piątek, 6 lipca 2012

Lokata FANTASTYCZNA SIÓDEMKA w neoBANK


Widać gołym okiem wyraźny trend wzrostowy w lokatach. Wzrasta oprocentowanie lokat w bardzo wielu bankach. Skończył się wreszcie festiwal jednego aktora. Getin ma co prawda nową lokatę zwaną Be Green ale szkoda na nią czasu i miejsca na blogu bo oferuje tylko 6,15% podczas gdy konkurencja dochodzi do... 7%!

Odkąd w internecie zaistniał neoBANK czyli mniej więcej od września zeszłego roku, poznaliśmy praktycznie lidera w zakresie krótkoterminowych lokat. Ten bank praktycznie dzieli i rządzi na tym polu. Ale niestety przy licznych ograniczeniach.

Flagowy produkt banku czyli lokata Wysoki Zysk bije na głowę wszystkie możliwe lokaty oferując aż 9% na dwa miesiące i tak jest od samego początku. Poza tym raz za razem bank ten serwuje nam różne klony swojej lokaty onLINE, które też należą do wyróżniających się na rynku.

Niedawno opisywałem dwa takie klony: najpierw poznaliśmy lokatę NA MEDAL, która oferuje 6.4%, niedługo później lokatę MISTRZOWSKI PROCENT z lepszym oprocentowaniem bo 6,6% a w chwili obecnej w ofercie pojawiła się kolejna lokata FANTASTYCZNA SIÓDEMKA jak sama nazwa wskazuje na 7%.A to nowość. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się, że lokaty mogą jeszcze dotrzeć do siódemki, która rok temu była normą. Ale jednak jak widać los lubi płatać także dobre figle. 


W zasadzie lokata powtarza wszystkie schematy typowe dla klonów lokaty onLINE gdyż kolejny raz jest to jej edycja specjalna. Na czym polegają te schematy?
1 Jak wszystkie klony lokaty onLINE jest to lokata 3 miesięczna
2 Po zakończeniu jej trwania odnowi się jako zwykła onLINE na 6%
3 Można praktycznie zakładać ich nieograniczoną ilość
4 Limitem jest kwota milion zł więc tego raczej nie uznajemy za limit
5 Należy założyć konto osobiste lub rachunek techniczny


Tutaj mogę potwierdzić, że założenie jak i likwidacja konta jest bezproblemowe. Jedyną jego wadą jest niestety płatny przelew zewnętrzny w wysokości 0,60 zł. Ważną informacją jest fakt, że minimum do założenia lokaty jest 5.000 zł.


Tyle dobrych wieści czas na złe:
Pierwsza wieść jest najgorsza. Jak każde klony lokaty onLINE są one przeznaczone tylko i wyłącznie dla nowych klientów banku. A bycie nowym klientem oznacza w neoBANKu okres 60 dni od uruchomienia konta lub rachunku z punktu 5.


Druga zła wieść nawet jeśli jesteś już klientem neoBANKu i mieścisz się jeszcze w tych 60 dniach to nie licz na cuda. I tak jesteś na straconej pozycji gdyż bank wprowadza drugie ograniczenie: lokatę może założyć tylko osoba która nie była do wczoraj czyli do 4 lipca klientem neoBANKu.


Jak widzimy mamy bank z ciekawą ofertą, ale strasznie rygorystyczny. Dzieli i rządzi ale niczym Stalin za komuny - tylko dla wybranych. Innymi słowy to bank w którym każdy może mieć tylko swoje 5 minut. 


Mało tego możesz kraść i być ukarany za to przez policję. Dostaniesz wyrok ale zwykle po roku będziesz uniewinniony. W BGŻ możesz założyć kartę kredytową z cashback 5% tylko na okres promocji potem dostaniesz wyrok i oprocentowanie spadnie do 1% ale po pół roku zostaniesz uniewinniony.


W neoBANK będziesz honorowany tylko przez 2 miesiące po czym zostaniesz ukarany brakiem korzystania z jakichkolwiek licznych promocji i  niestety nigdy nie będziesz uniewinniony.13 komentarzy:

 1. Czyli jak wypełniłem wczoraj wniosek o ROR to mogę założyć na 9%, a na 7% już nie tak mam to rozumieć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Skoro wypełniłeś wniosek o ROR to będziesz nowym klientem i możesz przez okres dwóch miesięcy zakładać wszystkie cuda które oni mają.
   Zakazy dotyczą osób którzy są ponad 60 dni. Wówczas stajesz się starym klientem który będzie mógł jedynie założyć standardowe konta.

   Usuń
 2. witam,a co powiesz o koncie oszczednosciowym 24h z DeutscheBanku , oprocentowanie 8,1% dla posiadaczy dbNET do salda o kwocie 10tys, ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Że to zdecydowanie najlepsze konto na rynku. I należy je mieć obowiązkowo. Szczegóły tutaj
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/05/jak-zoptymalizowac-konto-db-810.html

   Usuń
 3. Nie mam żadnego konta w tym banku, autorze blogu jak proponujesz ulokować u nich sporą gotówkę? lokata 7% czy ROR 9% nie bardzo rozumiem jak to jest z tym rorem 9 % bo nie znalazłem info na ten temat... może podasz szczegóły albo linka. Będę wdzięczny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma roru 9% jest tylko lokata WYSOKI ZYSK o której pisałem tutaj
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/02/lokata-wysoki-zysk-na-9-od-srodka.html
   A czy warto ulokować dużą gotówkę? Nie uda się gdyż 9% ma ograniczenie do 10 tys a zamiast zakładać lokatę na 7% bardziej się opłaca konto w Deutsche na 8,10% czy konto w Millennium też na 7%.
   Inne szczegóły podam po przesłaniu zapytania na maila.

   Usuń
  2. Konto w Deutsche też ma ograniczenie do 10 tys bodajże, a ja potrzebuje ulokować większą gotówkę :)

   Usuń
  3. I w millenium też jest limit 7,00% - do kwoty 25.000 zł także pozostaje usadowić środki w FANTASTYCZNĄ SIÓDEMKĘ, a czy jest coś lepszego?

   PS. Super blog będę go odwiedzał.

   Usuń
  4. W przypadku lokowania większej gotówki polecam zainteresowanie się obligacjami korporacyjnymi w ofercie prywatnej. Tutaj jednak istnieje ryzyko dlatego nie piszę o nich na tym blogu lecz na drugim. W razie zainteresowania proszę o kontakt.

   Jeżeli jednak ktoś chce obstawać przy lokatach to trudno będzie wyszukać coś lepszego niż 7%. Tutaj polecam ranking, który publikowałem niedawno http://polakcan.blogspot.com/2012/07/ranking-lokat-lipiec-2012.html

   Usuń
 4. A w jaki sposób zakończyć lokatę po 3 miesiącach skoro się automatycznie odnawia na kolejne okresy 3 miesięczne a opłata za zerwanie to 0,5% (w każdej sytyacji?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu po zakończeniu okresu zrywasz lokatę i po sprawie. Nie ma za to żadnych kar.

   Usuń
 5. Dziwna sprawa bo zlozylem wniosek na konto w neobanku i 7dni minęło i żadnego znaku z ich strony...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakkolwiek nie krytykuję neoBANK to jedno trzeba im przyznać komunikacja z klientem jest rewelacyjna. Zostaw wiadomość na stronie banku to ci oddzwonią po kilku godzinach.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...