sobota, 11 sierpnia 2012

Lokata na otwarcie - 7%


Noble bank to instytucja, która swoją ofertę kieruje do zamożnego klienta. W końcu słowo Noble znaczy szlachetny zatem w ofercie mamy nie tylko lokaty zwane tutaj depozytami, ale także plany inwestycyjne, akcje, rynek depozytowy oraz  przede wszystkim asset & wealth management, concierge oraz transfer międzypokoleniowy. 

Co to jest asset management tłumaczyłem już tutaj. Idea jednak jest taka, że oferta adresowana jest do wyższych sfer a sam bank jest określany jako bank na pokolenia. Ma to sugerować dziedzictwo, które znamy z czasów panowania dynastii królewskich.

Niedawno prezentowałem lokatę elastyczną gdzie minimalna wymagana kwota wynosiła 100 tys zł. Skoro oferta adresowana jest do wyższych sfer to suma na wejściu nie wydaje się już taka zaporowa. Ale dla nowicjuszy przygotowano właśnie nową ofertę i wymagania są mniejsze.

Lokata na otwarcie została zaprezentowana z okazji  premiery nowej usługi bankowości internetowej. Bankowość wyższych sfer już nie odbywa się w kuluarach niedostępnych dla oczu zwykłych ludzi. Teraz jest już dostępna przez internet. Jakie są jej wymogi?Lokata na otwarcie to depozyt zarezerwowany tylko i wyłącznie dla nowych użytkowników ROR z internetową obsługą. Jej okres trwania jest typowy czyli kwartalny i oczywiście nie wiąże się z żadnym innym produktem.

Ma ona także ograniczenia tak górne jak i dolne:
Minimum lokaty: 50.000 zł
Maksimum lokty 100.000 zł
Przy czym Noble Bank zastrzega sobie, że ze względu na wyjątkową atrakcyjność oprocentowania można założyć tylko jedną taką lokatę.

W przypadku zerwania umowy przed terminem jej trwania zachodzą dwa warianty
  • utrata odsetek jeżeli zerwano w ciągu pierwszego miesiąca jej trwania
  • obniżenie oprocentowania do 1% dla okresu dłuższego niż jeden miesiąc

Jak widać jest to odpowiednik Lokaty na start w Getin banku czy Pierwszej lokaty w Meritum. Zastanawiające jest jednak to, że odpowiednik ten oferuje mimo wszystko mniejsze oprocentowanie. Należy jednak wziąć poprawkę na to, że lokata na start trwa tylko 2 miesiące a lokata z kuponem ma dość restrykcyjne ograniczenia kwotowe o czym tutaj.

Jak widać Noble Bank nie rozpieszcza swoich protegowanych. Gdyby wczuć się w rolę biznesmena można poczuć się urażonym, że jego inwestycje są traktowane z nieco mniejszymi honorami od konkurencji.

Tym bardziej, że w chwili obecnej mamy u Maratończyka 7,13% z minimum 500 zł? A to nawet nie konkurencja tylko zwykły Getin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...