sobota, 18 sierpnia 2012

Meritum znów podwyższa oprocentowanie lokat


Meritum bank lubi zaskakiwać nas raz za razem dobrą ofertą lokat. Niestety po kilku dniach ta oferta staje się już mniej atrakcyjna. Zresztą ów feralny dzień zwykle jest podawany. Ostatnim razem przypadł on na 12 sierpnia. 

Na szczęście po kilku dniach a dokładniej już 14 sierpnia oferta została wznowiona i znów możemy zakładać lokaty z maksymalnym oprocentowaniem do 6,60%. Można z tego wysnuć wniosek że ludzie zakładają lokaty przy promocyjnej ofercie a przestają je zakładać gdy promocja się kończy. Stąd bardziej się opłaci mieć ją dłużej w ofercie.

Przyjrzymy się zatem raz jeszcze najnowszej ofercie. Pomijam lokaty wymagające minimum 100 tys zł. Taka kwota powoduje podwyższenie oprocentowania o 0,10% więc na pewno nie jest to warte zachodu.

Meritum Zysku w Internecie - minimum 3.000 zł
6 miesięcy - 6,50%
12 miesięcy - 6,20%Jak widać niestety zniknęły lokaty 9 miesięczne o których pisałem całkiem niedawno. Warto tutaj zaznaczyć że powyższe lokaty nie wymagają zakładania konta. Choć te i tak warto założyć skoro za to są dodatkowe premie. PIsałem o tym w artykule 100 zł od Meritum.

Lokata Meritum Zysku w Internecie posiada też zmienne oprocentowanie oparte o WIBOR są to jednak lokaty 2 oraz 3 letnie oto ich stawki


Tutaj jednak zdecydowanie wygrywa rywal Meritum czyli bank FM. Tam też są lokaty dwu oraz trzyletnie ale tam do WIBOR6M dodawane są marże w wysokości odpowiednio 1,20% oraz 1,40%. Szczegóły tej oferty oraz ile to wynosi w porównaniu do lokat  znajdziecie tutaj.

Jest jeszcze trzecia opcja tej lokaty. Możemy negocjować cenę i zakładać lokatę na okres od tygodnia aż po 1095 dni. Ale cena za obrady i negocjacje jest zaporowa gdyż wynosi aż 250 tys. Za tę kwotę kupicie praktycznie każdą obligacje dowolnej firmy w ofercie publicznej. 

A przecież teraz wystarczy na obligacje raptem 20 tys o czym pisałem wczoraj. Czy nawet zaledwie 1 tys o czym pisałem w poniedziałek. Należy tutaj jednak zapoznać się z zabezpieczeniem gdyż nie gwarantuje go BFG gwarantowane jest na inne sposoby. Najważniejsze, że jest w czym wybierać i oferty nie są złe.

2 komentarze:

  1. Za 250 tys. to kupisz nieruchomość, a nawet dzisiaj przy tych "spadkach" cen opłaca się to zrobić, nieruchomość to zawsze coś, a nie jakieś niepewne obligacje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Negocjować można już od 10000, czy ktoś próbował już może tej opcji ? Ile można wynegocjować powyżej opisywanego tutaj 6,2/6,3% na lokacie rocznej?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...