czwartek, 12 lipca 2012

Lokata elastyczna oferuje 7%


Dziś zaprezentuję High-endową lokatę o jakiej jeszcze do tej pory nie pisałem. Wydawać by się mogło, że wszystko ma swoje granice ale jak widać granice są po to by je przekraczać. Ale jak to mówią Anglicy the sky is the limit.

Omawiamy sobie tutaj różne lokaty i koncentrujemy się na oprocentowaniu, okresie trwania oraz o różnych kruczkach jak w Toyocie czy wykluczeniach jak w neoBANKu. Minimalna kwota wejściowa jest w zasadzie mniej istotna gdyż najczęściej waha się od 200 zł w Eurobanku przez typowe 1.000 zł do góra 10 tys.

10 tysięcy to najczęściej kwota która powoduje, że albo oprocentowanie lokaty jest podnoszone o symboliczne 0,10% jak np. w Eurobanku albo jest wymagane do szczególnych promocji. Okazuje się jednak, że minimalna kwota wejściowa na najzwyklejszą w świecie lokatę wcale nie musi się zatrzymywać na 10 tysiącach.


W dalszym ciągu mamy okazję założyć lokatę prestiżową w Getin oraz VIP w Open gdzie minimalny wymagany zapis wynosił aż 50 tys zł. Szczegóły tych lokat a artykule dostępnym tutaj. To była dość nieprawdopodobna kwota jak na lokatę. Okazuje się jednak, że nie jest to jednak rekordem!

Rekordowa lokata jaką warto odnotować jest lokata elastyczna. Żeby ją założyć musimy posiadać minimum aż 100.000 zł (słownie: stotysięcyzłotych). Absolutny rekord! Ręce składają się do oklasków nawet przy pisaniu tego artykułu.Cóż dostaniemy za taką wypasioną kwotę? Otrzymamy lokatę na zaledwie 7% a więc tyle samo ile na koncie w Millennium. Różnica jednak jest taka, że w Millennium gwarancję takiego oprocentowania mamy tylko do 20 sierpnia a lokata elastyczna będzie trwać o wiele dłużej.

Oto szczegóły: lokata elastyczna to lokata 3 letnia którą oferuje - no kto by inny? - Getin Noble Bank.

A oto kary jeżeli w ciągu tych długich 3 lat się rozmyślimy i postanowimy zerwać tę lokatę:
  • Jeżeli zerwiemy lokatę w ciągu pierwszych 5 miesięcy od daty założenia wówczas utracimy za ten okres wszystkie odsetki
  • Jeżeli zerwiemy lokatę w pierwszym roku trwania lokaty bank pobierze prowizję w wysokości 2% wpłaconej kwoty
  • Jeżeli zerwiemy lokatę po upływie pierwszego roku to bank pobierze prowizję w wysokości 1% wpłaconej kwoty

Jak widać kary są dość restrykcyjne. Strach się bać. Dla osób które posiadają 'niepotrzebne' 100 tysięcy złotych i chcieliby je gdzieś zainwestować radzę rozważyć drugą opcję, którą opisuję na blogu Polak potrafi tutaj. Tam za identyczną kwotę minimalną mamy możliwość zarobku aż do 35%. Warto zobaczyć i porównać. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...