niedziela, 22 lipca 2012

Bankructwo firmy doradztwa finansowego A-Z Finanse


Jeżeli w sierpniu ubiegłego roku mówiło się głównie o olbrzymiej bessie na ociekających czerwienią giełdach to teraz niedźwiedzie szaleją wśród firm. W pierwszym półroczu ogłoszono upadłość aż 416 firm! Szczegóły oraz jakie były powody można przeczytać tutaj.

O bankructwach takich firm jak Budostal-5 czy DSS czy Fojud piszę na blogu Polak potrafi, tutaj rezerwując miejsce na innego typu informacje. Ale bankructwo firmy ze sfery doradztwa finansowego to już temat na tego bloga. W końcu tutaj omawiamy bezpieczne inwestycje a doradztwo finansowe wydaje się być, przynajmniej w teorii, jedną z najbardziej bezpiecznych firm. 

Doradzają w sprawach finansów czyli teoretycznie wiedzą wszystko o finansach najlepiej. Wskazują gdzie inwestować, polecają jakie produkty finansowe wybierać, zachęcają do podpisywania umów i... po prostu bankrutują. Opierając się na zdrowym rozsądku taka sytuacja jet paradoksalna jak bowiem może upaść najlepszy expert?

Jak widać może. Nie chodzi tu o Open Finance czy Expander o których pisałem niejednokrotnie. Upadłość dotyczy firmy A-Z finanse. Po wejściu na stronę uderza motto Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno aby podjąć mądrą decyzję. Czyżby?


Źródło: spółka


Pod mottem widzimy kolejne oferujemy profesjonalne doradztwo finansowe. Kredyty i pożyczki, oszczędzanie i inwestycje oraz ubezpieczenia. Typowy wachlarz usług oferowany przez tego typu instytucje.

I nagle okazuje się, że profesjonalne doradztwo finansowe utraciła płynność finansową. W związku z tym zarząd tej firmy złożył wniosek do wrocławskiego sądu o upadłość układową. Na domiar złego wierzyciele A-Z Finanse złożyli wniosek o upadłość likwidacyjną.

W zasadzie nie śledzę poczynań firma doradztwa finansowego  Lektura dowolnego artykułu dotyczącego Open Finance czy Expander np. Doradco co ja mam teraz zrobić z pieniędzmi zdradza co takiego oni doradzają i dlaczego lepiej trzymać się od tego z daleka.

Choć porady takich firm pozostawiają wiele do życzenia to jednak nie zakładałbym ich bankructwa. Tym bardziej, że w lutym A-Z Finance podpisało porozumienie z Money Makers Expert mające być podstawą do fuzji tych firm a to sugerowało że mocny + mocny = bardzo mocny.

Co ciekawe fuzję obu firm finansował... Dom Maklerski IDM SA. Ten sam, który inwestował w upadłe DSS, PBG czy Sky Club. Do czarnej listy nietrafionych inwestycji dopisuje się teraz A-Z Finance.

Jak tłumaczą to finansiści z firmy? Wiceprezes powiedział:
Złożyliśmy wniosek o upadłość układową by odzyskać stabilność finansową oraz przedstawiliśmy plan naprawczy, który pozwoli spłacić zadłużenie w ratach. Wydaje się, że wierzyciele przystaną na warunki, gdyż wtedy odzyskają część środków.

Część środków.

4 komentarze:

 1. ile razy trzeba powtarzać że nie ma cudownych recept , leków, samochodów w idealnych cenach , tanich kredytów dla każdego itp . odpowiedź brzmi : mądremu nie trzeba powtarzać , a reszcie nie warto ..

  OdpowiedzUsuń
 2. Fuzja Spółki A-Z Finanse miała byc z MoneyExpert a nie Money Makers

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Kiedyś często zaglądałem swego czasu na stronę Money Makers stąd pomyłka.
   Poprawkę naniosłem i bardzo dziękuję za sprostowanie.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...