niedziela, 16 grudnia 2012

Lokata wielki powrót znów wraca do kuluarów


Pamiętacie lokatę wielki powrót oferowaną przez Ideę o której większość pracowników Idei nie słyszało? Właśnie wróciła i jak się można było spodziewać już znacznie odchudzona o cały procent, ale wciąż atrakcyjna po ostatnich spadkach.

Oczywiście w dalszym ciągu nie dowiemy się niczego o niej na stronie banku, nikt też nic nie wie. Udało mi się jednak dotrzeć do szczegółów nowej edycji tej istnej lokaty duch, której niby nie ma, a tak naprawdę jest.

Informacje o wielkim powrocie Idea rozsyła drogą mailową do wybranych klientów. Z treści maila wynika ewidentnie, że oferta jest skierowana do... starych klientów. A to się chwali. W przeciwieństwie do zdecydowanej większości banków które premiują nowych a łoją starych Idea wpada na kolejny (który już to?) genialny pomysł by nagradzać obie grupy.


Treść maila brzmi:
Korzystałeś z naszej oferty, ale nie masz u nas teraz środków? Teraz specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy ofertę lokaty z oprocentowaniem aż 6,5%!

A więc adresatem są ci, którzy wycofali wszystkie środki z Idei. Jak widać kolejny raz sprawdza się teza, że pieniądze należy wycofać zaraz po skorzystaniu z oferty zamiast trzymać tam choćby kilka złotych zupełnie niepotrzebnie.

Jedna z najlepszych ofert na dziś Źródło: idea bank


6,50% to dużo jak na dziś. Tyle oferuje jeszcze lokata rentierska, ale tam wymagane jest aż pół miliona o czym pisałem kilka dni temu. Okres trwania to zwykłe 3 miesiące a więc oferta jest porównywalna z kontem w Millennium. Ale w przypadku Idei warunki są lepsze, gdyż można na niej ulokować nawet do 50.000 zł

Jakby tych zalet było mało lokata wielki powrót ma jeszcze jeden wielki atut. Można ją zerwać bez utraty odsetek co jest bardzo rzadko spotykane w przypadku lokat. Czyni to ją praktycznie kontem.  Słowem lokata z której grzechem byłoby nie skorzystać jeżeli ma się wolne środki.

Trzeba przyznać, że Idea nie przestaje zadziwiać tak ilością pomysłów jak ilością ofert. Rzadko chwalę banki ale w ostatnich dniach wyrósł nam prawdziwy lider. Ciekawe tylko na jak długo starczy mu innowacyjnych i ciekawych pomysłów.

3 komentarze:

 1. Może i do starych ale nie do wszystkich - jak masz jakieś aktywne lokaty - emaila z ofertą brak a i w systemie nic nie można założyć na taki procent.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak napisałem do starych ale tych co już wycofali środki. Sama nazwa lokaty mówi że to na powrót tych co przestali używać produktów banku.

   Usuń
 2. A ja wycofałam wszystko i nie mam możliwości założenia tej lokaty... Jest tylko jakaś na cztery z kawałkiem...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...