poniedziałek, 3 grudnia 2012

Mikołaje rozdają pieniądze czyli lokaty mikołajkowe
Jak było do przewidzenia obok lokat świątecznych w grudniu będą się pojawiały lokaty mikołajkowe. To już bowiem niemal tradycja, że różne święta czy pseudoświęta są okazją do oferowania promocyjnych ofert.

Tym razem banki z grupy Leszka Czarneckiego poszły na całość bowiem wszystkie trzy jednym chórem zaoferowały lokatę o takiej samej nazwie - mikołajkowej. Nawet Idea chodząca zazwyczaj swoimi drogami tym razem przyłączyła się do bliźniaków.

Spójrzmy zatem dokładniej cóż to za prezenty przynosi nam Mikołaj w tym roku.
Na szczęście wszystkie mikołajkowe prezenty są na granicy, którą blog niniejszy wyznaczył czyli oferują 6% lub więcej a więc innymi słowy jest o czym pisać. Jak się można spodziewać Idea ma najciekawsze rozwiązanie, którego dawno już nie widzieliśmy z serii im więcej tym lepiej.


Mikołaj zwykle nosi duże wory prezentów za friko. Idea niestety nie jest bezinteresownym Mikołajem. Da nam większy prezent tylko wówczas, jeżeli zapłacimy za ów prezent więcej. I tak mając minimum 1000 zł możemy dostać:
6.00% za kwoty do 25.000 zł
6,10% za kwoty do 50.000 zł
6,20% za kwoty do 100.000 zł
6,30% za ulokowanie powyżej 100.000 zł

Źródło: idea

Hmm. Jeżeli ktoś wypatrywał cały rok tego mikołaja może czuć się teraz nieco zawiedziony, gdyż obecnie bez mikołaja można zaopatrzyć się w lepsze prezenty. I wcale nie trzeba szukać daleko wystarczą moje poprzednie wpisy z końca ubiegłego tygodnia.

Po pierwsze przypomnę, że na lokacie świątecznej za krańcowe sto tysięcy dostaniemy nie tylko więcej bo 6,50% ale na dodatek voucher na zakupy w sieci jubilerskiej firmy Kruk o wartości minimum 500 zł o czym pisałem w sobotę tutaj.

Po drugie również przypomnę, iż jeżeli komuś będzie chciało wybrać się za kuluary Idei to tam także dostanie więcej aniżeli rozdaje mikołaj. Za pół roku a tyle właśnie trwa omawiana dziś lokata mikołajowa możemy liczyć na 6,40% czyli więcej niż najlepszy powyższy wariant. 

A co rozdają Mikołaje u bliźniaków? O tam one są o wiele mniej hojne chociaż nie do końca jeżeli weźmiemy pod uwagę małe kwoty. Tam mamy tylko 6% a uważny obserwator zaobserwuje że przecież tyle samo oferowała lokata Tik Tak którą mieliśmy w ostatnich dniach listopada. 

Co ciekawe Getinek, jak na dzieci przystało, sam proponuje zabawę w Mikołaja:
możesz zostać świętym Mikołajem! Pomóżmy Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce sprawić radość jej podopiecznym! Zakładając Lokatę Mikołajkową, wspierasz naszą wspólną akcję. Każda założona lokata oznacza złotówkę, która pomoże nam wypełnić worek świętego Mikołaja po same brzegi.
Teraz to niby 6% Źródło: getin

Wniosek więc z tego prosty. Mamy tutaj niemal identyczną lokatę co poprzednio o tylko o innej nazwie. A żeby być dosłownym to o miesiąc dłuższą gdyż Tiki taki zostały nakręcone na 5 miesięcy. A mikołaj wypłaci premię dopiero po pół roku.

Małpka zaś mówi odbierzesz wysoką sumę hmmm. Źródło: open


Oczywiście o Tik takach nie napisałem artykułu. Po co skoro są jeszcze oferty, które jeszcze dziś dają nam nieco powyżej 6% a one na pewno zasługują na zdecydowanie większą uwagę niż szóstka, którą pewnie wkrótce będziemy wspominać z łezką w oku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...