piątek, 3 sierpnia 2012

Lokata PRO na 6,50% pod nowymi warunkami


I znów tylko Idea dba o w miarę ciekawą ofertę lokat i co więcej zaczyna być słowna. Lokata numer 1 reklamowana jako ważna tylko 1 dzień faktycznie znika po upływie 24 godzin, ale zostaje za to zastąpiona nowym zamiennikiem.

Tym zamiennikiem od kilku dni jest nowa lokata o nazwie PRO. I co więcej jest lepiej oprocentowana od poprzedniczki czyli sztandarowego numero uno. A skoro lepiej to należy się spodziewać, że musi być obwarowana nowymi warunkami.

Taka jest twarda zasada w biznesie - coś za coś. Damy ci więcej jeżeli dasz nam więcej. Najczęściej Idea wymyśla dwa warunki: albo należy przynieść bardzo dużo kasy co było widoczne na ostatniej lokacie hurtowej, albo zebrać mnóstwo ludzi co było widać na lokacie drużynowej.

Na lokacie PRO na której mamy możliwość założyć lokatę zaledwie 4 miesięczną za przyzwoite 6,50%, widzimy, że jest jeszcze inny warunek. I nie jest to warunek bycia nowym klientem gdyż ten warunek dalej dotyczy lokaty z kuponem. A więc jaki?

Warunkiem założenia lokaty PRO jest ulokowanie wyłącznie nowych środków w Idei. Przy czym brane jest pod uwagę stan środków pieniężnych na dzień 20 lipca tego roku. Czyli jeżeli skończyła Ci się lokata po tym dniu np. 21 lipca i wycofałeś pieniądze to tej lokaty już nie założysz.

Warunek ten jest bardzo zrozumiały. 5 miesięcy temu Idea oferowała ostatnie lokaty bezbelkowe o nazwie Tax Free i właśnie po dniu 20 lipca one się kończyły. Pisałem o tym tutaj.

Jeżeli zatem mieliście lokaty Tax Free to dla Was Idea zaoferuje teraz tylko 6% na lokacie PRO. A to już jest mniej ciekawa oferta. Na ten sam okres  w Getin online założycie lokatę Be Green na 6.15%, w FM założycie lokatę na 6,20%, a w Getin oddział lokatę zyskowną na 6,40%.

Co ciekawe dotychczasowych klientów Idea informuje, że stan środków na dzień 20 lipca można zobaczyć w zakładce 'Wiadomości z banku' już po zalogowaniu się na swoje konto. Tak nie jest to żadna zakładka ale zwykła wiadomość, która wygląda tak:Jako ciekawostkę powiem, że kończyły mi się lokaty akurat dnia 20 oraz 22 lipca. Podany stan konta pomija lokaty, które kończyły się dokładnie 20 lipca ale oczywiście zawiera już te, które zakończyły się dwa dni później.

Oferta ważna do 6 sierpnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...