środa, 15 sierpnia 2012

Lokata super perfekcyjna


Natura lubi cykliczność. Co odeszło na pewno wróci znów. W Getin banku też obserwujemy cykle. Ale jeśli cykle natury są uporządkowane i stałe to cykle Getinu są dzikie i chaotyczne. Ma to swój urok bo nigdy nie wiadomo czym nas zaskoczy ten bank o wielu różnych obliczach.

Dlaczego różnych? Wielu ludzi krytykuje go za podejrzane produkty spośród których najgłośniejszy to kwartalny profit choć nie tylko on spowodował powstanie grupy wrobieni w getin. To na pewno ciemna strona Getinu.

Na tym blogu skupiamy się na jasnej stronie Getinu gdyż lokaty, trzeba to przyznać, należą od lat do czołówki a ich zakładanie jak dotąd są zupełnie bezpieczne. Bank można lubić lub nie ale pieniądze nie są czułe na właściciela one lubią się mnożyć. A w środowisku lokatowym Getin mnożą się szybciej niż w PKO czy innych bankach skąpcach. 

Jakie więc teraz środowisko do rozmnażania pieniędzy przygotował Getin? On sam nazywa je perfekcyjne. A skoro tak twierdzi to trzeba go skrytykować bo nazwa jak zwykle jest zbyt szumna. Perfekcyjne to jest w PBS w Getin jest jedynie dobrze.

Lokata perfekcyjna była już oferowana niedawno i komentowałem ją tutaj. Ale tym razem o dziwo nazwa została taka sama a parametry się zmieniły. Więc w zasadzie jest to dość dziwne posunięcie gdyż logicznie rzecz biorąc lokata powinna być nazywana inaczej.

Ciekawa lokata... Źródło: getinonline.pl


Jakie są więc najnowsze parametry? Zamiast 6,40% mamy teraz 6,50% a okres trwania z 4 miesięcy wydłużono do 6 miesięcy. Więc w zasadzie mamy tutaj to co oferuje Alior Sync - ofertę dobrą, ale nie bardzo dobrą. Już Alior Senior oferuje lepszą. 

Jedyną rzeczą która przypomina lokatę perfekcyjna starej daty są udziwnione oczekiwania typu tylko nowe środki według stanu na 1 sierpnia 2012 (ostatnio było 1 czerwca 2012) i to od razu zaznacza ulokowane razem w Getin online oraz Open online! Czyli jawnie przyznaje się do bliźniaka.

A bliźniak jest podobny jak dwie krople wody. Tę samą lokatę nazywa Super jakby było cokolwiek superowe i też przyznaje się do konszachtów z bliźniakiem zaznaczając, że 6,50% dotyczy nowych środków Getino-Openowskich . 

... ale nic poza tym Źródło: openonline.pl


Niczym surowy sędzia uzurpator tak bliźniacy Getin jak i Open grożą, że ich tatuś Getin Noble Bank sprawdzi saldo klienta 20 sierpnia i będzie sprawdzać do 24 sierpnia. Kto kombinował i miał jakieś środki w Getin lub Online a wypłacił w sierpniu wówczas spotka go kara obniżenia oprocentowania lokaty do 6%. Szóstki nie zaznaczam jednak na czerwono gdyż mieści się jeszcze w opłacalnej normie.

Przypomnę też że w przeciwieństwie do standardowych lokat w których mamy 14 dni na dokonanie wpłaty tutaj mamy tylko 3 dni na ulokowanie środków. 

Oferta ważna do 17 sierpnia 2012

3 komentarze:

 1. Rolowanie lokat czeka mnie dopiero we wrześniu i szczerze powiem, iż wnikliwie obecnych ofert GO & OO nie przeglądałem, dlatego wpis powyższy nieco mnie uświadomił. Widać, że wzięli się za "optymalizację" swoich produktów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A co powiecie o PBS Ciechanów oferują 7%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem o niej tutaj.
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/08/atrakcyjna-oferta-lokat-w-pbs.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...