poniedziałek, 13 sierpnia 2012

100 zł od Meritum na Grouponie100 zł to niezła przynęta na nowego klienta. Tyle właśnie na chwilę obecną Meritum oferuje dla osób, które jakoś nie kwapią się do założenia konta w tym banku. Choć już sama Pierwsza lokata oferująca 8,5% na 3 miesiące  jest wystarczającym powodem, żeby to zrobić.

Jak widać Meritum pozazdrościł skuteczności Alior Sync, który też rozdawał na prawo i lewo 100 zł i zagarnął mnóstwo klienteli w bardo krótkim czasie. Meritum też oferował już kasę za założenie konta o czym pisałem tutaj ale było to jedynie 30 zł czyli raptem jeden obiadek. Dwie osoby już się nie najedzą.

Ale coś za coś. Pamiętamy że Alior Sync ofiarowaną stówę dzielił na pół: 50 zł za założenie konta oraz 50 zł za 3 płatności kartą do konta. Jakie zatem warunki stawia Meritum za ową stówę? Każda oferta jest inna i każda ma inne wymaganie zatem warto poznać je z góry, żeby nie być rozczarowanym.

Po pierwsze trzeba wyłożyć 5 zł za kupon rabatowy, który można zakupić na Groupon. Ten kupon bowiem uprawnia do wzięcia udziału w promocji. Z drugiej strony warunek ten  powoduje, że tak naprawdę możemy na czysto zarobić jedynie 95 zł.

Ciekawa oferta


Po drugie do dnia 31 sierpnia należy założyć konto w Meritum. Służy do tego specjalny wniosek w którym należy podać poprawny kod kuponu rabatowego. Ten warunek jest ważny - jeżeli zgłosicie się do Meritum nic to nie da. Działa tylko za pośrednictwem Groupona.

Trzeci warunek jest nie tyle problemem ile raczej ukłonem w stronę klienta gdyż wymaga założenia najlepszej lokaty 3 miesięcznej! To wielki plus i ten warunek powinien być zaliczany do zalet a nie wad. Ci którzy skusili się tylko reklamą tej lokaty by założyć konto mogą teraz żałować.

Po czwarte i ostatnie trzeba wyrobić sobie kartę i dokonać jedną transakcję. Tego warunku nie było przy poprzedniej promocji która dawała 30 zł. Ale problem to chyba żaden a i czasu jest dużo gdyż czasu na jedną jedyną transakcję jest bardzo dużo. Terminem jest aż 8 listopad 2012. 

Podsumowując oferta jest lepsza od Alior Sync. Dostaniemy co prawda o 5 zł mniej ale mamy tutaj porządną lokatę na 8,5% a nie ochłapy na 6,5%.
Niedużo jest ofert na rynku które bierze się w ciemno. To na pewno jedna z nich gdyż warunki są banalne. Szkoda tylko, że po trzech miesiącach gdy skończy się lokata konto najlepiej zamknąć. 

Aneks - ważne szczegóły które podesłał jeden ze stałych czytelników bloga:

Nawiązując do Twojego artykułu z wczoraj ... założyłem to konto (i tak nosiłem się z tym zamiarem - teraz mam ekstra stówę) :)
Dwie uwagi uzupełniające:
1. Za kupon płacimy 5 PLN, ale jeśli polecimy go komuś i ktoś go kupi - dostajemy 10 PLN ekstra za każda osobę, wiec koszt kuponu się zwraca i jeszcze zarabiamy,
2. Oprócz stówy ekstra podczas wypełniania wniosku pojawia się następująca informacja o podpisaniu umowy w oddziale:
Sposób dostarczenia i miejsce podpisania umowy
Nie czekaj na kuriera i wybierz opcję podpisania umowy w Placówce bankowej a dodatkowo
otrzymasz 30 zł.


Sposób dostarczenia umowy
Kurier
Placówka bankowa
Efekt - oprócz stówy, możemy mieć jeszcze 30 PLN ekstra - tak jak Ty miałeś.
Efektywny zysk z oferty w tym przypadku to 125 PLN - 2 PLN miesięcznej opłaty za kartę, jeśli nie zrobisz na niej 200 PLN obrotu (warunkiem promocji jest założenie karty i 1 transakcja - wówczas karta kosztuje Cię 2 PLN, potem możesz ją zamknąć).

6 komentarzy:

 1. Subskrybuje Twojego bloga i właśnie założyłem te konto w promocji. Dodam od siebie, że jeżeli zamiast wysyłki kurierem umowy pójdziemy podpisać ją w oddziale i dokonamy jednego przelewu dostaniemy 30zł do 21 dni od spełnienia warunków.

  Oraz w getin banku jest lokata na 12% przy założeniu konta które jest bezpłatne przy przelewie min. 750zł miesięcznie, w innym wypadku płacimy 9,99zł. Max. 20000zł

  Sebastian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy mógłbys podać jakiś link do tej lokaty 12%. Patrzyłem w google, na stronie getin banku i online, niestety nic nie moge znaleźć. Z góry dziękuję.

   Usuń
 2. Cytat: "... jak informowałem wczoraj standardem w PSB jest 7%."
  oraz drugi cytat ze strony PBS: "Jednocześnie informujemy, że dobiega końca czas promocji e-lokaty mobilnej. LOKATY MOŻNA ZAKŁADAĆ TYLKO DO 13 SIERPNIA 2012r."
  http://www.pbsciechanow.pl/redir,index?wiecej=1157&wiecej_news=1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacja w PSB pojawiła się dzisiaj. Dziękuję za uwagę.

   Usuń
  2. Od 14 sierpnia lokata funkcjonuje nadal ale pod inną nazwą - jako niebieska.

   Usuń
 3. Ale ta lokata to tylko do 5tys. zł szkoda gadać, alior ma przynajmniej więcej.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...