wtorek, 11 grudnia 2012

Lokata limitowana oraz śnieżna czyli kto tu jest bałwanem


Porobiło się już oj porobiło. Getin z Open zaczynają zachwalać lokaty, które mają raptem zaledwie 5,60% reklamując jako takie co to za trzy miesiące... zasypią(?) Cię zyskiem. Przypruszyć może owszem przez co lokaty te zwana u Getinka śnieżną z bałwanem (kto nim będzie?) a u Openka pod choinkę.

Swoją drogą bardzo ciekawa jest zachęta tego drugiego: nie kupuj żonie czy siostrze kolejnych perfum a mężowi lub bratu kolejnej koszuli. Podaruj im wysoko (?) oprocentowany prezent lokatę pod choinkę. Skąd oni biorą takie ciekawe pomysły na nieciekawe lokaty?

Żona co zna się co nieco na finansach, która dostanie pod choinkę jedną z powyższych lokat powie pewnie mężowi, że to bałwan i to taki co tkwi w reklamie lokaty. Bo w tym samym czasie w Idea bank kochany mężuś mógł ulokować kasę znacznie lepiej.Biedny ten, kto kupi taki prezent... Źródło: getin online


Idea zawsze chadza własnymi drogami i jak widać jeszcze trzyma poziom. Wczoraj pisałem o bardzo ciekawej lokacie z tabletem czy jak kto woli na odwrót, dziś omawiam ją pod kątem opłacalności na PP2. A kolejną ofertą jest lokata limitowana. Cóż to takiego?

To lokata o przyzwoitym na dziś oprocentowaniu wynoszącym 6,30%. I to oczywiście stałym. Dziś bardziej niż kiedykolwiek dotąd należy sprawdzać czy lokata ma oprocentowanie stałe czy zmienne. Wszystko bowiem leci drastycznie w dół lepiej więc nie ryzykować i nie dawać furtki bankowi, który chętnie z niej skorzysta.


...chyba, że żona nie zna tej oferty Źródło: idea


Okres trwania to 5 miesięcy a więc całkiem sympatyczny okres. Niestety mamy tutaj ograniczenie górne, nie możemy ulokować sobie tyle ile nam się podoba, górnym ograniczeniem jest kwota 20.000 zł a więc tyle samo ile na Ping Pongu.

Drugim limitem, boć w końcu to limitowana edycja jest, jest ograniczenie liczby osób które mogą ją założyć. Może być ich 5000 a więc raczej niewiele. Gdyby oferentem był Getinek można by przypuszczać, że będą dodawani kolejni jak w lokacie na wyścigi, gdzie po każdym wyczerpaniu lokat, znów pojawiały się kolejne serie dla nowych osób

Idea jest bardziej słowna, więc należy przypuszczać, że 5000 to 5000 i koniec. 

A co z biednym mężem, który kupił bałwana a nie drogowskaz? Zawsze może powiedzieć, że to była lokata limitowana dla tylko dla 5 tys ludzi a on w tym czasie zakupy robił pod choinkę. Oby nie było tam bałwanków.

Uwaga na koniec - lokata limitowana rozeszła się niczym ciepłe bułeczki w ciągu jednego dnia zastąpiła ją De Luxe która też ważna jest tylko jeden dzień, która oferuje niewiele mniej bo 6,2%, więc wciąż artykuł jako całość w kwestii bałwanka jest dalej aktualny, tyle że minimalna wymagana kwota to 25 tys.

4 komentarze:

 1. Bank BPH ma dla swoich klientów nową propozycję: 11% lokatę w pakietach.
  Co sądzić o tej lokacie ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka dni temu odebrałem telefon od konsultanta Idea Banku. Zaproponował mi lokatę połączoną z ubezpieczeniem na życie i dożycie w TU Europa informując, że jest to oferta dla wybranych klientów.
  Parametry lokaty:
  - Nazwa lokaty: Lokata Idealna Plus
  - Minimalna kwota lokaty/ubezpieczenia: 20000 zł
  - Okres lokaty: 180 dni
  - Rodzaj i wysokość oprocentowania: Stałe 6,4 %
  Lokata w systemie bankowości elektronicznej będzie widniała jako lokata z oprocentowaniem 0,10 %, jednakże otrzymałbym z TU Europa listowne potwierdzenie zawartego ubezpieczenie z gwarantowanym zyskiem obliczony dla zainwestowanej kwoty. Dla 20000 zł odsetki wynosiłyby ok. 518 zł i podobno będzie taki zapis w otrzymanym certyfikacie.
  Czy ktoś spotkał się z podobną ofertą ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ja rowniez otrzymalem bardzo zblizona oferte jakis czas temu. Lokata Idealna Plus 180 na okres 180 dni z oprocentowaniem 5,508% netto (6,8% brutto) i kwota min 18600zl. Skorzystalem z niej, lecz musialem wymienic kilka emaili z konsultantem celem wyjasnien. Finalnie otrzymalem certyfikat na ktorym jest podana kwota odsetek. Konczy mi sie w maju 2013. Czy otrzymam obiecane odsetki? Zobaczymy.

   Usuń
  2. Oferta ta była już kilkakrotnie omawiana jako lokata w kuluarach. Na początku oferowano ją jako 7,50% wystarczy wpisać w wyszukiwarce blogowej hasło lokata idealna plus. Zawiera tez dużo komentarzy zajrzyj np. do poniższego linku:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/09/lokata-idealna-plus-oferowana-jest.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...