wtorek, 28 sierpnia 2012

Lokata dla zwierzaków w BOŚ


Choć blog istnieje już od dość dawna i opisuje większość lokat godnych uwagi nigdy nie było tutaj miejsca na Bank Ochrony Środowiska. Trochę to dziwne, gdyż zaplecze dydaktyczne tego banku jest bardzo dobre ale nie przekłada się to jakoś na dobrą ofertę.

Ale sprawa wygląda podobnie do mBanku. Tam też zaplecze dydaktyczne jest dość dobre, choć w warstwie merytorycznej już nie na takim poziomie jak w BOŚ. Ale oba banki ofertę lokat mają bardzo przeciętną czym przypominają mądrego profesora, który pogubił się w swoich uczonych dywagacjach i oddalił od świata zapominając co ludzie lubią najbardziej.

mBank tylko jednorazowo wychylił się z tłumu i to na krótką chwilę. Teraz wychyla się  BOŚ bo w ofercie nareszcie pojawiła się lokata powyżej 6% czego jak dotąd w tym roku jeszcze nie było, wystarczy spojrzeć na rankingi publikowane 2 razy w miesiącu. Najnowszy produkt nazywa się EkoLokata i jest dość oryginalna.

Rewelacji z oprocentowaniem żadnej nie ma. Ot 6,20% na pół roku co dałoby mu w rankingu lokat sześciomiesięcznych 6 miejsce. Rewelacją jest fakt, że BOŚ ma lokatę o której warto pisać. A to już coś.

Źródło: BOŚ


Oto parametry lokaty:
Oprocentowanie: 6,20%
Okres: 6 miesięcy
Minimum: 1.000 zł
Maksimum: brak
Ograniczenia: tylko nowe środki względem dnia 8 sierpnia 2012

Słowem przeciętniak ale wśród dobrych lokat. Dla niecierpliwych, którzy będą musieli zerwać lokatę w trakcie jej trwania informacja:
 • zerwanie do 3 miesięcy - utrata odsetek
 • zerwanie po 3 miesiącach - oprocentowanie 4%

Oczywiście należy pamiętać że 4% nie uchroni cię przed inflacją. W lipcu inflacja była na poziomie 4% więc teoretycznie wydaje się, iż ta lokata ochroni nasze fundusze. Nie ochroni. Należy zawsze pamiętać, że oprocentowanie jest brutto a więc na rękę dostaniemy zaledwie 3,24% a więc będziemy stratni. A nie po to zakładamy lokaty, żeby tracić.

Jeden z zagrożonych gatunków zwierzaków Źródło: BÓŚ

BOŚ jak sama nazwa wskazuje ma chronić środowisko. Za tę lokatę bank będzie wspierał zagrożone gatunki zwierząt. I przekaże na ten cel 2 zł od każdego depozytu. To właśnie oznacza reklamowane Zyskuj podwójnie. Pieniądze mają tam trafić tam gdzie zagłosują internauci. 

A więc możemy teraz być nie tylko ciułaczami ale i sponsorami zarazem.

Lokata czynna do 16 września 2012.


3 komentarze:

 1. A gdzie jest ten rakning lokat o którym piszesz?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początku miesiąca na Polak potrafi
   http://polakcan.blogspot.com/2012/08/ranking-lokat-sierpien-2012.html
   A w połowie miesiąca akturalizacja na tym blogu
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/08/aktualny-ranking-lokat-sierpien-2012.html
   Wystarczy użyć wyszukiwarki z lewym górnym rogu i wpisać Ranking lokat sierpień.

   Usuń
 2. "Nie po to zakładamy lokaty, żeby tracić" - ale też nie po to zakładamy lokaty, by je zrywać..

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...