wtorek, 18 grudnia 2012

Alior Sync na grouponie segreguje klientów


Wczorajsze komentarze wskazują, że coś faktycznie lokaty stają się coraz mniej popularne a ludzie szukają czegoś ciekawszego. A więc dziś na blogu Polak potrafi 2 najnowsza informacja o raczej rzadko spotykanych obligacjach o stałym kuponie, który uniezależni inwestora od szalejącej finansowej zawieruchy, która już trwa i jak wiemy trwać będzie.

Tutaj zaś omówimy sobie krótko najnowszą ofertę groupona. Z tego kanału dystrybucji korzystają zazwyczaj cyklicznie tylko kilka banków. Jedną z najczęściej wracających ofert jest promocja konta w Alior Sync, który kolejny raz wychwala swoją kartę pozwalającą na 5% cashback za internetowe zakupy oraz oferuje jak zwykle 50 zł premii.

Ponieważ oferta była omawiana wielokrotnie podam tylko skrótowo najważniejsze fakty, daty oraz informację czy ci co zamknęli już konto mogą liczyć na ponowną premięNa gwiazdkę kasy nie dostaniesz Źródło: groupon

Po pierwsze w ofercie groupona mamy ewidentny błąd. Czytamy tam do 17 grudnia załóż konto osobiste w Alior Sync. Natomiast po otworzeniu regulaminu promocji dowiadujemy się, że wniosek o rachunek możemy założyć od 17 grudnia kiedy promocja się zaczęła do 1 stycznia 2013. Oczywiście musimy użyć w tym celu linka znajdującego się na kuponie.

Po drugie do 20 stycznia a więc jeszcze ponad miesiąc czasu jest na dokonanie przynajmniej jednej płatności kartą. Na tym kończą się warunki, jak widać banalnie proste.

Na premię czyli na 50 zł czekać nam przyjdzie do 8 lutego. Zostanie ona zaksięgowana na koncie przy czym oferta skierowana jest tylko do nowych klientów Alior Sync. Tutaj należałoby zapytać co to znaczy nowy klient - czy to ten kto nigdy dotąd  nie korzystał z Alior Sync czy też ten kto nie ma konta w Aliorku na chwilę obecną a może wrócić by być nowym klientem.

Niestety ważna jest opcja pierwsza czyli dotyczy osób, które nigdy przedtem nie brały  udziału w Promocji i nie posiadały żadnego rachunku ror w klonie Aliora. Nie ma zatem furtki i pewnie w kolejnych promocjach też ich nie będzie. Faworyzowani są jak zwykle źółtodzioby i nowicjusze.

Zastanawiające jest czy warto zatem pisać o kolejnych ofertach tego banku na grouponie. ING w niedawnej problematycznej ofercie nie robił takiej segregacji i pozwalał starym klientom wrócić na stare śmieci. Alior-syn  nie jest tak pobłażliwy a na dodatek pogarsza swoją ofertę.

15 komentarzy:

 1. Meritum daje 100zł dla pierwszych 1000 osób. Oferta pojawiła się 5 godzin temu na FB. Decyduje kolejność zgłoszeń, wymagania to 1000zł przelew i machniecie kartą. Poszło 16 dopiero.

  https://www.facebook.com/meritumbank

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam tę informację - niedawno złożyłem wniosek.
   Jutro będzie na PP2 artykuł na ten temat. Mam nadzieję, że jeszcze oferta będzie aktualna.

   Usuń
 2. Jak prze facebooka to już dziękuję, nędza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam numer referencyjny XXX/20121218/5XX to jestem osobą 5XX np. 541-szą (zmyślone) i otrzymam 100zł premii? Jakie macie numery w tym pdf "wniosek"? Bo to chyba mówi ile już zeszło 0 + 999 = daje 1000 osób.

  OdpowiedzUsuń
 4. Potwierdzam, że Sync dotrzymał słowa i zakładając konto na jesieni z groupona zarobiłem te 50 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja potwierdzam wypłatę ING w wysokości 200 zł za promocję groupona oraz o dziwo uznanie reklamacji oraz zwrot naliczonych odsetek karnych.

   Usuń
  2. A kiedy spełniłeś warunki bo ja dopiero teraz. Ogólnie z banków premii wychodzi mi dziś 1950zł/1000zł zaklepane/wypłacone - koszta oczywiście +- 100zł.

   Usuń
  3. Jeżeli pytanie skierowane jest do mnie to ostatnią płatność która przekroczyła wymagane 1000 zł zrobiłem 19 listopada, zaksięgowano ją w 3 dni później. Premię naliczono 17 grudnia.
   Twoje premie są fajne, zależy jednak czego dotyczą.

   Usuń
  4. Takich ofert jak powyżej i omawiana w komentarzach.

   Usuń
 5. Ja też 17 grudnia dostałam 200 zł premii od ING, a ostatnią wymaganą transakcję zrobiłam pod koniec listopada. A przy zakładaniu konta miałam problemy, musiałam dokończyć procedurę w oddziale, bo netowo nie przechodziło i nie byłam pewna, czy wszystko zagra... A jednak się udało :)
  Kolejny raz dziękuję autorowi bloga za cenne wskazówki i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Identycznie było w moim przypadku, też wybrałem się do banku celem dokończania procedury właściwego zakładania konta.
   Ciesze się, że porady są pomocne i mam nadzieję że kolejne też będą.
   Pozdrawiam również:)

   Usuń
 6. Jak widać banki szukają pieniędzy. Nie ma się co dziwić, że ciągle kontynuują tę promocję. Ale nie ukrywam, że mam teraz zakodowane, aby każdą taką okazję dokładnie sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 7. SYNC daje tez 50PLN za 'konto' wirtualnego kartora (nalezy raz chyba wymienic waluty0, ale niestety jak zwykle TYLKO dla nowych

  OdpowiedzUsuń
 8. Na grouponie znalazłem taką informację: "Oferta skierowana jest tylko do nowych klientów Alior Banku i Alior Sync". Mam konto w zwykłym Aliorze, ale nie w Syncu - czy też mogę otrzymać premię?

  OdpowiedzUsuń
 9. Orientuję się ktoś czy można połączyć ofertę z Groupona z nowym programem polecającym AS, o którym informują od kilku dni w serwisie transakcyjnym? (polecam.sync.pl)

  Z tym, że w grouponowym regulaminie AS jest taki zapis:
  „2. Promocja nie łączy się z innymi promocjami, ofertami specjalnymi oraz programami rekomendacyjnymi Alior
  Banku. ”
  Więc raczej to się nie załapie, chociaż kto wie, niby w regulaminie poleceń nic nie ma o Grouponach.
  Ale najprawdopodobniej linki nie będą się zgadzać i tyle. Więc jedna premia sama się wykluczy...

  Co o tym sądzi autor bloga?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...