niedziela, 23 grudnia 2012

Lokatowe ostatki


Coraz więcej znaków na niebie i ziemi zapowiada, że od nowego roku trzeba zmienić minimalne oprocentowanie przewidziane dla lokat albo po prostu zmienić tematykę bloga. Rok się jeszcze nie skończył a obniżki trwają nadal.

W szkołach szóstka zwana oceną celującą jest najwyższym wyróżnieniem dla ucznia mającą podkreślić wybitne osiągnięcia z danego przedmiotu. W przypadku lokat szóstka była przez cały mijający rok synonimem dobrej lokaty, choć szóstka z zerem zaliczana była do lokat z dolnej półki godnych uwagi.

W chwili obecnej szóstka jeszcze jest ale w wielu bankach jest to już najwyższe gwarantowane oprocentowanie a więc stała się górną półką. Dziś proponuję przegląd banków, gdzie po ostatnich obniżkach jeszcze można je znaleźć, w przypadku lokat na 3 miesiące.


FM oraz Meritum bank omawiałem często na blogu w parze. Oba banki oferowały pakiety lokat o dobrym oprocentowaniu. Dziś oba mają już tylko jedną jedyną lokatę na 6%. W FM tylko lokata kwartalna oferuje 6% cała reszta jest już pod tą powierzchnią. W reklamie zresztą pojawiło się wymowne DO 6%.Meritum chodzący za FM cień w cień ma dokładnie to samo. Tylko lokata na 3 miesiące oferuje 6%.Szukając dalej to samo zobaczymy w neoBANKu. Tutaj znajdziemy dwie lokaty na szóstkę ale obie zarezerwowane dla nowych klientówTym samym tropem podąża Optima. Zwykłe lokaty dają już tylko marne 5%, nowym obniżono stawki do 6%.Wszystkie oferty dotyczą lokat kwartalnych. Jak widać w bankach mamy właśnie  lokatowe ostatki. A wkrótce pewnie powyższych szóstek będziemy ze świeczką szukać.

4 komentarze:

 1. skok wołomin - lokata na 1-6 miecha 7.5% - obecnie jest lokata Bozonarodzeniowa na 2 miecha 8.5%

  bez komentarza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie skoku o tej lokacie nie ma ani słowa. A to już któryś wpis w komentarzach.
   Skąd masz informację o tej lokacie bożenarodzeniowej? Oferta tylko w placówce?

   Usuń
 2. Lokata oferowana (telefonicznie) dotychczasowym klientom. Minimum: 100000 zł, tylko nowe środki. Krótki termin promocji (nie jestem pewien, czy jeszcze aktualna).
  Przy okazji prostuję: lokata 7,5% - maximum 4 miesiące (nie 6, jak napisał poprzednik); 6-miesięczna jest 7,3%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się pisałem o tym kilka dni temu tutaj:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/12/lokata-swiateczna-nie-do-lecz-od-750-w.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...