poniedziałek, 9 lipca 2012

Lokata drużynowa oferuje do 7%


Nareszcie coś ruszyło w lokatach w Idei, która od dłuższego czasu dreptała w miejscu jakby niezdecydowana co zrobić nowego. Spodziewałem się, że dziś zobaczymy kolejną odsłonę lokaty numer 1 o której kolejne pisanie raczej mijałoby się z celem a tymczasem zamiast lokaty bumerang mamy coś nowego.

I to nie jakąś kolejną odmianę lokaty ekspresowej, która wydawała się wymieniać z lokatą bumerangową gdyż razem ich nie oglądaliśmy lecz zawsze osobno, ale coś konkretnie nowego. Panowie z Idei dostrzegli widać że oferowanie lokatek z 6,3% na liczniku to na dzień dzisiejszy zdecydowanie zbyt mało, żeby przyciągnąć klienta.

Od zeszłego tygodnia popularna stała się lokata w neoBANKu oferująca już 7% o czym pisałem tutaj. Różnica z ofertą Idei stała się dość znaczna więc Idea zrobiła dziś pierwszy istotny krok. Sama zaoferowała 7%. Ale nowa siódemka nie jest ot tak dla każdego, kto by ją chciał. Obowiązkowo jest warunek. Jaki?Bardzo prosty. Oprocentowanie lokaty będzie zależało od ilości osób, które zdecydują się na założenie lokaty. I oczywiście im więcej osób zgłosi chęć założenia tej lokaty, tym większe oprocentowanie będzie można dostać. Stąd nazwa lokaty - drużynowa.

Oto szczegółowa tabela ilustrująca ilu potrzeba ludzi, żeby podwyższyć oprocentowanie.


Tabela nie zawiera informacji, że pierwsze 100 osób dostanie 6% czyli akurat tyle ile niniejszy blog uznał za absolutne minimum. Jeżeli zgłosi się jeszcze jedna osoba wówczas oprocentowanie zostanie podniesione o 0,05%. Niby mało ale lokatę zakłada zwykle wiele osób więc z pewnością szybko zostanie wywindowane w górę.


Tabela wygląda bardzo interesująco, gdyż prezentuje potencjalne oczekiwania banku. Zaledwie ponad 30 tys ludzi wystarczy, żeby dostać przyzwoite 7%. Skromnie czyli ofertę można uznać za ciekawą. 


Na stronie głównej banku możemy zobaczyć licznik pokazujący jak szybko przybywa chętnych do założenia tej lokaty. Warto będzie zajrzeć ile osób się załapie w piątek wieczorem kiedy już będzie wiadomo ile mniej więcej będzie można zarobić na tej lokacie.

Na stronie głównej znajdziemy licznik zgłoszeń


Ostateczne oprocentowanie zostanie podane dopiero w sobotę 14 lipca i to nie publicznie ale prywatnie. Bank poinformuje o tym klientów drogą prywatną na podanego maila ile klient dostanie ostatecznie.


Podsumowując jest lepiej niż dotąd. Ale warto pamiętać, że zamiast niepewnej randki w ciemno możemy mieć 7% w neoBANKu, jeżeli mamy możliwość założenia tam lokaty albo 7% na koncie w Millenium.

Ostatni dzień promocji: Piątek 13 lipca 
godz  9:20 zarejestrowało się  4.418 klientów = 6,25%
godz 23:00 zarejestrowało się 5,506 klientów = 6,30%

4 komentarze:

 1. Licznik jest na stronie. Jednak domyślam się, że ilość osób nie przekroczy poziomu aby oprocentowanie wyniosło więcej niż te 6,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A faktycznie. Jest na stronie głównej i na godzinę 10.00 zgłoszonych jest 137 klientów.
   Wszystko zależy od ustawień przeglądarki.

   Usuń
 2. Lokata założona lecz nieopłacona (z konta w innym banku). Gdy nie osiągnie 7% mówi się trudno i nie wpłaca pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Good idea :-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...