niedziela, 12 sierpnia 2012

Atrakcyjna oferta lokat w PBS


Wczoraj prezentowałem lokatę na otwarcie, która daje 7% ALE trzeba mieć 50 tys co dla wielu ludzi będzie zaporą. Jako alternatywę przypomniałem maratończyka który oferuje nawet więcej bo 7,13% ALE współczesny Filippides musi przebiec całe 42 miesiące żeby tyle dostać, a niech tylko padnie po drodze od razu za potknięcie dostanie karę w wysokości 25%. Szczegóły tutaj.

Czyli co? Żeby mieć 7% to zawsze będziemy musieli patrzeć na przeklęte słowo ALE i spełniać kolejne warunki? Czy może mamy liczyć na szczęście i założyć sobie lokatę w SGB licząc na wygranie nagrody? Nagród jest dużo i to jakie kto nie widział niech zajrzy pod ten link. Ale loteria to nie nagroda ale tylko jej możliwość czyli coś na kształt lokaty strukturyzowanej.

Zamiast spełniać wydumane warunki Getin czy liczyć na uśmiech losu który często okazuje się szyderczy bo uśmiecha się do kogoś innego wystarczy się dobrze rozejrzeć. Najlepiej w jakimś egzotycznym banku. Takim gdzie po prostu dostaniemy 7% za tysiaka.

Jest taki bank. I to wcale nie nowy.


Mowa o Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie. Dziś oczywiście miejscowość nie gra roli jeżeli bank ma stronę internetową. Chociaż gwoli prawdy mieć to pewnie ma każdy, ale niestety nie każdy umożliwia zakładanie konta czy lokaty. 

Wracając do konkretów w tym właśnie banku dostaniecie 7% bez żadnego ale. Bez niebotycznej kwoty minimalnej, diabelnie długiego czasu oczekiwania, konieczności zbierania drużyny, która musi mieć kilkadziesiąt tysięcy osób, bez zakładania dodatkowej niekorzystnej lokaty.

Bez żadnych haczyków! Źródło: pbs


Po prostu uczciwie za minimum 1000 zł tak jak na standardowej lokacie. Nie ma także jakichś drastycznych ograniczeń. Meritum dla przykładu za 7% wyznacza granicę 10 tys, tutaj owszem jest granica ale bardzo bezpieczna bo 200 tys.

Jedyną wadą jest fakt, że likwidacja przed terminem skutkuje spadkiem oprocentowania do zaledwie 0,05%. Malutko ale trzeba przyznać, że okres trwania 3 miesiące jet na tyle krótki, że bardzo łatwy do spełnienia.

Reklama oczywiście wzięta z kosmosu. Za 7% trudno wyjechać na Hawaje, prażyć się na słońcu usadowiony na leżaku nad morzem i sprawdzać na laptopie czy pieniądze pracują. Ważne jednak, że są jeszcze banki które oferują to co powinno być normą.

Warto też podkreślić, że PBS ma w ofercie inne lokaty już nie tak atrakcyjne ale na tle banków standardowych godne uwagi. Lokata roczna dla przykładu zajęłaby 1 miejsce w rankingu gdyż na chwilę obecną najlepszą ofertę ma Santander, który oferuje 6,40%. Tutaj dostaniecie diabelskie trzy szóstki 6,66%.

Rzadko się zdarza, żebym mógł pochwalić lokatę. Ale opisywana dziś na pewno zasługuje na szczególną uwagę. Tym bardziej, że po zgłoszeniu mamy aż 14 dni na wpłatę środków. Słowem istna gratka dla zwolenników lokat. Tym bardziej, że kończy się powoli raj w Millennium.

Uwaga: oferta ważna tylko do 13 sierpnia
Od 14 sierpnia funkcjonuje jako e-lokata niebieska i wciąż oferuje 7%!

17 komentarzy:

 1. Niestety tę lokatę można założyć tylko jako automatycznie odnawialną. Podczas składania wniosku przez internet nie można wybrać opcji nieodnawiania, a nie wiadomo na jakich warunkach zostanie odnowiona za 3 miesiące. Zwykle można wybrać taką opcję, wtedy po 3 miesiącach kasa wraca z odsetkami, nie trzeba nic robić. Tu trzeba będzie pamiętać o ew. zerwaniu tuż po odnowieniu na kolejny okres. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest problem? Wystarczy ustawić alarm w komórce na dany dzień kiedy kończy się lokata i sprawdzić na jakich zasadach lokata się odnowiła.
   Jeżeli za 3 miesiące będą nowe inne a lepsze oferty to po prostu zerwiesz nową lokatę praktycznie nic nie tracąc i założysz sobie gdzieś indziej.

   Usuń
 2. To zawsze min. 1 dzien roboczy straconych odsetek (plus weekend). Byc moze telefonicznie mozna wczesniej zmienic na nieodnawialne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna riposta.
   Podpowiem zatem, że aby tego uniknąć jest na to sposób. Lokatę należy zerwać z samego rana a potem wykorzystując godziny sesji eliksir tak rozdysponować gotówką, żeby tego dnia nie stracić. W ciągu jednego dnia spokojnie zrobisz do 3 przelewów między bankami. Zwykle jednak udaje się zrobić tylko 2.

   Usuń
  2. A co do komentarza +weekend to staraj się zakładać lokatę tak aby jej koniec nie przypadał na sobotę lub niedzielę gdyż wówczas jesteś uziemiony (choć nie zawsze). Wówczas nigdy nie stracisz ani jednego dnia na odsetki.

   Usuń
 3. Jak lokata skończy się w poniedziałek to i tak masz dzień zwłoki bo cały poniedziałek a może nawet wtorek będzie wykonywany przelew (ale uwaga słuszna), po neobanku który dawał 7% ta lokata jest teraz najlepsza na rynku (a wielkie banki śpią i nic nie robią).

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli jak założę 13 sierpnia lokatę to 13 listopada mi się kończy i 14 mogę dokonać przelewu do innego banku, tak? Dziwne trochę postępowanie banku, że nie pozwala zaznaczyć, że po lokacie pieniądze mają wrócić na konto podane przy zakładaniu (ciekawe ile kosztuje przelew i jak to się odbywa?).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zakładałem dotąd lokat w PBS więc trudno mi udzielić odpowiedzi. Ale jeżeli skończyłaby mi się lokata w Idei na przykład 13 listopada i odnowiła mi się ze starego 7,50% na nowy 4,05% dokonywałem modyfikacji o godzinie 6 rano zrywając lokatę i przelewając ją do Eurobanku.
   Przelew dochodzi tam zawsze przed południem więc z powodzeniem mogłem teraz dysponować gotówką i przelewać ją na konto w Millennium na 7% lub kupować np obligacje za 11% wszystko oczywiście w obrębie jednego dnia.
   Zresztą można było od razu podać konto w Millennium a potem jedynie przelać z Dobrego Konta na oszczędnościowe. W każdym przypadku nie tracisz ani jednego dnia na odsetkach.

   Usuń
 5. Zakładał ktoś lokaty w tym banku, JEST BEZPIECZNY?

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapytałem w infolinii: w dniu kapitalizacji lub 1-2 dni wcześniej można telefonicznie zmienić lokatę na nieodnawialną. Nie można przez internet, jedynie telefonicznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam pytanie jesli mam konto oszczednosciowe w millennium te na 7 % i wyplace z niego pieniadze przed koncem miesiaca aby ulokowac je w tej lokacie( bo jak wiadomo promocja w millennium konczy sie 20 sierpnia) to strace wszystkie odsetki za sierpien czy otrzymam je za tyle dni prze ile pieniadze byly na tym koncie??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pieniądze powinny zostać naliczone. Nawet jeżeli pieniądze są przez jeden dzień na koncie bank nalicza na koniec odsetki za ten dzień.
   Taka właśnie jest przewaga konta nad lokatą. Trzeba jednak pilnować czy nie było już jakiejś wypłaty w sierpniu bo jeśli tak, to za kolejną wypłatę bank pobierze sobie 7,50 zł a szkoda by było tej opłaty za nic.

   Usuń
 8. Orientujesz się czy oprocentowanie jest zmienne bo chyba 7% się nie uzyskuje na 3 miesiące. Jak to wygląda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed 13 sierpnia o ile pamiętam było to oprocentowanie stałe. W chwili obecnej jest oferowana lokata niebieska na 7% i jest to niestety oprocentowanie zmienne.

   Usuń
 9. e-lokata niebieska ma oprocentowanie zmienne uzależnione od... decyzji zarządu. Nie jest to produkt np. stopa referencyjna + 2,25%. Tyle się dowiedziałem na infolinii. W regulaminie nie ma żadnych informacji na ten temat.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Jutro artykuł na ten temat z dokładnym omówieniem zagrożenia jakie niesie założenie tej lokaty oraz w jaki sposób zmieniane jest oprocentowanie.

   Usuń
 10. Jako ciekawostka, lokata przedłuża się na tych samych warunkach (taką informację dostałem telefonicznie w PBS)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...