poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Lokata poniedziałkowa, elastyczna, na wyścigi czyli kolejny atak trojaczków


Jeżeli na rynku Forex bliźniacy zawsze mają wschód słońca w nocy z niedzieli na poniedziałek, to na rynku lokat swój atak zwykle zaczynają trojaczki Czarneckiego. Dzisiejszej nocy kolejny raz byliśmy tego świadkiem oto raport bitwy.

Idea ma dziwny zwyczaj co pewien czas w poniedziałek raczyć nas lokatą poniedziałkową. To lokata, która pojawia się dość często i zawsze tylko i wyłącznie tego dnia i co więcej najczęściej z nadejściem wtorku znika. Zresztą jest reklamowana jako oferta ważna tylko jeden dzień choć nie jest to regułą.

Na blogu często nazywam ją lokatą bumerang lub lokatą nawiedzoną. Idea twardo obstaje przy nazwie lokata nr 1 i na dzień dzisiejszy oferuje za nią 6,50% na okres 3 kwartałów miesięcy. Dopóki z rynku nie zniknie Pierwsza lokata w Meritum na 8,50% lokata poniedziałkowa będzie posądzana o strojenie niesmacznych żartów. A nic nie zapowiada zmiany sztandarowej oferty Meritum.

Lokata poniedziałkowa to nie jedyna nowość, która pojawiła się dzisiaj. Co zatem jeszcze nawiedziło nas tym razem? Oczywiście braciszkowie.Brum, brum. Bliźniacy Getin oraz Open Onlinowie znów bawią się autkami:) I to tymi wyścigowymi. Ale trzeba to przyznać, że kiepskie to wyścigi skoro na liczniku nie mają tyle ile lokata poniedziałkowa choć także trwać będą przez 3 miesiące.

Bliźniacy swoje autka wyposażyli w licznik na którym widnieje 6,40% a więc o 0,10% mniej niż ich nawiedzony brat bawiący się bumerangami. Zaletą tych lokat jest to że nie mają żadnych haczyków ani żadnych gwiazdek czy drobnych maczków.A na poważnie mamy dziś w ofercie starych znajomych i jak zwykle Idea oferuje odrobinę lepszą ofertę od bliźniaków. Do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić bo stało się to już normą.

Co ciekawe w międzyczasie w Idei na stałe zagościła lokata elastyczna. To kolejna lokata kwartalna ale pomniejszona o kolejne 0,10% czyli oferująca 6,30%


To dobrze, że ta ostatnia lokata jest na stałe. To oznacza, że promocyjne lokaty muszą oferować nieco więcej. I na dzień dzisiejszy nie trzeba mieć 50.000 żeby dostać 6,50%.

3 komentarze:

 1. "lokata nr 1 (...) na okres 3 kwartałów" na okres 3 miesięcy a nie 3 kwartałów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jasne. Takie są skutki pisania artykułów o drugiej nad ranem.
   Dzięki za info. Poprawkę naniosłem.

   Usuń
 2. A millenium sie posypało http://www.bankmillennium.pl/pl/klienci-indywidualni/produkty-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe/ 3,8% to nawet alior daje więcej.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...