środa, 18 lipca 2012

Lokata królewska w Alior


Mimo że na blogu przyjąłem zasadę komentowania lokat, które mają minimum 6% to jednak koncentruję się raczej na tych które oferują więcej a nie dokładnie tyle. Po co im  poświęcać specjalny artykuł, skoro wiele lokat oferuje dużo więcej dochodząc lub nawet przekraczając obecnie 7%?

Ale każda reguła ma swoje wyjątki, jeżeli zasłuży sobie czymś szczególnym. A do szczególnych zaliczyć można lokatę w Alior banku, która reklamowana jest już od pewnego czasu a dokładniej od 22 czerwca.

To co wyróżnia tę lokatę to nie tylko fakt, że to jedyna na rynku lokata oferowana na 5 miesięcy oferująca 6% dlatego też w prezentowanym wczoraj rankingu zajmuje w tej kategorii chlubne pierwsze miejsce. Co więc jeszcze ją wyróżnia?

Powiem krótko - reklama. Anglicy mają bardzo dobre powiedzenie w królestwie ślepych jednooki jest królem. Pasuje ono idealnie do omawianej dziś lokaty gdyż Jej Wysokość 6% w reklamie siedzi dumnie na królewskim tronie z jednym okiem.

Jednooki król Alior I Źródło: onet.pl

Kto ślepy i nie widzi innych lepiej oprocentowanych lokat niech bije pokłony i oddawaje hołdy bo dla nich jednooki jest królem. Na dobrą sprawę cyfra sześć ma jedno oko więc potwierdza to fakt, że król to jednooki.

Reklamy potrafią być różne. Ta jest na pewno zabawna. Nazywanie lokaty oferującej 6% królewską jest daleko idącą przesadą. Owszem na tle oferty lokat w samym Alior banku może za taką uchodzić gdyż standardowo bank ten oferuje lokaty oprocentowanie zaledwie w granicach 4-5%.

Jak widać Alior króluje sam sobie. Słuchać tego króla muszą tylko inni aliorowcy.  Co ciekawe Syn Aliora książe Alior Sync oferuje lepszą lokatę bo i dłuższa o miesiąc i lepiej oprocentowana bo na 6,50% i wcale nie reklamuje jej jako lokaty książecej.

Nawet gdyby Alior zdecydował się na swój stary udany trick, polegający na  możliwości zerwania umowy w dowolnym momencie bez utraty odsetek, nie uczyniłby tej lokaty królewską. Bo w królestwie Millennium mamy konto za 7%, a konto jak wiadomo oferuje możliwość jednorazowego zerwania umowy bezkarnie.

Cóż Alior aspiruje do wyższej kultury bankowości a do lokaty królewskiej dodaje partnerowanie koncertom w Łazienkach Królewskich gdzie grają dzieła muzyki klasycznej Mozarta,Verdiego czy Pucciniego.

Ale czy to czyni go w jakimś stopniu królem wśród banków? Oferta gwarancji obniżenia rachunków o jest na pewno godna wyróżnienia co pochwaliłem tutaj, choć jej testowanie nie wypadło tak jak w reklamie o czym pisałem tutaj. Jedynie szybkość dokonywania transakcji nie ma sobie równych to trzeba przyznać i to jest godne króla.

Tylko dlaczego ten tron taki niski?

Lokata w ofercie do końca lipca.

2 komentarze:

 1. Cześć, dlaczego Twoje strony tak wolno działają, przewijają się (tylko ta mi zamula a mam Intel i5)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia, u mnie chodzą płynnie a mam starszy procesor.
   Ale z drugiej strony czyszczę regularnie historię przeglądarki oraz używam raz w tygodniu CCleanera.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...