poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Podwyżki lokat w Meritum oraz FM


W  ofertach lokat niektórych banków zaczyna być dostrzegalna pewna prawidłowość. Zwykle na początku miesiąca banki te podnoszą oprocentowanie lokat, najczęściej nieznacznie ale zawsze w górę. Niestety nowa oferta trwa zaledwie kilka dni. A potem  niepostrzeżenie wracają do starej oferty.

Na blogu informuję praktycznie tylko o podwyżkach gdyż one mogą być ciekawe dla wielu ludzi, którzy upodobali sobie tę drogę oszczędzania i wybierają przynajmniej najciekawsze oferty rynkowe lub przynajmniej te, które oferują powyżej 6%.

A podwyżki są. Tyle że to taka musztarda po obiedzie gdyż poprzedzone obniżkami. Do tego musimy się niestety przyzwyczaić czy to się nam podoba czy nie. A nie podoba na pewno. O ile więc polepszyły się oferty banków, które dają zarobić nieco więcej niż inflację?

Jako pierwsze podwyżki zaproponował FM bank. Oto aktualna oferta
3 miesiące - 6,10% (+0,05%)
4 miesiące - 6,20% (+0,10%)
6 miesięcy - 6,25%
9 miesięcy - 6,30% (+0,10%)
12 miesięcy - 6,30% (+0,10%)

A więc jedynie półroczna lokata pozostała bez zmian. Co ciekawe nie jest opłacalne zakładanie lokaty dwuletniej, gdyż oprocentowanie wynosi już tylko 6,15% (wzrost o 0,05%)

Zaraz po modyfikacji w FM swoją ofertę także podrasował Meritum bank. Oba banki idą łeb w łeb w walce o klienta i trzeba naprawdę porównać obie oferty gdyż nie można jednoznacznie określić, który z nich oferuje lepsze oferty.

Tyle tylko za minimum 100 tys. Źródło: Meritum bank
Meritum bank ma bogatszą ofertę gdyż mamy tutaj podział na lokaty internetowe i zakładane oddziale gdzie minimum to tysiąc zł oraz meritum zysku gdzie wymagane jest minimum 3 tysiące zł.

Lokata standardowa internetowa - minimum 1.000 zł:
3 miesiące - 6,00% (+0,30%)
6 miesięcy - 6,20%
9 miesięcy - 6,50% - nowość

Lokata standardowa w oddziale - minimum 1.000 zł
6 miesięcy - 6,00%
9 miesięcy - 6,20% - nowość
12 miesięcy - 6,10%

Meritum Zysku w internecie - minimum 3.000 zł
6 miesięcy - 6,10%
9 miesięcy - 6,40% - nowość
12 miesięcy - 6,20%

Jak widać w każdym przypadkach w Meritum bank najbardziej atrakcyjne są lokaty na trzy kwartały, które przedtem nie były dostępne w ofercie. Co ciekawe lokata na 9 miesięcy w każdym przypadku jest bardziej atrakcyjna od rocznej co jest dość nietypowym posunięciem.

Porównując ofertę obu banków wyraźnie widać, że na krótsze okresy lepszą ofertę ma FM ale przy rozważaniu dłuższego deponowania środków finansowych bardziej opłaca się skorzystać z usług Meritum.

Oferta Meritum ważna tylko do 12 sierpnia.

2 komentarze:

 1. Dziś w Millennium w godzinach od 13:00 do 16:00 Happy Hours zakładając lokatę można podnieść oprocentowanie o 2% i pewnie z tego skorzystam zakładając lokatę na 93 dni.
  Może w Meritum pojawi się znowu promocja na wyższe oprocentowanie zakładając lokatę w placówce, ostatnim razem informowali klientów wysyłając smsa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informowali w piątek wysyłając smsa.
   "Szukasz dobrej lokaty? 6,2%na 9 m-cy już od 3.000 zł. Czekamy na ciebie w placówce Meritum Banku"
   Dotyczyło to opisywanej dziś oferty.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...