sobota, 14 lipca 2012

Lokaty powyżej 7% w SKOK Wołomin


W zasadzie nie opisuję tutaj oferty Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych ze względu na wymagania członkowskie, ale warto choć raz je poznać. Co ciekawe pojawiły się informacje że SKOKi będą teraz nadzorowane przez KNF, o czym można przeczytać choćby tutaj. W wyniku tego ich współczynnik wypłacalności będzie musiał teraz wynosić minimum 5 procent.

To jednak wydaje się być mało istotne z punktu widzenia inwestora. SKOKi miały przecież swoje gwarancje o których pisałem tutaj. Ważniejsza zawsze jest sama oferta. Niestety instytucje te miały zawsze poważne wady w postaci opłaty za wejście nazywane wpisowymi oraz za prowadzenie konta IKS o czym niżej.

Tymczasem na stronie internetowej SKOK Wołomin, który zawsze posiada godną uwagi ofertę lokat, widnieje informacja, że mają tam bezpłatny ror oprocentowany od 3,50%, czyli tyle ile daje Eurobank, do aż 6,30% co powoduje że oferta staje się już godna uwagi. Przyjrzymy się zatem bliżej ich ofercie lokat.


Oto aktualna oferta SKOK Wołomin:Nowa Lokata:
1 miesiąc - 6,60% (stałe lub zmienne)
3 miesiące - 6,60% (stałe lub zmienne)
6 miesięcy - 6,70% (stałe lub zmienne)
12 miesięcy - 6,70% (zmienne)

Jak widać oferta jest godna uwagi. Warto tutaj dodać, że w przypadku zerwania lokaty otrzymujemy 50% naliczonych na dany dzień odsetek. Banki zwykle oferują całkowitą blokadę odsetek i w wyniku zerwania lokaty nie dostajemy nic.

A to jeszcze nie wszystko. W chwili obecnej najciekawszą ofertą jest lokata wakacyjna
3 miesiące - 7,10%
6 miesięcy - 7,30%

Tutaj w przypadku zerwania lokaty otrzymujemy aż 70% naliczonych na dany dzień odsetek pomniejszone oczywiście o podatek Belki.Jak widać warto zainteresować się tą ofertą gdyż tak wysoko oprocentowanych i co więcej krótkoterminowych lokat nie znajdziemy w żadnym banku. 

Po zaletach czas na wady. Należy jednak tutaj poinformować o niemiłej rzeczy, która charakteryzuje wszystkie SKOKi - wpisowe. Żeby zostać członkiem SKOKu musimy uiścić opłatę za wejście. Wołomin pobiera wpisowe w wysokości 39 zł.

Poza tym musimy ponadto zapłacić za tak zwany udział w wysokości 30 zł. Zwiększenie udziałów pozwala na zwiększenie oprocentowania lokat. Podane przeze mnie oprocentowanie dotycz jednego udziału. 

Ponadto Członek Kasy obowiązkowo musi wpłacać wkład członkowski. Wynosi on co prawda tylko symboliczną złotówkę, ale suma wszystkich opłat powoduje, że wątpliwe staje się zakładanie lokat w kilku SKOKach. 

Na domiar złego na wyjściu czeka nas wielkie rozczarowanie ale o tym opowiem innym razem. Gdyby nie te wszystkie opłaty SKOKi byłyby naprawdę godne uwagi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...