piątek, 28 grudnia 2012

Lokata idealna plus kusi starych klientów na 6,50% czyli w kuluarach wrze


Idea ciągle koryguje swoje lokaty oferowane tylko w kuluarach. Mowa o znanej już wszystkim lokacie idealnej plus w której w wigilię zaszło bardzo wiele zmian. Lokata ta a właściwie produkt lokatowy, gdyż oferowany we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym Europa miał wielkie wejście we wrześniu oferując na początku aż 7,50%.

I od tej pory stopniowo spuszcza z tonu. Jeszcze przed świętami można było wyciągnąć 6,40% o czym pisałem tutaj. Niestety w wigilię oferta została kolejny raz skorygowana i to drastycznie bowiem nie ma już okresu rocznego za to pojawiły się dwa nowe okresy czego nie było dotąd. 

Czy to się dalej opłaca? Na szczęście wszystko jeszcze jest godne omówienia, wszystkie propozycje przystają do standardu bloga są to więc ostatnie chwile by założyć lokatę w zwykłym banku. Po nowym roku zostaną prawdopodobnie już tylko SKOKi.


Co ciekawe Idea do lokaty dostarcza klientom aż 8 dokumentów i w żadnym z nich nie można znaleźć faktycznego oprocentowania, jedyne co możemy znaleźć to okresy na jakie możemy zdeponować nasze środki, oraz minimalne oraz maksymalne akceptowalne kwoty. Oto one:

Nowe krótsze okresy Źródło: idea


Oto faktyczne oprocentowanie powyższych lokat na dzień dzisiejszy:
3 miesięczna - 6,20% (5,022%)
6 miesięczna - 6,20%
9 miesięczna - 6,00% (4,86%)

W powyższej tabeli mamy jeszcze jedną ofertę lokatę z gwiazdką. Tym razem ta gwiazdka może się okazać szczęśliwa dla wybranych klientów banku.
3 miesięczna* -   6,50% (5,265%)

Uwaga: zagwiazdkowana oferta to dość specyficzny przypadek - lokata trwa 3 miesiące ale odsetki są wypłacane dopiero po okresie 6 miesięcy. Z czymś takim nie spotkałem się jeszcze. Obniża to nieco jej atrakcyjność ale i tak jak na dziś 6,50% warte jest rozważenia.
 
Kim są wybrani? To osoby, które założyły już jedną z czterech ostatnich lokat będące do niedawna w ofercie Idei. Czyli posiadacze następujących lokat:

Kolejny raz okazuje się, że starzy klienci są traktowani lepiej. Szkoda, że nie ma tego w innych bankach jak np. w  neoBANKu gdzie stary klient to niechciany intruz, który nie może liczyć na żadne promocyjne oferty.

12 komentarzy:

 1. Oprocentowanie podali ci na infolinii?

  OdpowiedzUsuń
 2. Procent wynika z sumy ubezpieczenia, którą można policzyć wg. podanego wzoru. Zyskiem jest właśnie ta suma. Dzieląc sumę ubezpieczenia przez zainwestowany kapitał otrzymujemy procent zysku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi się, że nie da się obliczyć oprocentowania bez podanej składki a składkę można było obliczyć tylko jak podawali oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na 9 M dają w tej chwili 6,2 % ! Zakładałem tą lokatę w poniedziałek przez telefon !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałem z Idei szczegółową tabelę oprocentowania obowiązującą od wigili. Widnieje na niej wyraźnie, że lokaty 9M mają oprocentowanie 6,00%.
   Nie wiem jakim cudem dostałeś więcej. Ale nic tylko pogratulować.

   Usuń
  2. A ja zakładałem tą na 9M 31.XII i oferowali mi 6,2% - wysłałem maila z prośbą o pisemne potwierdzenie. Może od 24 się coś zmieniło !

   Dam znać !

   Usuń
  3. Jednak 9M jest na 6,0% ale ... od poniedziałku wchodzi nowa oferta z nowym TU. Teraz jest chyba EUROPA a ma być z Wartą - nowe okresy lokat i podobno wyższe stawki będą - jakie - nie chcą mówić bo może ich dokładnie jeszcze nie znają.

   Usuń
  4. Prosiłbym zatem o szczegóły w przypadku gdy będą już dostępne bliższe informacje.

   Usuń
  5. Od jutra zmiana TU ale stawki nie idą w górę. Będzie tak: 3M - 6,2% ale odsetki po 6M; 6M - 6,0%, 9M-6,0% Lipa się robi nawet w kuluarach Idei :)

   Usuń
  6. 3M - 6,2% - w tym momencie odsetki tez sa po 6 miesiacach. Po porostu europa nie oferuje ubezpieczenia na mniej niz 180 dni. Dzisiaj taką wlasnie lokate zakladalem.

   Usuń
 5. Polcan proszę napisz jak to jest z tym finansowaniem składki? Czy nie jest to przypadkiem mój przychód do opodatkowania?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...