piątek, 17 sierpnia 2012

Teraz zarabia się na Amber Gold


Jeżeli firma Amber Gold przestaje już oficjalnie zarabiać bo upada ,to okazuje się, że wówczas można zarabiać na upadłej firmie. A chętnych jest bez liku od prawników po... wróżki.

W chwili obecnej dowiadujemy się jak wyglądał upadek firmy oczami pracowników firmy. Już w czerwcu Marcin Plichta przestał płacić swoim pracownikom szykując się do upadku firmy. O tym jak świat zaczął się walić od czerwca przez częste zmiany kont, przez zakaz zakupu materiałów biurowych, blokady kart paliwowych pracownikom Amber Gold dowiadujemy się z artykułu tutaj

Tam czytamy jak się zaczął palić grunt pod nogami: skończyły się wpłaty składek na ZUS, wypłaty za delegacje czy nadgodziny. Nie płacono też kontrahentom. Co ciekawe działo się to niejawnie. Nikt pracowników nie poinformował, że oto od dziś ZUS jest nieopłacony czy od dziś brak jest opieki medycznej. W efekcie za wizytę u lekarza trzeba było zapłacić.

Wiem doskonale co czuli pracownicy gdyż do niedawana sam pracowałem w miejscu w którym wiedziałem, że przeznaczone jest do likwidacji. I żadnych informacji jawnych nie dostawałem. Wszystko było zarządzane odgórnie a wszelkich informacji dowiadywałem się z mediów. To wielka nerwówka ale przekrętów z odcinaniem ZUSu czy braku płatności nie było.

W momencie gdy wszystko się już posypało, pojawili się ludzie którzy chcą zarobić na upadku Amber Gold. Teraz rozkręcają się nowe interesy. Poza kancelariami prawnymi, spośród których jedna próbowała nawet przemycić informację o swoich namiarach w komentarzach na moim blogu:

Kancelaria (...) skutecznie odzyskuje pieniądze - główny powód : posiadamy wiedzę o majątku przypisanym do Amber Gold oraz pana Plichty zatem komornik łatwo i szybko wyegzekwuje należność . Proszę zwrócić uwagę że cieżar wskazania majątku i by dokonać na nim zabezpieczenia roszczeń a następnie windykacji leży po stronie powoda tj. wnioskującego o nakaz zapłaty . MY MAMY PRECYZYJNE NAMIARY na nieprzepisany jeszcze majątek naszego bohatera i jego złotej firmy . Żadnych przedpłat ; po skutecznym wykonaniu zlecenia proponujemy 10 proc. od odzyskanych pieniędzy , ale oczywiście to do negocjacji . Spróbuj - Amber z własnej woli NIGDY NIKOMU nie odda złotówki

Poza nimi istnieją całe rzesze innych sępów głodnych zysku. Oto przykładowa lista chętnych porad na temat co biedni klienci Amber Gold powinni dziś zrobić:
  • Tarocistka za wróżby dotyczące Amber Gold weźmie 150 zł.
  • Wróżka za godzinę lekcyjna wróżby na temat firmy AG weźmie 100 zł
  • Jedno pytanie za e-wróżbę wyniesie 30 zł
  • 15 klątw voodoo kosztuje 20 zł
  • Najtaniej wyniesie zwykły sms bo tylko 7 zł.
Nie podaję nigdy kwoty typu 19,99 gdyż zawsze zaokrąglam do pełnych sum. Szczegółowy artykuł na ten kontrowersyjny temat znajdziecie na o dziwo dość dobrym portalu finansowym bankier:)

Głupiec czyli pierwsza karta tarota Źródło: wikipedia

Wracając do wątku, który prowadziłem do niedawna przypomnę, że dla klientów gorzej jest gdy Amber Gold zlikwiduje spółkę niż gdyby wniosek o upadłość złożył klient firmy. Tymczasem wczoraj dowiedzieliśmy się za pośrednictwem Dziennika Gazeta Prawna, że znalazł się ktoś kto taki wniosek złożył.

Jeżeli okaże się to prawdą wówczas wszelkie transakcje będą teraz przeprowadzane pod nadzorem sądu. Teoretycznie ma to zablokować szefom Amber Gold przemycanie pieniędzy. Ale owo przemycanie miało miejsce jeszcze w marcu a więc niemal pół roku temu. I pewnie trwało przez kolejne miesiące a nasiliło się w ostatnich miesiącach.

Wygląda na to że Marcin Plichta jest bardzo dobrze obeznany z prawem. Nic dziwnego operując taką ilością gotówki miał zapewne okazję skorzystania z porad najlepszych prawników. Pytanie właściwsze wydaje się ile jeszcze uda się uratować a ile już przepadło? Bo wygląda na to że Amber Gold ma aspiracje zostać drugą bursztynową komnatą.

Eldorado Amber Gold się definitywnie skończyło. Kto zdążył wyjść bez szwanku przed nagonką może się tylko cieszyć. W poszukiwaniu nowych atrakcyjnych i całkowicie legalnych form inwestowania warto zajrzeć teraz tutaj.

Ciąg dalszy: Majątek Amber Gold już wyparował

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...