czwartek, 30 sierpnia 2012

12% od Open czyli pułapki co krok


W Getin okazało się, że malutki szczegół może przekreślić szansę na uzyskanie zysku z lokaty na 12%. Wystarczy wykonać niewłaściwą formę wpłaty i już jesteśmy uziemieni a bank zaciera łapki. To rodzi podejrzenia, że podobne pułapki będą czyhać w Open skoro oba należą do jednej stajni.

Co ciekawe w Getin musimy założyć konto ror a dopiero potem mamy prawo do założenia lokaty. W Open jest na odwrót najpierw zakładamy lokatę przynętę a potem musimy założyć konto ror. Tak jest o wiele bardziej niebezpiecznie, gdyż jak się za chwilę przekonamy tutaj mamy całą masę pułapek .

Po pierwsze mamy 2 miesiące na wpłatę na ror. Odliczanie zaczyna się od momentu złożenia pierwszej dyspozycji założenia lokaty. Brzmi pokrętnie więc wyjaśnię raz jeszcze. Możesz założyć dwie lokaty na przykład dziś na 5 tys i za tydzień na 5 tys. Składamy zamówienie dziś a wpłaty dokonujemy po dwóch tygodniach.

Pytanie która data jest wiążąca?

Oczywiście ta najwcześniejsza czyli kiedy zamówiliśmy tę lokatę (=złożyliśmy dyspozycję) a nie kiedy wpłaciliśmy pieniądze jak dyktuje logika. Jeżeli dziś powiemy chcę założyć lokatę to od tego momentu mamy 2 miesiące kalendarzowe na pierwszą wpłatę 1.000 zł na konto optymalne.

Ten warunek jest powiedzmy intuicyjny. Mniej intuicyjne są kary za otwarcie Konta Optymalnego! Jak czytamy w punkcie 12 regulaminu w sekcji VI - Zasady promocji tylko utrzymanie konta przez dwa lata czyli wpłaty 1000 zł + zakupy za 400 zł co miesiąc czynią go bezpłatnym. Jeżeli zerwiemy umowę w trakcie dwóch lat czekają nas poniższe kary za otwarcie konta:
:
Coś dla kombinatorów Źródło: Open onlne


Jak widać musimy wytrwać do końca. Często jestem pytany co będzie, jeśli zerwę konto po skończeniu lokaty czyli po trzech miesiącach? Jak widać dostaniemy karę w wysokości ponad 100 zł, która zaksięguje się na koncie.Czyli będziemy na minusie a w tym momencie bank ma prawo już naciągać nas na pułapki kredytowania.

To nie wszystko ponadto za brak płatności kartą w danym miesiącu lub jeśli zakupy kartą nie będą wynosiły minimum 400 zł zapłacimy 5 zł opłaty za konto. To jeszcze może być zrozumiałe ale zupełnie niezrozumiałe jest nieuznawanie zablokowania lub zastrzeżenia karty. W takim przypadku także zostanie naliczona opłata - taki zapis istnieje w punkcie VI - 9.

To nie wszystkie pułapki jakich doszukałem się w regulaminie ale wydaje mi się, że to już wystarczająca ilość, żeby poważnie się zastanowić po co się pchać w takie....  niech każdy sam wstawi sobie tutaj epitet wedle własnego uznania.

4 komentarze:

 1. Edmund Rostocki30 sierpnia 2012 07:51

  Dziękuję za kolejną analizę. Czyta się ciekawie a wnioski z lektury są bardzo przejrzyste.

  Operując mikroskopijnym kapitałem wychodzi na to, że najlepsza opcja to zwykłe konto w DeutscheBank. Kiedy mamy świadomość pułpaki w postaci jednego przelewu bezpłatnego na wewnętrzny ROR, możemy trochę przeczekać.
  A coś czuję, że promocja potrwa do końca 2012.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to tylko fragment analizy.
   A konto w Deutsche to już legenda i oby promocja trwała jak najdłużej.

   Usuń
 2. czyli potwierdza się ze getin i przyległosci to tacy sami naciagacze jak amber, tyle ze z błogosławieństwem KNF :))) - to aluzja do podobnych form 'karania' w 'produktach' getin (lokaty z ubezpieczeniem na przezycie czy cos w tym stylu, niedawno gazeta pisała o stratach 30%)

  jak zakładalem lokate w Idea (tez getin), to ich cwaniak chciał mi cos podobnego wcisnąć i to na 'piekne' oczy, bo jak zapytałem się o jakies dane, materiały, by móc policzyć w domu, to powiedział, że to tylko oferta dla mnie i nie mają nic drukowanego :))))

  faktycznie dbNet jest mało problematyczny - polecam takze do sprawdzenia Neobank (bank spóldzielczy z gwarancjami BFG), tam dla nowych tez jest 9% do 10tys, ale na 2 miesiace, wpływ 800PLN (chyba tylko przez 2 miesiace lokaty)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta lokata na 9% opisana była tutaj
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/02/lokata-wysoki-zysk-na-9-od-srodka.html
   Fakt całkiem przyjemna chociaż neobank ma archaiczne opłaty za przelewy.
   Co do produktów, które trzeba trzeba przeżyć, a właściwie dożyć, to lepiej trzymać się od nich z dala jeżeli chcesz żyć spokojnie. Czyhają na każdym kroku i to nie tylko w Getinopodobnych tworach.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...