poniedziałek, 30 lipca 2012

Lokata nawiedzona da ci dziś 6,40%


Ciekawe lokaty ograniczyły się w ostatnim tygodniu praktycznie do jednego tylko banku - Idei. W zeszłym tygodniu bank ten zaproponował nam trzy różne lokaty podczas gdy konkurencja jakby pojechała na wakacje gdyż nic godnego uwagi praktycznie się nie pokazało na rynku.

Niedawno informowałem, że bumerangi latają tylko w poniedziałki. Mowa oczywiście o lokacie numer 1, która wraca do nas raz za razem ale zawsze dzieje się to w poniedziałki i zawsze jest ona reklamowana jako oferta ważna tylko jeden dzień. 

To, że w bumerang zobaczymy w poniedziałek jest już praktycznie regułą, ale to że fruwać będzie tylko jeden dzień już nie gdyż od czasu do czasu oferta jest przedłużana. To co ulega praktycznie zawsze zmianie a zarazem jest  bez wątpienia najistotniejsze czyli oprocentowanie jest zawsze największą niewiadomą. Jak jest zatem teraz?


Tym razem mamy praktycznie powtórkę z rozrywki. Więc dla odmiany podam wszystkie istotne parametry:
Oprocentowanie: 6,40%
Okres: 3 miesiące
Rodzaj: stałe
Minimum: 1000 zł
Maximum: 1.000.000 zł
Zerwanie lokaty: utrata odsetek
Termin płatności: 14 dni od dnia złożenia wniosku
Konieczność założenia konta ror: nie
Ważność oferty: jeden dzień

Lokata nawiedzona


Zerknijmy dziś na czołówkę rankingu lokat kwartalnych 
1 Meritum - Pierwsza lokata: 8,50% (6,89%) : 500 - 5000 max
2 Meritum - Pierwsza lokata: 7,00% (5,67%) : 5.001 - 10.000 max
neoBANK - Lokata MISTRZOWSKI PROCENT 6,60% (5,35%) - 5.000 zł
4 Idea - Lokata nr 1: 6,40%

Kolejny raz muszę przyznać, że spośród lokat kwartalnych jest to na dzień dzisiejszy faktycznie najlepsza lokata gdyż oferta Meritum oraz neoBANKu skierowana jest tylko dla nowych klientów. Zatem kolejny raz lokacie bumerang trzeba przyznać palmę pierwszeństwa.

Skoro faktycznie jest to lokata nr 1 dziś nie będę jej już nazywał lokatą dla naiwnych lecz lokatą nawiedzoną. Nawiedza nas bowiem raz za razem i nic nie wskazuje na to, że się to skończy.

Na zakończenie warto oczywiście przypomnieć, że mimo wszystko w dalszym ciągu bardziej opłaca się ulokować pieniądze na koncie w Millennium, które oferuje 7% do kwoty 25 tys albo w Deutsche bank gdzie dostaniemy nawet 8,10% do kwoty 10 tys.

W Millennium oferta jest ważna do dnia 20 sierpnia. Pewnie wówczas w jakiś poniedziałek znów ukaże się lokata nawiedzona i wówczas będzie sens ją zakładać.

2 komentarze:

 1. witaj
  w millenium oferują lokatę happy hours dająca 7,00% wada to musimy być bardzo czujni bo raz na tydzień otwierają okienko na 3 godziny ale warta jest zachodu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam
   Dzięki za informację. Millennium od pewnego czasu gra na nosie innym bankom bo oferuje dość ciekawe rozwiązania.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...