poniedziałek, 2 października 2017

2,70% na Koncie Oszczędnościowym w Getin


Od nowego miesiąca mamy kolejną podwyżkę dla zwolenników oszczędzania. Tym razem zaskoczył nas Getin bank, który zamiast 2,50% oferuje teraz 2,70%. Staje się zatem liderem wśród dotychczasowych kont dla większych kwot.Mało tego podwyższono także limit kwotowy. Do tej pory Millennium dawał możliwość ulokowania 100.000 zł podobnie jak Deutsche bank. Rekord należał jednak do Optimy, która pozwalała na 150.000 zł, ale przy najniższej stawce. Getin bije wszystkich - od października można wpakować tutaj nawet 200.000 zł, co jest rekordem w kontach oszczędnościowych.

Tutaj otworzysz konto oszczędnościowe w Getin na 2,70%

Oferta ma być aktywna do 15 listopada 2017, ale jest adresowana tylko dla nowych środków. Nowe oznacza tym razem saldo na dzień 28 września 2017. Jest więc jeszcze czas by założyć konto, ale nigdy nie wiadomo czy czasem nie skończy się to szybciej. Tak jak poprzednio stawka jest gwarantowana przez 4 miesiące.


Co się dzieje że nagle mamy lokaty na 2,85% w Idea bank, która dalej jest w ofercie, a wkrótce potem pojawia się nieoczekiwane 2,70% na koncie oszczędnościowym.

Nie od dziś wiadomo o problemach Getin bank. W tym roku bank odnotował stratę w wysokości 160 mln zł w pierwszym półroczu. Zwolenników oszczędzania problemy Getinu obchodzić raczej nie będą, w końcu mamy tutaj gwarancję BFG, a kwotę jaką można ulokować stanowi niemal połowę sumy gwarantowanej.

Dobre oprocentowanie z drugiej strony jednak martwi. Bank już ma problemy z wymogami stawianymi przez KNF, obecnie jego wskaźnik CET1 jest ledwo ledwo powyżej wymaganych 12 proc. A od nowego roku czeka go masowy wykup obligacji.

Sam posiadam obligacje Getinu, a jak wszystkie papiery są to obligacje podporządkowane, a więc praktycznie trudno będzie liczyć na odzysk w razie problemów banku. Getin emitował je seriami i od przyszłego roku czeka go duża próba. Trudno sobie wyobrazić co się stanie, jeśli ten bank będzie mieć kłopoty.

Tutaj otworzysz konto oszczędnościowe w Getin na 2,70%

Póki co bez wątpienia warto korzystać z konta oszczędnościowego. Tutaj nie ma obawy co do bezpieczeństwa, a jak jest możliwość zarobienia więcej i to z możliwością dostępu do gotówki w dowolnym momencie, to warto korzystać. 

Regulamin oferty specjalnej Na nowe środki - edycja II

16 komentarzy:

 1. listopada czy października???

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan, a gdzie można sprawdzić CETI dla innych banków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz poszuka. Wpisz współczynnik CET1 dla banku xxx.
   Dla Getin jest poniżej:
   http://gnb.pl/aktualnosci/aktualnosci/id/4722

   Usuń
 3. Czy są jakieś haczyki? warunki? KO w Getinie? (mam tam konto skarbonkowe).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. konta skarbonkowe są wyłączone z tej promocji

   Usuń
  2. A niby dlaczego?

   Usuń
  3. Czytałem regulamin na szybko ale...
   1. Konto Oszczędnościowe – rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją odsetek prowadzony przez Bank w złotych z
   wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka (!) oraz Kont Oszczędnościowych, które
   uczestniczyły w promocji Family Saver.

   Czyli konto skarbonka nie jest Kontem oszczędnosciowym objętym regulaminem promocji. Chyba ze się mylę, ale chyba nie.

   Usuń
  4. Oczywiście - konto skarbonkowe nie jest kontem oszczędnościowym. Chodziło mi o to, czy jest (w rozumieniu Getinu) kontem "upoważniającym" do założenia KO. Mam już potwierdzenie banku, że tak.

   Usuń
 4. A jak sytuacja w bliźniaczym IDEA Banku? Stabilna czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do wglądu w poniższym linku:
   https://www.relacje.ideabank.pl/relacje2/doc/2017/1h/Prezentacja_Q2_2017.pdf

   Usuń
 5. Rodzą się pewne istotne pytania:

  1. Czy wrześniowy klient, który założył KO i przelał nowe środki do 100.000 ma wzrost oprocentowania do 2.7, czy już nie ma ?

  2. Czy jeśli zrobi dopłatę na swoje wrześniowe KO, to ta dopłata będzie jak oprocentowana ?

  Czy jak ktoś się pospieszył i założył we wrześniu, to nie może przekroczyć salda na KO powyżej 100.000 bo ma inny produkt, niż to nowe KO do 200.000 ?

  Pytania niby banalne, ale pewnie duża grupa klientów o niedawna będących w Getinie, nie rozumie teraz o co chodzi ze zmianami i czy one ich tez mogą dotyczyć. Bo ja, przeciętnie inteligentny już przestałem rozumieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie jest wszystko określone - okres przystąpienia do promocji, wylaczenia osob którym poprzednia promocja konczy się w trakcie tej itp.

   Usuń
 6. 1. Okres przystąpienia do oferty to 2 października do 15 listopada. Saldo liczy się na dzien 28 września wiec ktoś kto przelał środki we wrześniu przystąpił do innej oferty (chyba było 2.5%)
  2. Tu zaczyna się kłopot. bez wątpienia nowe srodki przelane po 2 października będą oprocentowane 2.7% (do200tys) pytanie co z pozostałymi. Cytat z regulaminu promocji
  "2. Oprocentowanie promocyjne, o którym mowa w pkt 1 powyżej, naliczane jest wyłącznie dla Nowych środków do wysokości kwoty 200 000
  złotych, a oprocentowanie powyżej tej kwoty oraz pozostałych środków w Okresie trwania Oferty Specjalnej jest zgodne z
  oprocentowaniem wskazanym w Tabeli w pkt 2."
  Pisze wyraźnie że ' wyłącznie' nowe środki do 200tys są na 2.7 a reszta czyli i nadwyżka i 'pozostałe' są oprocentowane zgodnie z zapisami tabeli. Nie wiem ile tam jest, ale wynika z tego zapisu raczej to że nowe srodki zaksiegują ci na 2.7% a wcześniejszą resztę zgodnie z tabelą nr2 - jeśli to jest jakies marne oprocentowanie to chyba nie warto wpłacać nowych środków.
  najlepiej pytać się w banku i napisać im jak krowie na rowie o co ci chodzi bo kiedyś w Deutsche pytałem o to czy po przekroczeniu 100tys obniżają % dla całości czy tylko dla nadwyżki i 3 razy przysyłali mi właśnie cytat z wyciągu regulaminu zamiast wytłumaczyć po ludzku że całość wkładu spada do 1% bodaj. Profilaktycznie wycofywałem 170zł przed zaksiegowaniem odsetek. I miałem rację

  OdpowiedzUsuń
 7. To oddzielne produkty. Pierwszy etap był dla zebrania pieniędzy. Zebrali za mało, więc drugi etap jest atrakcyjniejszy, ale już dla nowszych klientów. Wizerunkowo słabo, wychodzi na to, że kilka dni decyduje, czy ktoś jest lepszym, czy gorszym klientem. Ale ten bank (to moje osobiste zdanie) już dawno stracił dobrą markę. Było o tym wiele. Kto jest pamiętliwy, ten wie sam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam od dawna konto oszczędnościowe w getinie. Czyt to jest też dla starych takich jak ja? Czy tylko dla tych, co teraz otworzą te konto?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...