piątek, 24 sierpnia 2012

Lokata im więcej tym lepiej


Wyjątkowo odroczymy o jeden dzień omawianie lokaty z oprocentowaniem na 12% o której pisałem wczoraj, gdyż ta oferta jest ważna aż do odwołania więc jeszcze pewnie potrwa. Wszystko za sprawą nowej oferty w Getin online, która trwa tylko do dziś. Przynajmniej według zapewnień Getin.

Open dalej bawi się autkami i za przejażdżkę, która kosztuje minimum 500 zł zapłaci nam 6,40% ale dopiero po 3 miesiącach. Pisałem już o tym w poniedziałek a Open bawi tymi autkami w lokacie na wyścigi się do dziś. Getin przestał bawić się autkami i zaczął się bawić klockami lego. 

Na czym ta zabawa klockami polega? Jest banalnie prosta gdyż tylko na policzeniu ile kasy mamy do dyspozycji i pokombinowaniu ile opłaci się dać dla Getin na 5 miesięcy. Bo im więcej damy tym większy domek zbudujemy czyli tym więcej kasy dostaniemy. Coś jak lokata hurtowa w Idei.


Źródło: Getin

Co ciekawe górna granica w obu przypadkach jest taka sama 6,60%. Ale tym razem to Getin ma lepszą ofertę co już warto odnotować bo zwykle jest na odwrót. Dlaczego? Bo piramida Idei rozciąga się od 6,30% do 6,60% a wierzchołek będzie nasz dopiero wówczas gdy ulokujemy... milion złotych. Tabela do wglądu tutaj.

Getin nie jest tak okrutny. Tutaj piramida rozciąga się od 6,40%, a więc od wyższego poziomu, do 6,60%. I za wierzchołek, który jest najsmaczniejszy boć to wisieńka przecie, żąda sobie 'tylko' 50.000 zł Za tę kwotę w Idei możemy dostać zaledwie 6,40%.Jak widać braciszkowie sobie dogryzają. Wniosek z tego: im więcej tym lepiej byle nie hurtowo. Warto porównywać oferty, gdyż dzisiejszy przypadek pokazuje jak różne mogą być oblicza braciszków. Ale czy w normalnej rodzinie jest inaczej?

Na marginesie przypomnę, że jeżeli pojawia się nowa promocyjna oferta, która była już wcześniej, wówczas dodaję jedną linijkę na końcu artykułu o tym, że ofertę wznowiono w dniach XYZ. Przykład możecie zobaczyć tutaj.

UWAGA:
Bardzo istotny jest tutaj sposób naliczania odsetek. Getin informuje, że:
Oprocentowanie każdej kolejnej Lokaty, zakładanej przez Klienta, jest odrębnie naliczane w zależności od wysokości kapitału.

Oferta zabawy w klocki lego w Getin ważna tylko do dziś czyli 24 sierpnia.
Ofertę przedłużono do 27 sierpnia.

4 komentarze:

 1. Dużo słów i przenośni, mało treści.
  Nie piszesz, bo pewnie nawet się nad tym nie zastanawiałeś, jakie będzie oprocentowanie wszystkich lokat, jeśli ich suma wyniesie np. 60.000 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od kwoty 50 tys oprocentowanie wyniesie 6,60% czyli dla każdej kwoty większej jak
   60.000 zł
   70.000 zł
   i każdej następnej będzie w dalszym ciągu 6,60% czyli 5,35%. Nie jest to rzecz oczywista?

   Usuń
  2. No właśnie, oprocentowanie tej lokaty jest progowe, przy czym - co istotne, acz nieoczywiste - wyższe oprocentowanie dotyczy jedynie wartości wkładu powyżej progu, a nie całej ulokowanej kwoty.

   Usuń
 2. Nieprawda! Jeśli założymy 2 lokaty po 20tys., to mamy na każdej 6,5%; jeśli jedną na 40tys. - 6,55%. Chodzi o to, że do wyznaczenia oprocentowania nie sumuje się wszystkich lokat, tylko ustala dla każdej indywidualnie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...