolokaty zerwiemy w trakcie trwania kosztem zysku znacznie niższego od poziomu inflacji. Bo wątpię czy ktoś będzie pakować 3 miliony.

Podsumowując oferta nie jest zła. Warto ją rozważyć, jeżeli ktoś nie lubi się bawić w latanie od banku do banku, żeby wycisnąć z banków ile się da. Ale krzesła szukać wokół nie trzeba bo zysk 7% to przecież do niedawna był bardzo przeciętny wynik.

Oferta ważna aż do 30 listopada 2012.

4 komentarze:

 1. Witam! Czy istnieje możliwość założenia "Antidotum Pro" przez internet ? Na stronie banku jakoś nie znalazłem takiej opcji, a niewygodnie mi lecieć do nich z 3 milionami ;) w gotówce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wg mnie górna granica to nie 1 000 000,00 PLN, tylko 200 000 PLN. Oto informacja ze strony CA:

  Wskaźnik ubezpieczeniowy promocyjnego 18-miesiecznego Antidotum PRO podany na dzień 20.08.2012 r. wynosi 5,67% w skali roku co odpowiada lokacie o stałym oprocentowaniu 7,0% zakładanej na ten sam okres. Antidotum PRO jest ubezpieczeniem na życie i dożycie, dzięki umowie grupowej zawartej pomiędzy Credit Agricole Bank Polska S.A. (Ubezpieczający) a CALI Europe S.A., Oddział w Polsce (Ubezpieczyciel). Maksymalna kwota składek ubezpieczeniowych w promocji to 200 000 zł. Osoba przystępująca do ubezpieczenia powinna być posiadaczem lub współposiadaczem konta dla osób fizycznych i spełniać warunki opisane w dokumencie: Warunki ubezpieczenia - wyciąg z Umowy grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie klientów Credit Agricole Bank Polska S.A. "Antidotum PRO". Szczegółowe warunki promocji są zawarte w regulaminie promocji "Mega zyski z 18-miesięcznym Antidotum PRO!". Powyższe dokumenty są dostępne na stronie www.credit-agricole.pl i w placówkach Banku. Materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 K.c.
  Stan na dzień 20.08.2012 r.

  OdpowiedzUsuń
 3. a co jak bank pójdzie z torbami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieważne czy zbankrutuje bank tylko czy utrzyma się na rynku ta firma ubezpieczeniowa czyli CALI Europe SA. Jeśli padnie, to ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny zwróci klientom tylko 50% ich inwestycji.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...