poniedziałek, 23 lipca 2012

Lokata bumerang znów wraca i uderza mocniej


Ciekawym zjawiskiem jest fakt, że lokata bumerang pojawia się zawsze tylko i wyłącznie w poniedziałki. Pojawia się już tyle razy, że praktycznie straciłem już rachubę ale na pewno zawsze był to poniedziałek i zawsze reklama była taka sama - oferta ważna tylko jeden dzień.

Mowa oczywiście o lokacie numer 1 w Idei, która wróciła po raz n-ty w kolejny poniedziałek czyli dziś. I trzeba przyznać, że tym razem oferuje już więcej niż ostatnim razem. Możemy liczyć już na 6,40% a więc tyle samo ile oferują obecne Lokaty Magiczna Dwunastka oraz Lokata Gigantów na rok o czym pisałem ostatnio tutaj.

Lokata gigantów jest obecnie najlepszą lokatą roczną na rynku. A czas trwania omawianej dziś lokaty nr 1 jest 4 razy krótszy więc jest bardziej opłacalną inwestycją. Mało tego dziś można o niej mówić w zupełnie innym tonie niż ostatnio gdy została nazwana lokatą dla naiwnych gdyż zajmowała dalekie 9 miejsce.

Ale ostatnio oferowała 6,30% dziś o 0,10% co dało jej awans na pozycję 4. Co więcej lokata magiczna siódemka została wycofana z neoBANKu. Dlatego biorąc pod uwagę że podium adresowane jest tylko dla nowych klientów, wychodzi na to, że dziś lokata bumerang jest faktycznie lokatą numer 1 jeśli brać pod uwagę wszystkich.
W Idei zauważyłem pewną prawidłowość. Jeżeli kończą się wam lokaty a podacie wcześniej konto w innym banku na które chcecie, żeby środki były przelane, (jak to zrobić pisałem tutaj) wówczas najpierw dostaniecie przypomnienie o upływającym terminie na maila. Później zadzwoni do was wasz opiekun lokat o którym pisałem tutaj.

Jeżeli nie chcecie, żeby natrętny telefon Was nękał i namawiał na przedłużenie lokaty wystarczy zrobić to wieczorem przed dniem zapadalności lokaty. Wówczas bank nie będzie mieć czasu, żeby zareagować. 

Można także zerwać lokatę w dniu zapadalności wówczas będziemy mieli okazję zobaczyć na jakich warunkach się odnowiła. A jeśli zerwiemy ją rano i zrobimy przelew wówczas nie będziemy stratni gdyż tego samego dnia nasze środki powiększone o odsetki będą pracować na innym koncie.

Nie liczcie jednak na dobre warunki odnowienia, gdyż zawsze są to standardowe stawki. Po sprawdzeniu testowym okazało się, że nowa lokata miała oprocentowanie zaledwie na 4 %.

Najbardziej sprytnym posunięciem jest mimo wszystko podanie konta w innym banku tuż przed końcem trwania lokaty i poczekanie na naszego opiekuna lokat. W piątek kończyły mi się lokaty, więc opiekun zadzwonił w czwartek próbując namówić na lokatę oprocentowaną na 6.70%.

A takiej lokaty w ofercie publicznej Idei nie ma.

2 komentarze:

  1. jaki w ogóle jest sens pisania o lokacie na 6,40% skoro np. w Millenium mamy konto na 7%???

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgoda ale niestety tylko do kwoty 25 tys. i tylko do 20 sierpnia.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...