czwartek, 26 lipca 2012

Lokata hurtowa czyli 6,6% raczej tylko w teorii


Idea ostatnim razem dotrzymała słowa i zgodnie z zapowiedzią 'oferta ważna jeden dzień' faktycznie zdjęła lokatę bumerang po upływie jednego dnia ze swojej strony internetowej. Jej miejsce zajęła lokata hurtowa.

Informacja do 6,6% jest dość zachęcająca do tego, żeby sprawdzić ofertę. Ale po tym jak niedawno Idea zaproponowała założenie lokaty, która zawierała słówko 'do' należy już ostrożniej traktować takie oferty.

Reklamowane dumnie do 7% na lokacie drużynowej dało ostatecznie wynik zaledwie 6,3% gdyż zgłosiło się nieco powyżej 5 tys chętnych. Tabelę można sprawdzić tutaj.

Tym razem owo feralne słówko 'do' nie wymaga czekania na ostateczne podanie faktycznego oprocentowania. Wiadomo z góry jakie niebotyczne warunki należy spełnić aby otrzymać wartość graniczną. Wszystko zawarte jest w poniższej tabeli.
Jak widać warunek otrzymania 6,6% jest zupełnie absurdalny gdyż wymaga zainwestowania aż... miliona złotych! Dla typowych kwot czyli z zakresu tysiąc do 10 tys lokata oferuje zwykłe 6,30%.

Ostatnimi czasy wszystkie banki Leszka Czarneckiego lansują mocno lokaty gdzie po to by otrzymać 6,40% musimy zainwestować minimum to 50 tys złotych. Oto aktualna oferta:
Getin - Lokata Prestiżowa minimum 50 tys (max milion)
Open - Lokata VIP minimum 50 tys (max milion)
Idea - Lokata Hurtowa minimum 50 tys (max 75 tys)

Wszystkie powyższe lokaty są oferowane na 4 miesiące i wszystkie są dostępne tylko do dnia dzisiejszego.

Jakby się zastanowić z punktu widzenia Idei oferowanie lokaty hurtowej czy lokaty drużynowej w których oprocentowanie uzależnione jest od pewnych warunków czy to kwotowych czy ilościowych nie jest głupie. Takie kilkudniowe oferty pełnią rolę testów preferencji, są żywą ankietą dla Idei jaki najniższy poziom oprocentowania jest akceptowany przez klienta. 

A fakt, że lokata prestiżowa oraz lokata VIP pojawiają się już po raz trzeci w ofercie świadczy o tym, że znajdują się tacy którzy te lokaty zakładają gdyż na dobrą sprawę w skali 4 miesięcy to obecnie najlepiej oprocentowane lokaty.

Ofertę lokaty hurtowej wznowiono w dniach 7-9 sierpnia
Przedłużono następnie do 12 sierpnia

Ofertę odnowiono w dniach 21 - 24 sierpnia
Przywrócono w dniach 3 - 5 września (na 3 miesiące)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...