piątek, 13 lipca 2012

Ciekawy rekord dla 6,95% na e-lokacie


Czy prezentowane wczoraj 100 tys to już jest ten sky limit wymagany na lokatach?  Czy też są jakieś instytucje, które wymagają więcej, żeby dać dobre oprocentowanie? Okazuje się, że ten limit można jeszcze podwyższyć!

Do tej pory na tym blogu omawialiśmy przede wszystkim najlepsze lokaty bankowe których oprocentowanie wynosiło ponad 6%. Jak wiadomo poza bankami istnieją u nas sławne i liczne SKOKi. Czy więc warto zrobić taki skok w bok?

Wprowadzenie do SKOKów napisałem w artykule Lojalność finansowa nie jest w cenie. To co najbardziej krytykuję w bankach czyli traktowanie nowego klienta z honorami tylko przez kilka pierwszych miesięcy po których nie może on liczyć na żadne produkty promocyjne w SKOKach jest postrzegane dokładnie na odwrót. Im dłużej jesteś tym lepiej dla ciebie.

Przyjrzymy się dziś bliżej ofercie jednemu ze SKOKów, który de facto w roku ubiegłym pozbył się nazwy SKOK i zastąpił ją słowem Kasa. Mowa o Kasie Stefczyka. Nie będziemy analizować szczegółowo ich oferty. Skupimy się tylko na lokacie oferującej do prawie 7%.

Jak zatem wygląda oferta najciekawszych lokat tej instytucji? W Kasie Stefczyka możemy założyć e-lokatę, która w najlepszym przypadku oferuje 6,95% a więc dość dobre oprocentowanie. Czy to dobry wybór czy też kolejne początki fałszywego węża, który w swoich zwojach ukrył różne sztuczki i kruczki?

Do 6,95% ale warunek horrendalny Źródło: Kasa Stefczyka


Zajrzyjmy tam gdzie jest minimum 6%:
6 miesięcy: 5,80% - 6,00%
9 miesięcy: 5,95% - 6,15%
12 miesięcy: 6,10% - 6,30%

A więc nic szczególnego. Pominąłem lokatę kwartalną gdzie oprocentowanie jest w obu przypadkach poniżej wymaganych 6%. Jak się nietrudno domyśleć, każdy dostanie procent podany jako minimalny czyli 5,80% dla półrocznej lokaty 5,95% dla 9ciomiesięcznej i 6,10% dla rocznej.

Co więc należy zrobić aby mieć o 0,20% więcej? Czy tu kryje się jakiś wyrafinowany kruczek? Niestety tak i to iście diabelski. Dostaniemy o 0,20% więcej dla kwoty powyżej... pół miliona złotych czyli 500.000 zł. To dlatego liczby z lewej zaznaczyłem na czerwono.

No więc pobiliśmy kolejny rekord. Wydawało się, że zakładanie czteromiesięcznej lokaty prestiżowej na 6,40% przy wymogu 50 tys. było przesadą. Wczoraj wydawało się, że założenie 3 letniej lokaty elastycznej na 7% przy wymogu 100 tys. było wielką przesadą. 500 tys. to z pewnością bardzo wielka przesada.

Istnieje jeszcze inna opcja. Możemy wybrać oprocentowanie zmienne, wówczas tabela będzie wyglądała ciekawiej:
6 miesięcy: 5,95% - 6,15%
9 miesięcy: 6,15% - 6,35%
12 miesięcy: 6,35% - 6,55%
18 miesięcy: 6,55% - 6,75%
24 miesiące: 6,75% - 6,95%

Wymóg ten sam. Żeby otrzymać podwyższone oprocentowanie musimy mieć pół miliona na zbyciu. Ciekaw jestem czy jest ktoś taki kto skorzystał z takiej opcji.

4 komentarze:

 1. SKOK Wołomin zupełnie bez rozgłosu daje 7,3% na lokacie półrocznej. Żadnych kruczków. Trzeba co prawda założyć konto, ale jest ono przy lokacie zupełnie bezpłatne. Kolejny raz przedłużam już tę lokatę i jestem bardzo zadowolony. Obecnie nazywa się to Lokata Wakacyjna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wołomin wyróznia się z lokatami wśród SKOKów. Byłbym jednak ostrożny z twierdzeniem żadnych kruczków. Bo nie znam SKOKu, który nie pobierałby opłat za swoje konto.

   Usuń
 2. no i lokaty SKOKów nie są o ile mnie pamięć nie myli objęte BFG.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co ci da ten BFG? Skoki też mają zabezpieczenia, co do wolomina to miałem z nimi styczność - WZOROWO jak w mało którym banku.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...