wtorek, 25 grudnia 2012

Karta pre-paid jako prezent niekoniecznie pod choinkę


Kupowanie prezentów pod choinkę to dla wielu ludzi przykry obowiązek. Nigdy do końca nie wiadomo czy prezent, który kupiliśmy się spodoba czy też nie. Jedni przeglądają magazyny z prezentami, chodzą godzinami od sklepu do sklepu i podpytują co by tu ofiarować inni kupują zawsze to samo i mają problem z głowy.

Świat ciągle jednak się rozwija i raz za razem pojawiają się nowe pomysły. Z pomocą przychodzą więc pewne mody. Ostatnio modne stały się uniwersalne prezenty, które oferują po prostu banki. Mam tu na myśli karty przedpłacone jak nazywa je Millennium czy też oryginalnie brzmiące pre-paid jak woli je nazywać BZ WBK.

Cóż to takiego? Jest to elektroniczna portmonetka do której można włożyć czy raczej wpłacić określoną kwotę pieniędzy. Można to zrobić wielokrotnie i używać tak samo jak zwykłej karty debetowej. Tyle że to karta na okaziciela więc nadaje się idealnie na prezent.


Karta taka nie wymaga żadnego konta tak jak to jest w przypadku kart debetowych. Działa zupełnie od niego niezależnie tak jak karta kredytowa z tą różnicą, że na karcie kredytowej możemy mieć ujemne saldo czyli żyć na darmowy kredyt przez określoną ilość dni. Na karcie pre-paid musimy mieć saldo dodatnie jak wynika z samej nazwy bowiem karta musi być pre (wcześniej) paid (opłacona).

Może to być na dowolną okazję Źródło: bzwbk

Karta taka ma swój numer rachunku jak na kartę przystało w końcu gdzieś te wszystkie operacje muszą być zaksięgowane. A skoro ma swój numer to możemy na nią przelewać pieniądze tak jak na zwykłą kartę debetową, która zjada to co mamy na ror. 

Gdzie takie karty można zdobyć? Ma ją w ofercie np. Millennium, ma też BZ WBK oraz ING. Warto zatem porównać oferty gdzie taką kartę opłaci się zdobyć.


W ING dla przykładu karta kosztuje 15 zł może też być darmowa ale tak się dzieje wówczas, gdy złożymy wniosek o pożyczkę w tym banku. Jak widać karta może być albo zwykłym niedrogim prezentem albo pierwszym gwoździem do trumny.

Albo na konkretną Źródło: bzwbk


BZ WBK zaś ma takich kart dużo. Od razu idzie na całość przygotowując gotowe karty na przeróżne okazje jak na przykład: jako prezent , na ślub, na walentynki, na wakacje, na dzień kobiet, dla dziecka. Jak widać może to być podarunek nie tylko pod choinkę chociaż akurat wizerunku świątecznego symbolu WBK nie ma.


Ciąg dalszy: Porównanie kart pre-paid w Millennium oraz ING

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...