niedziela, 29 lipca 2012

Lokata efektywna czyli zabawa z klientem


Wydarzenia mijającego tygodnia odsunęły lokaty na bok. Ale też swoją drogą reklamowanie lokaty przez BGŻOptimę jako limitowanej oferty wakacyjnej na zaledwie 6% mówi samo za siebie. Optima do niedawna liczyła się na rynku lokat, teraz jednak sukcesywnie obniża loty choć nie tak drastycznie jak OLT.

Lokata byłaby może i ciekawa gdyby można ją było zerwać bez utraty odsetek. I teoretycznie można tak zrobić ale karą jest zmniejszenie oprocentowania do 5,6%. Niby mała kara ale jednak poniżej minimalnego 6%. Dlatego o wiele ciekawszą ofertą wydaje się znów oferta Idei.

Cóż tym razem wymyślili spece od zabawy z klientelą w kota i myszkę? Trudno oprzeć się takiemu wrażeniu skoro za każdym razem oferta jest super, jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna a na drugi dzień mamy lepszą. Doskonale to widać na przykładzie opisywanej dziś najnowszej oferty Idei czyli Lokaty Efektywnej.

Teoretycznie do dziś mamy możliwość założenia najlepszej na rynku lokaty rocznej. Bo trzeba to przyznać, żaden bank nie ma na dzień dzisiejszy w ofercie lokaty dwunastomiesięcznej, która oferowałaby oprocentowanie na poziomie 6,50%. 


Na dziś w miarę dobra oferta Źrólo: Idea bank


Aż dziw bierze, że tym razem Idea nie nazywa jej Lokatą numer 1, kiedy faktycznie tak właśnie jest. Ale z nazwami Idea jakoś niefortunnie sobie radzi. Lokata efektywna brzmi dość przeciętnie a jest najlepszą. Lokata nr 1 brzmi dumnie a nią często nie jest.

Warto jednak w tym momencie zajrzeć na poprzednią ofertę, która obowiązywała w pierwszej części tygodnia. Krótki rzut oka na artykuł lokata hurtowa uświadamia w jaki sposób Idea bawi się klientami, jak mami pokrętnymi sposobami klienta z grubszym portfelem.

W tabeli widocznej w artykule lokata hurtowa widzimy, że 6,5% było oferowane dla klienta, który posiada minimum 100 tys zł.  Załóżmy, że ktoś przychodzi do oddziału z zamiarem założenia jak najlepiej oprocentowanej lokaty. Patrzy sobie na tabelę i kalkuluje:.

Za 1000 zł dostanę 6,30% za mało
Od 10.000 dostanę 6,35% wciąż mało
Od 50.000 dostanę 6,40% no trochę lepiej
Za 75.000 dadzą mi 6,45% biorę bo więcej nie mam.

Załóżmy, że potencjalny klient zakłada lokatę hurtową za 75 tys i zapomina o niej na 4 miesiące bo tyle właśnie trwała ta lokata.

Już na drugi dzień w piątek ten sam bank oferuje więcej bo 6,50% już od zaledwie 1000 zł. Ale ktoś kto zakłada lokatę nie patrzy na drugi dzień czy oferta banku się zmieniła. Lokata jest po to by powierzyć pieniądze i wrócić po nie na koniec trwania umowy. 

Huśtawka lokat w Idei trwa nieustannie. I pewnie niebawem będziemy mieć w ofercie niepowtarzalną lokatę za aż 6,30%.  

Oferta aktualna także od 26 września

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...