niedziela, 1 lipca 2012

Lokata warunkowa czyli bajka o zdechłym kocieTrzeba przyznać, że banki upodobały sobie różnej maści zwierzęta. Mamy dumnego lwa w ING, żarłoczną świnię w BGŻ Optima, śpiewającego ptaszka w Millennium, wesołe wiewiórki w BGŻ, ospałe żubry w Pekao i miauczącego kota w Toyocie.

Podobno dawno dawno temu smok wawelski pił, pił, pił wodę w Wiśle aż pękł. W tym roku kot Toyoty jadł, jadł, jadł finansowego torta aż się spasł i w końcu zdechł. Nareszcie bo jego poczynania nie były chwalebne.

Ten żarłoczny pasożyt jeszcze zimą tak ładnie miauczał o lokacie na 7,0%, że jego miauczenie opisałem tutaj. Ale kot jak to kot okazał się fałszywy bo potem haps i z 7,0% zrobiło nam się już tylko 6,5% o czym tutaj. Apetyt podobno rośnie w miarę jedzenia więc finansowy tort wkrótce zmalał do 6,25% a o spasionym kocie przeczytacie w tym miejscu.

W ostatnich dniach mamy istną plagę ciekawych lokat dlatego w natłoku informacji umknęł mi ostatni wyczyn kota. Po ostatnim kęsie z torta finansowego zostało jedynie minimalne 6,0% ale informację o tym zawarłem w aktualizacji rankingu lokat za czerwiec tutaj.

Obżarstwo to jednak poważny grzech więc ukarany kot w końcu zdechł. I teraz nie ma już kota w Toyocie. Za to mamy nową o wiele lepszą lokatę oferującą więcej niż było przed dwoma ostatnimi kęsami kota.

Uwaga na tę lokatę jest warunkowa Źródło: Toyota bank


Co więcej nowa lokata przebija wszystkie opisywane dotąd czyli wszelkiej maści Optimy, mBanki, multiBanki czy Meritum, które zgodnym chórem opiewały chwałę 6,50%. Opisywałem sumiennie wszystkie w ostatnich dniach.

No to mamy wreszcie więcej. Cieszyć się? Hola. Nie jest tak cukierkowo. Bo tak naprawdę to mamy tutaj resztki uczty kota czyli lokatę na 6,0% podwyższoną w promocji "10% więcej odsetek" czyli właśnie o 0,60%. Taka promocja będzie trwać aż do 23 września 2012.
Zatem reklamowane 6,6% jest oprocentowaniem promocyjnym i dotyczy on Planu depozytowego +19 na 13 dni czyli ma warunek założenia zdeponowanie 13 000 zł. Jest jednak małe ale, i to rozczarowujące ale gdyż dotyczy klientów, którzy w trakcie trwania promocji założą lokatę e-Gol.

Nie jest miłe gdy warunkiem skorzystania z dobrej lokaty jest przymusowe skorzystanie z innej mniej ciekawej lokaty. Bo nie ma co ukrywać wymagany e-Gol którego dość skomplikowaną konstrukcję wyjaśniłem tutaj do super atrakcyjnych nie należy. Wymaga zamrożenia aż 7 tys na okres 1 roku na kiepski procent.

Założenie lokaty 6,6% wygląda następująco:
1 Należy najpierw otworzyć konto do obsługi lokat
2 Założyć niechcianą lokatę e-Gol
3 Otworzyć plan depozytowy na 13 dni
4 Dopiero teraz założymy opisywaną dziś lokatę bez kota na 6,6%

Podsumowując 6,6% wygląda nader atrakcyjnie. Ale wymagany do jej założenia e-Gol jest marnej jakości lokatą. W efekcie musimy wyłożyć aż 20 tys z czego 13 tys będzie pracowało na 6,6% a 7 tys poniżej 5% i to przez cały długi rok! Mówiąc krótko - nie warto.

A co warto? Przeczytacie w najnowszym rankingu lokat na lipiec tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...