środa, 11 lipca 2012

Czy warto inwestować w Amber Gold


Na blogu Polak potrafi kończę dziś kolejny cykl trzech artykułów o firmie Amber Gold. Dostałem ostatnio maila od czytelniczki tego bloga z zapytaniem co myślę o gdańskiej firmie gdyż piszę bardzo wiele o lokatach a oferty tej firmy nie omawiam.

Do wiadomości wszystkich czytelników podaję informację, że jeśli chcecie znaleźć na blogu komentarz lokat konkretnego banku czy opis jakiejś ciekawej firmy na blogu Polak potrafi wystarczy wpisać odpowiednie zapytanie widoczne pod napisam Szukaj w tym blogu oraz kliknąć przycisk Wyszukaj.Dostaniecie wówczas listę wszystkich wpisów na dany temat. Na obu blogach taka wyszukiwarka jest dostępna w lewym górnym rogu. Wpisanie frazy Amber Gold da na tym blogu tylko jeden wynik, na blogu Polak potrafi o wiele więcej, gdyż tam mówię bardziej o spółkach aniżeli bankach.

Wróćmy jednak do pytania zawartego w tytule posta czy warto inwestować w Amber Gold gdyż jest to jedne z najczęściej zadawanych pytań. Zdania są bardzo podzielone jedni uważają, że to świetna firma dająca znakomite zyski. Inni przestrzegają, że to piramida finansowa, która kiedyś upadnie a wówczas nie będziemy w stanie odzyskać niby gwarantowanych lokat.

Mogę potwierdzić wszystkie pochwały o których piszą ludzie, którzy skorzystali z usług gdańskiej firmy. Owszem obsługa klienta jest znakomita, trudno się wręcz do czegokolwiek przyczepić nawet na siłę. Płatność zawsze w terminie a kilka dni przed końcem lokaty otrzymujemy telefon z zapytaniem co zrobić z lokatą przedłużyć czy po prostu zakończyć.

Mało tego ewenementem jest fakt, że po podniesieniu oprocentowania lokat przedłużenie starej lokaty odbyło się na zasadach nowej a więc oprocentowanie odnowionej lokaty wzrosło! Rzecz niespotykana w przypadku jakiegokolwiek banku, gdzie po zakończeniu lokaty odnowienie zawsze odbywa się na zasadach lokaty standardowej a więc oprocentowanej znacznie gorzej.

Z drugiej strony chcę przestrzec, że powyższe pochwały nie są zachętą do zakładania lokat w Amber Gold. Od samego początku odkąd zacząłem inwestować w tej firmie mam świadomość faktu, że pieniędzy tam ulokowanych mogę nie odzyskać. Jeżeli firma faktycznie okaże się piramidą finansową wówczas pieniądze przepadną ale są to małe kwoty gdyż lokować można od zaledwie 1000 zł na krótkie terminy.

Moje lokaty w Amber Gold pełnią rolę raczej testowania firmy a nie rzeczywistej chęci zysku. Wyniki tego testowania przedstawiam na blogu. Jeżeli chciałbyś ulokować miej świadomość, że gwarancja o której informuje strona internetowa nie pochodzi od niezależnych firm nadzorujących, ale od samego Amber Gold. A to nie jest bez znaczenia.

Zdecydowanie odradzam lokowanie większych kwot. Amber Gold co prawda opublikował kilka dni temu swoje wyniki finansowe o czym pisałem przedwczoraj tutaj oraz rozwija swoją ofertę lokat na dłuższe terminy 8, 12 oraz 18 miesięcy o czym była mowa wczoraj, ale wyniki są jeszcze niepotwierdzone przez biegłego rewidenta a ostrzeżenie KNF przed powierzaniem pieniędzy tej firmie w dalszym ciągu widnieje na stronie ostrzeżeń publicznych.

Jakkolwiek wyniki Amber Gold wyglądają imponująco nie wiadomo w dalszym ciągu jaka część zysku jest przeznaczana w rozwój linii lotniczych OLT. To co jest pewne to fakt, że Amber nie zarabia na kursie złota, które po spektakularnym wzroście w ubiegłym roku w tym roku na pewno nie pokrywa kosztów lokat. Ponadto widać wyraźnie, że Amber nie oszczędza na reklamie a to generuje dodatkowe koszty. Nie mówiąc już o sponsorowaniu najnowszego filmu Andrzeja Wajdy.

Podsumowując wydaje się, że zakładanie bardzo atrakcyjnych lokat w Amber Gold jest w dalszym ciągu dużym ryzykiem. Ale jak dotąd zysk był zawsze wypłacany dokładnie tak jak było w umowie. Dlatego decyzję o inwestycji, każdy powinien podejmować sam.
Warto też mieć na uwadze, że zerwanie umowy przed terminem skutkuje pobraniem prowizji w wysokości 19,5% wartości towaru na dzień zawarcia

Na koniec chciałbym podzielić się bardzo ciekawym spostrzeżeniem. Od niedawna w ramach umowy z Amber Gold mamy możliwość odbioru metalu szlachetnego czyli w tym przypadku złota lub platyny. Szerzej piszę o tym dzisiaj tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...