wtorek, 3 lipca 2012

Meritum po prostu 6,6% bez żadnych gwiazdek


Meritum mógłby być wzorem dla Alior Sync jak poprawić swój wizerunek. W zeszły piątek pisałem o ciekawej podwyżce lokat w tym banku i raptem po kilku dniach mamy kolejną ciekawą ofertę i - trzeba to tutaj podkreślić - bez żadnych gwiazdek.

Opisując w piątek podwyżkę w Meritum pominąłem lokatę miesięczną oraz kwartalną z prostego powodu. Mimo ciekawej podwyżki lokat półrocznych oraz rocznych lokaty o krótszych terminach pozostały poza strefą naszego zainteresowania. Miesięczna wahała się między 4-4,1% a kwartalna między 5,6-5,7% w zależności od kombinacji, które omawialiśmy tutaj więc nie zasługiwały w żaden sposób na uwagę.

Z początkiem nowego półrocza Meritum zdobył się jednak na dość spektakularną podwyżkę i kwartalną lokatę wywindował do 6,60%. Zwykle banki decydują się na drobną kosmetykę lokat o 0,10% może o 0,20% ale skoki o 0,90% należą raczej do rzadkości. Ale jak widać jednak się zdarzają.

Największym plusem lokaty kwartalnej jest brak jakichkolwiek gwiazdek. Toyota też oferuje taki sam procent na swoim planie depozytowym 19+, ale warunkiem założenia lokaty na 6,60% jest założenie zupełnie nieatrakcyjnej lokaty e-Gol o czym pisałem tutaj.

Trzeba też przyznać, że w przypadku Meritum lokaty nie są jedyną zaletą tego banku. Myślę, że warto tutaj wspomnieć o trzech innych zaletach tego banku.

1 Informowanie na komórkę
Jako jedyny bank spośród kilkunastu z których usług korzystam informuje mnie smsem o ciekawych nowych ofertach. O opisywanej dziś ofercie dowiedziałem się z wiadomości następującej treści:
Szukasz dobrej lokaty? 6,6% na 3 m-ce już od 3.000zł. Tylko do 6 lipca br. czekamy na ciebie w placówce Meritum Banku. Przejdź do Meritum i zarabiaj!

Bez żadnych podtekstów i bez żadnych ograniczeń Źródło: Meritum


Takie informowanie jest bardzo wygodne. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że oferta ważna jest tylko do najbliższego piątku.

2 Raporty na e-mail
Drugim udogodnieniem jest wysyłanie raportu miesięcznego na e-mail. Trzeba przyznać, że bankowość internetowa Meritum nie zachwyca i wchodzenie tam nie jest zbyt przyjemne. Tak się jednak stało, że w maju wykonywałem umowę o dzieło w której należało podać dowolne konto bankowe.

Miałem przy sobie przypadkiem tylko numer konta w tym banku więc wpisałem je w formularzu. Termin płatności za umowę o dzieło nie jest znany więc zachodzi konieczność sprawdzania codziennie konta. Z raportu dowiedziałem się, że pieniądze już wpłynęły.

3 Pozytywne rozpatrzenie reklamacji
Największy atut zostawiłem na koniec. Jako drugi bank rozpatrzył moją reklamację pozytywnie! Reklamacja dotyczyła nieprzyznania premii 30zł za założenie konta o czym pisałem tutaj.

To ewenement na polskim rynku. Zdarzyło mi się napisać wiele reklamacji do wielu banków od potentatów typu ING po malutki OF. Za każdym razem banki zasłaniają się regulaminami a wszelakie argumenty są po prostu ignorowane. Nie spełniłeś warunku to nie ma o czym rozmawiać.

Meritum owszem przypomniał o regulaminie ale przychylił się do reklamacji i premię przyznał. Nie spodziewałem się tego kompletnie. Kolejna wygoda.


Dlaczego wczoraj tak bardzo krytykowałem Alior Sync a dziś tak chwalę Meritum? Powód bardzo prosty - zupełnie odmienne oczekiwania. Od lokat Alior Sync oczekiwaliśmy bardzo wiele, co najmniej tyle ile dawała Optima na start. Tymczasem otrzymaliśmy o 1,5% mniej a nowa opisywana wczoraj podwyżka dotyczyła nie lepszego oprocentowania lecz zwiększenia limitu do 10.000 zł. Było żałośnie zrobiło się tylko mniej żałośnie.

Meritum na start daje od niemal roku 8,5%. A na dodatek serwuje nam ładne podwyżki pozostałych lokat. I dziś nie tylko lokata powitalna jest najlepszą na rynku lokatą kwartalną. Od teraz mamy kolejne lepiej oprocentowane lokaty, bez ograniczeń do 5 czy 10 tys. Wystarczy spojrzeć na ranking lokat za lipiec.

Alior Sync mógłby się nauczyć wiele od Meritum, ale się nie nauczy. Bo jaki ojciec taki syn. Po prostu alior syn.

2 komentarze:

  1. Witam!
    Współpracuję z Meritum już od dosyć dawna i bardzo sobie tę współpracę chwalę ;)
    Pytanko: zakładał może ktoś u nich Lokatę Negocjowaną przez Internet? Minimum to 10000, interesuje mnie to ile można wynegocjować powyżej obecnego 6,5% na lokacie rocznej.

    OdpowiedzUsuń
  2. To teraz chyba na 12 miesięcy jest 6,2% ale również przyłączam się do pytania o ile można podnieść oprocentowanie po negocjacjach.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...