piątek, 10 sierpnia 2012

Lokaty z nagrodami na blisko milion zlotych


Popularność lokat nie słabnie a sposoby na skuszenie klientów stają się coraz bardziej wyszukane. Przypomnę chociażby loterię w Credit Agricole o której pisałem tutaj. Wysokie oprocentowanie to dziś za mało trzeba zaoferować coś więcej, żeby skusić klienta. Na przykład... samochód za lokatę:)

Do tej pory nie pisałem jeszcze o Spółdzielczej Grupie Bankowej gdyż po prostu nie było wiele informacji na temat tego podmiotu. W okresie wakacyjnym jednak zaczęła się ostra promocja lokat z... losowaniem nagród a tych jest wiele do wygrania.

Co ciekawe lokaty promocyjne dotyczą tych najczęściej wybieranych przez klientów czyli na kwartał oraz pół roku. Minimalna kwota to 500 zł co jest dość nietypowe dla lokat przy czym warto tutaj podkreślić, że za każde 500 zł dostaje się 1 los za lokatę 3 miesięczną.

Jak się można domyślać lokata 6 miesięczna skoro jest dwa razy dłuższa da 2 losy za tę samą kwotę. Przy czym do wygrania są nagrody wartości sięgającej niemal milion zł! (dokładnie 950 000zł). Co dokładniej można wygrać widać na poniższym obrazku:


Tyle nagród za zwykłą lokatę Źródło sgb.pl


Jak widać bank jest bardzo hojny. W sumie bowiem rozdaje aż 885 nagród w tym 6 samochodów.

Źródło: sgb.pl

Nie jest znane oprocentowanie lokat więc należy sądzić, że nie będzie zbyt atrakcyjne. Według informacji na stronie sgb oprocentowanie ustalane jest przez banki które biorą udział w promocji. A jest ich bardzo wiele praktycznie w całej Polsce.

Nie muszę chyba dodawać, że warunkiem udziału w losowaniu jest brak zerwania lokaty w trakcie jej trwania. Losowanie nagród odbędzie się dopiero 29 kwietnia 2013.

W promocji bierze udział 65 oddziałów oferujących lokaty 3 oraz 6 miesięczne oraz 83 oddziały oferujące lokaty tylko półroczne. Pełna lista takich banków znajduje się pod tym linkiem.

Ciekawe jest jakim cudem jest to opłacalne dla banku, żeby rozdać nagrody warte niemal milion złotych i jeszcze zapłacić odsetki na zakończenie lokat? Hmmm, może wkrótce doczekamy się lokat za które będą oferowane domy? Mogą to być np. 4x jednopiętrowe oraz parterówka z ogrodem.
 
Sama promocja trwa do 12 października 2012
Loteria potrwa jeszcze rok aż do 8 sierpnia 2013

2 komentarze:

  1. Widać jak nas banki okradają na lokatach, niezły zarobek mają.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak bank może reklamować lokatę nie podając jej oprocentowania? Przecież to jest chore

    Pozdrawiam
    http://luckyrichman.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...