poniedziałek, 24 grudnia 2012

Kolejna lokata świąteczna czyli jak Idea utrudnia życie


W SKOKach oraz firmach doradztwa finansowego już od dawna mamy lokaty świąteczne. W końcu mamy święta więc aż się prosi o tego typu lokaty. W bankach dopiero dziś czyi w wigilię pojawiły się hurtowo oferty tego typu.

Hurtowo nie oznacza wcale, iż nareszcie możemy krzyknąć hurra. W końcu na blogu przyjeliśmy zasadę: minimum 6% a to powoduje, że lokaty świąteczne zostaną podzielone jedne bowiem oferują mniej i o nich najlepiej od razu zapomnieć a inne a właściwie inna więcej i o niej oczywiście sobie warto opowiedzieć.

Oferentem są oczywiście trojaczki gdyż to one lubują się w czczeniu różnej maści okazji. Jeżeli na owe okazje wymyślają różne nazwy to teraz są zgodni wszyscy nazywają ją lokatą świąteczną a nie choinkową czy prezentową.


Chude święta w Idei Źródło: idea bank


Spośród trojaczków tylko Idea jeszcze trzyma poziom i za najnowszą lokatę oferuje 6,10%. Czyli pod choinkę przygotowała najgorszą ofertę spośród dotychczasowych. Niemal cały grudzień wracała do nas lokata limitowana na 6,30% by pod choinkę dać już mniej.

Nie jest to jakaś wyjątkowa oferta o jakichś ukrytych kruczkach. Ot najzwyklejsza oferta na popularne 3 miesiące, która wymaga standardowej kwoty minimalnej czyli 1000 zł. A czasu do namysłu czy warto ją zakładać czy nie mamy dwa tygodnie od złożenia wniosku.

Zerwanie lokaty w trakcie jej trwania skutkuje oczywiście nieprzyznaniem żadnych odsetek. A co do zrywania lokat mam bardzo niemiła informację, która rzuca cień na do tej pory w miarę solidny bank. Otóż ze zrywaniem nawet tych lokat które teoretycznie wolno zrywać bezkarnie są problemy.

W piątek zerwałem lokatę antyinflacyjną według regulaminu, który mówi iż co kwartał lokatę taką można bezkarnie zerwać. Jako konto na które powinny zostać przelane środki podałem niedawno otwarte konto w Idei. Przy zrywaniu zobaczyłem komunikat lokata zostanie zerwana w ciągu 24 godzin

Ani w piątek, ani w sobotę ani w niedzielę lokata nie została zerwana. Nastąpiło to dopiero w poniedziałek. Trudno mi to zrozumieć w świetle faktu, że w piątek bez problemu dało się zerwać Ping Ponga i założyć go ponownie, w sobotę też, w niedzielę także

Na jakiej zasadzie Idea traktuje inaczej lokaty długoterminowe niż jednodniowe jakoś trudno mi zrozumieć. Warto jednak mieć to na uwadze bowiem przez takie działania idea naraża swoich klientów na straty skoro bez problemu nawet w dni wolne od pracy i święta można zakładać lokatę Ping pong.2 komentarze:

  1. lokaty o których mowisz nie są automatycznie przez system zrywane tylko przez pracownikow ręcznie, to niestety troche trwa. kiedyś czekałem na zerwanie takiej lokaty kilka dni roboczych

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Więc tym bardziej dziwne jest, że jedną lokatę ręcznie zerwano a drugą nie pomimo komunikatu - czas realizacji transakcji do 24 h. Podstawa do reklamacji jest jak najbardziej uzasadniona.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...