środa, 4 lipca 2012

Alior Syn - drugie danie warte 50 zł


Syn Aliora obiecał dać wszystkim po 100 zł przy czym ten skromny prezent postanowił podzielić na dwie kupki po równo każda. Jak odebrać pierwszą część pisałem tutaj. Nieustannie jednak piszecie Alior sync 50 zł co oznacza, że pierwsze danie 50 zł prawie każdy już zobaczył na swoim głębokim talerzu i skonsumował a teraz czeka na drugie.

Jak zatem zasiąść do drugiej uczty i zagarnąć z płytkiego talerza drugą pięćdziesiątkę? Tutaj łyżką do nabierania jest niestety karta debetowa i trzeba na nią cierpliwie poczekać aż przyjdzie pocztą.

Gdy już znajdziemy ją w skrzynce pocztowej będzie ona nieaktywna, jak każda nowa karta, więc trzeba ją będzie aktywować. Do wyboru mamy trzy możliwości:
 • poprzez bankowość internetową po zalogowaniu się na swoje konto
 • poprzez bankowość mobilną
 • telefonicznie na numer 19 506

My dziś omówimy pierwszy sposób wraz ze zmianą PINu. W zasadzie zresztą wygląda on niemal identycznie jak drugi sposób. Przy posiadaniu kilku lub kilkunastu kart pamiętanie każdego PINu nadawanego losowo do każdej naszej karty czy to debetowej czy kredytowej to zadanie dla megamózgu. Dlatego warto najpierw aktywować kartę a zaraz potem obowiązkowo zmienić pin!


Po zalogowaniu się na swoje konto na panelu głównym w sekcji Idź do... klikamy kart. Pojawi się wówczas lista trzech kart z których należy wybrać pierwszą z nich czyli kartę debetową - Debit MasterCard PayPass pojawi się wówczas takie okienko:Jak widać karta ma status Nieaktywne więc klikamy na Aktywacja karty. Pojawi się wówczas taki fragment:Teraz po kliknięciu na zatwierdź karta zostaje aktywowana a my dostaniemy smsa z kodem, którego wpisanie pozwoli na wygenerowanie dzikiego kodu PIN. Dziki kod PIN trudno zapamiętać a uczenie się go na pamięć to zbędne śmiecenie umysłu.

Podobno niektórzy ludzie lubią skrobać swój kod PIN obok bankomatu wśród gąszczu innych PINów i w sobie tylko znany sposób oznaczają swoją drapankę. Należy jednak pamiętać, że raz na jakiś czas ludzie robią remonty więc jeśli nasz PIN zostanie zamalowany to będzie po ptakach. 

Warto zatem go od razu zmienić na przyjazny kod taki jaki lubimy lub mamy do innej karty i którego nie będziemy musieli ryć czy tatuować sobie na ręce argumentując to hasłem 'tego nigdy nie zgubię'. Do zmiany PINu służy poniższy przycisk:Po kliknięciu na Zmień kod PIN wpisujemy taki jaki nam się podoba. Od tej pory wszystko gra i można robić już zakupy. Trzy płatności np. po 2 zł każda wystarczą, żeby na talerzu pojawiło się drugie 50zł.

Na koniec warto zauważyć, że dokonywanie płatności od ojca jest błyskawiczne. Pierwsze 50 zł wypłaciłem z Alior Sync wykorzystując płatność błyskawiczną więc musiałem znów zasilić konto z zewnątrz. Dla testu płatności dokonałem z Alior banku i muszę przyznać, że płatność też była natychmiastowa chociaż przelew oznaczony był jako zwykły.

1 komentarz:

 1. Dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze?
  - założyłem konto (sukces)
  - zmieniłem hasło (sukces)
  - zalogowałem się do serwisu (sukces)
  - założyłem konto nieletniemu dziecku (sukces)
  Od tego czasu:
  - nie mogę się zalogować do serwisu (zonk)
  - nie mogę zmienić hasła (zonk)
  - "sync-specjaliści" (w skrócie SS) od tygodnia nie mogą rozwiązać problemu

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...