piątek, 14 grudnia 2012

Ranking polisolokat grudzień 2012


Przy pierwszej rewolucji w tym roku gdy poszukiwaliśmy wspólnie alternatyw do lokat wielkie nadzieje wiązano z polisolokatami, które miały być zwolnione z podatku. Nadzieje okazały się płonne a polisolokaty ot marnym dodatkiem do portfela lokat, ciekawostką raczej aniżeli prawdziwą alternatywą.

Czy coś się zmieniło w tej kwestii teraz podczas drugiej, znacznie głębszej rewolucji spowodowanej spadkami stóp? W ostatnich miesiącach prawdziwym przebojem była polisolokata w której unikano przedrostka poli- który inwestorom nie kojarzy się dobrze. Mowa oczywiście o lokacie w kuluarach zwanej Lokatą idealną plus.

Jak pamiętamy ta poliso?lokata odnotowała spektakularny spadek o czym pisałem tutaj. A jak to wygląda w innych bankach? Przyjrzymy się dziś najlepszym polisolokatom i zobaczymy czy nastała epoka przymierzy banków z towarzystwami ubezpieczeń gołym okiem widać bowiem, że obie instytucje podejrzanie mają się ku sobie.

Na wstępie informacja zła. BGŻOptima wycofała się ostatnio a dokładniej 5 grudnia z atrakcyjnej polisolokaty na 6,51%. Dziś mógłby to być przebój więc trudno zrozumieć dlaczego pożegnaliśmy produkt wtedy, gdy na gwałt zaczął być potrzebny.

Na stronie Optimy pojawiła się niedawno informacja:
Już w nadchodzących tygodniach zaproponujemy nową edycję Polisolokaty BGŻOptima. 
Trudno jakoś wierzyć temu bankowi. Obiecuje bardzo dużo. Część obietnic udaje im się zrealizować, szkoda jednak, że jest to mniejsza część. Wyjątki od reguły są jednak mile widziane.

Trzymając się w dalszym ciągu zasady minimum sześć procent wedle waszych życzeń zobaczmy gdzie na dzień dzisiejszy można takie polisolokaty znaleźć? Oto one:

6 miesięcy:
Idea - Lokata idealna plus 6,40% (5,18%) - 20.000 zł
BOŚ - Więcej dla ciebie 6,20% (5,02%) - 2000 zł
BNP Paribas - Extra Komfort 6,00% (4,86%)
Kredyt Bank - Warta Gwarancja 6,00%

12 miesięcy
Idea - Lokata Idealna Plus 6,20% (5,02%) - 10.500 zł
Credit Agricole - Antidotum PRO 6,00 (4,86%)
BNP Paribas - Extra Komfort 6,00%
Kredyt Bank - Warta Gwarancja 6,00%

13 miesięcy
Meritum - Polisolokata Meritum 6,30% (5,10%) - 5.000 zł 

18 miesięcy
Credit Agricole - Antidotum PRO 7,00 (5,67%)Jak widać zostały tylko ochłapy. BOŚ który przewodzi w rankingu polisolokat półrocznych ma także w ofercie produkty na 9 miesięcy oraz na rok ale one oferują już poniżej 6% więc nie ma o czym pisać. Szkoda czasu i nerwów.

Godne uwagi jest na pewno to co ma wciąż Credit Agricole. Dziś to 7% ma zupełnie inną wartość niż 31 sierpnia gdy pisałem o tej ofercie po raz pierwszy. Oferta miała trwać do końca listopada a tu masz ni stąd ni zowąd mamy nową promocję od 1 grudnia aż do końca stycznia.


Na zakończenie warto przypomnieć wszystkim zainteresowany iż polisolokaty nie są objęte 100% gwarancją BFG a jedynie 50% gwarancją UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny) Bank jest tutaj jedynie pośrednikiem więc nie odpowiada swoim funduszem za powierzone towarzystwu środki. Dla wielu może to być straszak.

7 komentarzy:

 1. Nie mogę znaleźć tej lokaty w ideabank.
  Jest jeszcze polisolokata w meritum 6,3%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie jej nie znajdziesz. Kliknij sobie w link do tej lokaty i poczytaj o szczegółach.
   Meritum dodałem do rankingu, dziękuję za informację.

   Usuń
 2. Ale notka dotycząca gwarancji nie dotyczy Idei. tam z racji konstrukcji cala lokowana kwota objeta jest gwarancja BFG - poza gwarancja sa tylko odsetki - świadczenie ubezpieczeniowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I pewnie dlatego nazywa się ją lokatą z racji nietypowej konstrukcji. Tutaj w rankingu ze względu na fakt iż jest to produkt oferowany razem z TuŻ.

   Usuń
 3. Antidotum Pro na 18 miesięcy automatycznie bank robi na 5,27 i dopiero gdy klient zauważy różnice poprawiają ręcznie na umowie więc proszę czytać dokładnie umowę

  OdpowiedzUsuń
 4. Pan w banku przekonywal mnie usilnie że polisolokata w Credit Agrikol ma 100 % gwarancji tu mi zasmierdziło Amber Gold-em i sie wycofalem. Fajna strona oby nie sponsorowana przez bankierów.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...