poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Lokata na długi poniedziałek 6,50%


Jest poniedziałek, najmniej lubiany dzień w tygodniu przez Polaków. Co to może oznaczać? Oczywiście latające nawiedzone bumerangi z napisem oferta ważna tyko jeden dzień. Rzecz przewidywalna niczym kolejny brutalny poniedziałek.

W zasadzie powinienem o tym napisać jako krótka adnotacja na końcu poprzedniego artykułu o Lokacie nr 1 - oferta ważna także w dniu 27 sierpnia, tak jak to robiłem na przykład w przypadku lokaty hurtowej tutaj.

Jest jednak jedna dość istotna różnica dla której piszę o tym dziś. Do tej pory praktycznie zawsze lokata nr 1 była lokatą kwartalną. I jak powiedziałem ostatnim razem dopóki będzie kwartalną nie ma szans na bycie faktycznie liderem bo tu niepodzielnym królem jest Pierwsza Lokata Meritum gdzie mamy 8,5%.

No i proszę skoro lokaty kwartalne to za wysokie progi dla Idei, która zawojowała lokatę jednomiesięczną swoją ósmą odsłoną kuponem gdzie straszy konkurencję magiczną 10%, to bank zmienił kurs i teraz zaoferował nam lokatę bumerang na 6 miesięcy!


Czyli wróć w poniedziałek Źródło: Idea Bank

W dalszym ciągu nie jest to prawdziwa lokata nr 1, gdyż w ofercie lokat półrocznych mamy obecnie Lokatę Standardową Internetową w Meritum która oferuje nam 6,60%. A takich co zaoferują 6,50% na taki okres jest więcej chętnych: FM, Alior Sync, inna lokata w Meritum zwana Meritum Zysku w Internecie.

W reklamie lokaty czytamy: Załóż tę lokatę! Nie przegap tej okazji! Pytanie tylko jaka to okazja skoro to samo dostaniemy w wielu innych miejscach. Okazja przecież z definicji ma być wyjątkowa.

I pytanie drugie po co się wysilać na kwotę 100 tys by dobić do oprocentowania 6,50% na lokacie hurtowej czynnej w pozostałe dni tygodnia skoro wiadomo od początku, że zawsze bumerang wróci do nas w któryś z kolejnych poniedziałków. A tutaj od dłuższego czasu mamy na liczniku 6,50%.

Tyle że od dziś to już dwa razy dłuższy poniedziałek. Czyli niestety już mniej atrakcyjna lokata.

Lokata wróciła i została przedłużona do 29 sierpnia.

1 komentarz:

  1. Środki ulokowane w banku na lokacie są bezpieczne, bo objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. http://www.comperia.pl/uwaznie-z-lokatami-w-bankach-mozna-nie-zarobic-tyle-ile-sie-oczekuje-cz-1.html. Nie należy jednak zapominać o roztropności przy wyborze depozytu, bo banki w przekazach reklamowych czy informacyjnych mogą nie mówić całej prawdy, a tylko jej najkorzystniejszą część.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...